Здати зрадника

Інформація оновлюється. Вибачте за незручності. Повідомити про зрадника можна на пошту [email protected]
Фото: Вишинський Кирило Валерійович
Фото: Вишинський Кирило Валерійович

Вишинський Кирило Валерійович

Проросійський пропагандист, журналіст та ведучий.

Рік народження: 1967

Державна зрада

Опис

Проросійський пропагандист, журналіст та ведучий.

Поширення проросійської пропаганди, сприяння окупації Криму та підтримка збройної агресії рф.

У 2023 році проти Вишинського було застосовано санкції РНБО.

У 2022 році виступив на підтримку вторгнення росії на територію України , заявивши, що метою цього є "демілітаризація та денацифікація", оскільки українці "втратили здатність раціонально мислити".

Тоді ж заявив, що на Зеленського "згори тиснуть американці, а знизу - радикальні націоналісти".

У 2020 році став ведучим авторської програми "Типова Україна" на телеканалі "Росія-24".

У 2019 році Вишинського обміняли в рамках обміну "35 на 35". Після цього він був призначений виконавчим директором міжнародного інформаційного агентства "Россия Сегодня" та став членом Ради при Президентові Російської Федерації з розвитку громадянського суспільства та прав людини.

У 2018 році під час обшуку у квартирі Вишинського знайшли 200 тис. доларів готівкою, пістолет і контракт із "Россия Сегодня", російський паспорт та російські нагороди.

Тоді ж СБУ повідомила Вишинському про підозру у посяганні на територіальну цілісність України (стаття 110 КК), діях, спрямованих на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу або на захоплення державної влади (стаття 109 КК), державній зраді (стаття 111) і незаконному поводженні зі зброєю (стаття 263).

Слідством було встановлено, що навесні 2014 року Вишинський отримав завдання виїхати до автономної республіки Крим для проведення підривних інформаційних акцій. Саме він і підконтрольні йому журналісти виготовляли там матеріали, які виправдовували анексію Криму, а також приєднання Криму до росії.

У 2015 році указом президента росії Вишинський отримав російське громадянство за раніше поданою відповідною заявою. При цьому він не вийшов із українського громадянства.

З 2014 року очолював інформаційне агентство "РІА Новини - Україна". Того ж року указом президента росії нагороджений нагородою "За повернення Криму" та російською медаллю ордена "За заслуги перед вітчизною" за так зване "об'єктивне висвітлення подій в Криму".

З 2006 року протягом восьми років працював журналістом програми "Вести" на російському каналі "Росія-1". Дмитро Кисельов не приховує, що вони з Вишинським добрі друзі.

У 1996-1998 роках працював журналістом на місцевомому "11 Каналі". З 1999 по 2006 роки — ведучий та редактор на телеканалі ICTV.  Був шеф-редактором програми "Подробно" із Дмитром Кисельовим та вів програму "На самом деле".

Освіта вища.

Закінчив філологічний факультет Дніпропетровського державного університету.

Народився 19 лютого 1967 року у Дніпрі.