Інформація на сторінках ПолітХаб оновлюється. Вибачте за незручності
Фото: Гайду Олександр

Гайду Олександр Васильович

Рік народження: 1976

Опис політика

Наприкінці 2022 року проголосував за містобудівну реформу (#5655), яка впроваджувалася в інтересах забудовників і нівелювала вплив громадян на відбудову України. Публічне обговорення проєкту не проводилося. ГО, ЗМІ та Асоціація міст України закликали нардепів доопрацювати проєкт. За кілька годин після скандального голосування петиція з вимогою до президента накласти вето набрала більше 25 000 голосів. НАЗК повідомила, що подані антикорупційні зауваження враховані не в повній мірі.

1 серпня 2022 року в Національне агентство з питань запобігання корупції - НАЗК повідомили, що склали адміністративний протокол на нардепа-мажоритарника Олександра Гайду через зловживання ним права на депутатське звернення.

У січні 2022 Гайду запропонував перевірити кафе "Штрудель", в якому йому відмовили у розміщенні за столом, адже його дружина не показала COVID-сертифікат. Гайду направив відповідні звернення до Одеського міського голови Геннадія Труханова й до Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів.В НАЗК зазначили, що через відповідні перевірки роботу закладу було паралізовано на тиждень, що призвело до втрати прибутку. Подія сталася до початку повномасштабної війни. Агентство виявило, що депутатське звернення Гайду становило приватний інтерес, а не було спровоковане якимись порушеннями.

У 2019 році був обраний депутатом Верховної Ради 9 скликання від партії “Слуга Народу” за виборчим округом №128 (м.Миколаїв) як безпартійний. Член однойменної фракції. Член Комітету з питань аграрної та земельної політики.

Виконавчий директор ТОВ "Вібо-Транс".

З 2011 до 2017 року обіймав посаду керівника морського спеціалізованого порту “Ніка-Тера” (OSTCHEM Group DF, що належить Дмитру Фірташу).

Закінчив Одеський державний економічний університет за спеціальністю “Менеджмент та підприємництво” та Одеський національний університет ім. І. І. Мечнікова за спеціальністю “Правознавство”. Кандидат наук з державного управління.

Балотування

Фракції

  • Верховна Рада 9
  • Серпень 2019 — ...
    Слуга народу

Міжфракційні обʼєднання

Комітети

  • Верховна Рада 9
  • Серпень 2019 — ...
    Комітет з питань аграрної та земельної політики
У зв'язку з воєнним станом інформація тимчасово не оновлюється

Голосування у Верховній Раді 9

У зв'язку з воєнним станом інформація тимчасово не оновлюється

Промови у Верховній Раді 9

Дивитись більше про політика в інших джерелах

Декларації
Посіпаки
Посіпаки-2
Реєстр національних публічних діячів
Гарна Хата
Вони голосують для тебе
Серпом по рейтингу