Інформація на сторінках ПолітХаб оновлюється. Вибачте за незручності
Фото: Ковальов Олексій Іванович
Фото: Ковальов Олексій

Ковальов Олексій Іванович

Верховна Рада 9-го скликання, preterm: ПОЛІТИЧНА ПАРТІЯ "СЛУГА НАРОДУ" — мажоритарка 186

Рік народження: 1989

Державна зрада

 • ФАР
  Партія призупинила членство Олексія Ковальова у своїй фракції через підозру в державній зраді. Партія попросила правоохоронців розслідувати, чи став Ковальов на бік росії у Херсонській області.

Характеристики політика

 • Гречкосійство

Опис політика

22 червня 2022 року начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов підтвердив факт підриву авто нардепа Олексія Ковальова на окупованій частині Херсонщини. 

У червні 2022 року антикризовий радник голови ОП Михайло Подоляк заявив, що Ковальов привласнив наприкінці 2021 року "4 канал" в інтересах Росії та її сателітів, а не Офісу президента.

8 червня 2022 року екснардеп провів зустріч із представником кремля на окупованій Херсонщині та заявив, що росія там назавжди.

З 24 лютого по 1 червня 2022 рокузгідно аналітики Руху ЧЕСНО, пропустив всі засідання ради під час війни, щодо яких є дані. 

3 квітня 2022 року народного депутата Олексія Ковальова виключили зі складу депутатської фракції політичної партії "Слуга Народу" у Верховній Раді. До цього партія призупинила членство Олексія Ковальова у своїй фракції через підозру в державній зраді. Партія попросила правоохоронців розслідувати, чи став Ковальов на бік росії у Херсонській області.

28 квітня 2022 року партія "Слуга народу" звернулася до генерального прокурора Ірини Венедіктової та голови СБУ Івана Баканова із закликом "ретельно та всебічно розслідувати всі факти та обставини його перебування на тимчасово захопленій території та його спілкування із окупаційними військами".

7 квітня 2022 року Ковальов повідомив, що знаходиться на території тимчасово окупованої Херсонщини. 

У січні та лютому 2022 року, згідно аналітики Руху ЧЕСНО, отримав  38 200 грн компенсації за житло. 

Наприкінці грудня 2021 року стало відомо, що народний депутат від партії "Слуга Народу" Олексій Ковальов придбав ТОВ "ТРК Інтеррадіо", який транслює ефір 4 каналу. Про це свідчать дані YouControl.  Олексій Ковальов задекларував свої медіа активи вартістю у понад 4 мільйони гривень як подарунок. 29 грудня депутат подав відповідну декларацію із повідомленням про суттєві зміни в майновому стані.

У жовтні 2019 непідтримав в комітеті законопроекту про ліквідацію корупційних схем під час оцінки об’єктів нерухомості.

За 2019 рік задекларував готівкові кошти у розмірі понад 6,5 млн грн.

У 2019 році був обраний народним депутатом 9 скликання по 186 округу (Херсонська область) від партії “Слуга народу” як безпартійний. Член однойменної фракції. Член Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики.

З 2018 року є директором ПП “ЛК-АГРО” та його співзасновником. З 2017 року - засновник та директор ТОВ “Херсонські аграрії”.

У 2011 році працював юрисконсультом у КЗХОР “Голопристанський геріатричний пансіонат” (Херсонська область).

Закінчив Національний університет “Одеська юридична академія” за спеціальністю “правознавство”.

Балотування

Фракції

 • Верховна Рада 9
 • 29 серпня 2019 — ...
  Слуга народу

Міжфракційні обʼєднання

Комітети

 • Верховна Рада 9
 • 29 серпня 2019 — ...
  Комітет з питань фінансів, податкової та митної політики

Гречкосійство

Голосування у Верховній Раді 9

Промови у Верховній Раді 9

Дивитись більше про політика в інших джерелах

Декларації
Посіпаки
Посіпаки-2
Реєстр національних публічних діячів
Гарна Хата
Вони голосують для тебе
Серпом по рейтингу