Фото: Добкін Михайло

Добкін Михайло Маркович

Верховна Рада 8, ОПОЗИЦІЙНИЙ БЛОК, №3 у списку, Керівник Християнські соціалісти

Характеристики політика

  • ФАРи: 3
  • Кнопкодавство: 1
  • Прогульництво

Опис політика

Є лідером партії “Християнські соціалісти”. Народний депутат України 8 скликання. Член Комітету Верховної Ради України з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування. Обраний від партії “Опозиційний блок” (№ 3 у виборчому списку). У жовтні 2017 року вийшов з однойменної фракції.

У 2015 році хотів балотуватися до Харківської обласної ради першим кандидатом від Опозиційного Блоку, проте ЦВК відмовила йому у реєстрації.

У 2014 році балотувався у президенти України як самовисуванець, був членом Партії Регіонів.

У 2010 році обраний депутатом Харківської обласної ради за списком Партії Регіонів. Склав повноваження наприкінці 2014 року.

Березень 2010- березень 2014 - голова Харківської ОДА.

Березень 2006-березень 2010 - Харківський міський голова.

Із 2005 до 2014 року був членом політради “Партії Регіонів”, з 2009 року очолював Харківську міську партійну організацію.

У 2002 році був обраний до Верховної Ради 4 скликання по 174 мажоритарному округу (Основ’янський та частина Слобідського району м. Харкова) як самовисуванець, був членом НДП на той момент. Був членом бюджетного комітету, за каденцію змінив 5 фракцій.

У 1998 році був обраний депутатом Харківської міської ради по 73 виборчому округу від НДП.

До початку політичної кар’єри займався приватною підприємницькою діяльністю, зокрема - гуртовою торгівлею паливно-мастильними матеріалами.

Закінчив факультет цивільного права ХНУВД та ХНЕУ (міжнародна економіка).


Кнопкодав. Прогульник пленарних засідань та засідань комітету Верховної Ради та комісій Харківської обласної ради. Фігурант антикорупційних розслідувань щодо незаконного відчуження землі та махінацій на безтендерних закупівлях. Згідно з результатами аналізу Руху ЧЕСНО перед парламентськими виборами 2014 року було зроблено висновок про ймовірну причетність Добкіна до корупційних дій, а саме до численних випадків зловживання владою та службовим становищем на користь приватних бізнес-інтересів. За інформацією ЗМІ, пов'язані із родиною Михайла Добкіна компанії неодноразово вигравали багатомільйонні тендери державних та комунальних підприємств.

13.07.2017 Верховна Рада дала згоду на зняття недоторканності та арешт Добкіна у кримінальній справі про незаконне відчуження землі. Був взятий під варту. До цього правоохоронці провели кілька обшуків у Харківській міській раді та помешканнях Добкіна та Геннадія Кернеса у цій справі. 10.03.2014 був затриманий у кримінальній справі про посягання на територіальну цілісність та недоторканність України, йому було присуджено домашній арешт. У 2007 році був позбавлений СБУ доступу до державної таємниці, проте вже у наступному році оскаржив це рішення у судовому порядку. У 2008 році СБУ відкрила проти нього кримінальну справу за розтрату коштів у особливо великих розмірах, але суд відмовив СБУ у відкритті справи.

Балотування

  • 2014
    список №3
    Верховна Рада 8-го скликання: ОПОЗИЦІЙНИЙ БЛОК
    Обрано
  • 2014
    Президент України, 2010: самовисування
    Обрано
  • 2010
    мажоритарка
    Харківська обласна рада 6-го скликання: ПР. Округ 1
    Обрано
  • 2006
    список
    Верховна Рада 5-го скликання: ПР
    Не обрано
  • 2006
    мажоритарка
    Харківська міська рада - голова, 2006: ПР
    Обрано
  • 2002
    мажоритарка
    Верховна Рада 4-го скликання: самовисування. Округ 174
    Обрано
  • 1998
    мажоритарка
    Харківська міська рада 3-го скликання: НДП. Округ 73
    Обрано

Фракції

  • Харківська обласна рада 6
  • 5 листопада 2010 — 31 грудня 2014
    Партія Регіонів
  • Верховна Рада 8
  • 27 листопада 2014 — 29 серпня 2019
    Опозиційний блок
  • Верховна Рада 4
  • 15 листопада 2005 — 25 травня 2006
    Регіони України
  • 2 червня 2004 — 4 листопада 2005
    Соціал-демократична партія України (об'єднана)
  • 18 березня 2004 — 22 квітня 2004
    Позафракційні
  • 15 травня 2002 — 20 червня 2002
    Єдина Україна

Депутатські групи

  • Верховна Рада 4
  • 22 квітня 2004 — 1 червня 2004
    Центр
  • 20 червня 2002 — 18 березня 2004
    Демократичні ініціативи

Комітети

  • Верховна Рада 8
  • 26 листопада 2014 — 29 серпня 2019
    Комітет з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування

Кнопкодавство

Дізнатися більше
19 квітня 2018
Прогульництво

Відвідування

Сесії, Верховна Рада 8

Presence donut
присутність 15,0%
прогули 85,0%

Останнє оновлення: 28 серпня 2019

Підсумок каденції Ради 8 скликання

Помічники

Верховна Рада 8
Верховна Рада 4

Посади

  • 18 березня 2010 — 2 березня 2014
    Голова Харківської обласної державної адміністрації

Посади у партіях

Фігурування в антикорупційних розслідуваннях

Дізнатися більше

Кооперативна схема Кернеса-Добкіна

  • передача земельних ресурсів у користування або власність з порушенням процедури порушення законодавства, які стосується використання і охорони природних ресурсів

Добкін з заступницею незаконно відчужили землю на 227 мільйонів

  • надання неправомірних преференцій при передачі землі у користування або власність махінації з природними ресурсами
  • передача земельних ресурсів у користування або власність з порушенням процедури махінації з природними ресурсами

Добкін переплатив понад мільйон за реконструкцію музею

  • закупівля за завищеною ціною махінації на безтендерних держзакупівлях

Шукати інформацію в інших джерелах

Декларації
Посіпаки
Посіпаки-2
Реєстр національних публічних діячів
Гарна Хата
Вони голосують для тебе
Серпом по рейтингу