Фото: Балога Віктор

Балога Віктор Іванович


Негативні характеристики


Позитивні характеристики

  • Зразкова відвідуваність сесій Зразкова відвідуваність сесій

Опис політика

У 2019 році був обраний до Верховної Ради 9 скликання від партії "Єдиний Центр" як її член за 69 округом (Закарпатська область). Член депутатської групи "За майбутнє". Член Комітету з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування. Голова партії "Єдиний Центр".

Народний депутат 8 скликання. Обраний у 2014 за виборчим округом №69 (Закарпатська область). Самовисуванець, член партії “Єдиний Центр”. Член Комітету Верховної Ради України з питань європейської інтеграції.

У 2012 році обраний депутатом Верховної Ради 7 скликання за тим же округом від партії “Єдиний Центр”, був її членом.

У листопаді 2010 наказом Віктора Януковича був призначений міністром України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи. 9 грудня 2010 року був звільнений з цієї посади і в той же день призначений міністром надзвичайних ситуацій України.

З 2010 до 2012 року був депутатом Закарпатської обласної ради від партії “Єдиний Центр” за мажоритарним округом номер 5 та припинив свої повноваження у зв'язку з обранням народним депутатом.

15 вересня 2006 року призначений головою Секретаріату президента Віктора Ющенка, а у травні 2009 написав заяву про відставку, пояснюючи це своєю категоричною незгодою з балотуванням Ющенка на пост президента вдруге. У 2007 році був головою Політради “Народного Союзу “Наша Україна”. У лютому 2008 року заявив про вихід зі складу НСНУ і підтримав створення нової партії “Єдиний центр”, яку очолив його соратник Закарпаття, Ігор Кріль. Балога посідав у партії інші керівні посади, згодом став її головою.

З 27 вересня 2005 року до 5 жовтня 2006 року - міністр України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи. У 2006 році балотувався до Закарпатської обласної ради.

4 лютого 2005 року призначений губернатором Закарпаття, звільнений 27 вересня 2005 року. У 2004 році балотувався на посаду міського голови Мукачева від блоку “Наша Україна”, програв висуванцю СДПУ(о) Ернесту Нусеру за скандальних обставин, у тому ж році був довіреною особою кандидата у президенти Віктора Ющенка у Закарпатті. У 2002 році обраний народним депутатом за виборчим округом № 71 (м.Мукачево), член депутатської фракції “Наша Україна”. Також був обраний міським головою Мукачевого, але обрав Верховну Раду.

У 1999 призначений головою Закарпатської обласної державної адміністрації, у 2001 році був звільнений.

У 1997-2000 роках перебував у лавах СДПУ(о), а у 1998 стає міським головою Мукачева, на парламентських виборах 1998 року очолював Закарпатський обласний виборчий штаб СДПУ(о).

До того працював у споживчих товариствах, на товарній базі та комерційних підприємствах старшим товарознавцем, заступником директора та директором. Закінчив Львівський торгово-економічний інститут за фахом “Товарознавство і організація торгівлі продовольчими товарами”.

Прогульник засідань комітетів у Верховній Раді 8 скликання. Фігурант антикорупційних розслідувань:

  1. Просування по службі сина екс-мера Одеси Руслана Боделана Володимира (непотизм).

  2. Державне підприємство при МНС виділило без конкурсу 3 мільйони на розмінування Севастополя.

  3. МНС провело необгрунтований тендер “в одного учасника” із завищеною ціною.


Освіта

  • Львівський торгово-економічний інститут, факультет "Товарознавство і організація торгівлі продовольчими товарами", спеціальність - товарознавець вищої категорії.

Балотування Балотування


Фракції Фракції

  • Верховна Рада 4
  • 14 травня 2002 - 8 вересня 2005 Наша Україна
  • Верховна Рада 8
  • 27 листопада 2014 - 29 серпня 2019 Позафракційні
  • Верховна Рада 7
  • 12 грудня 2012 - 27 листопада 2014 Позафракційні

Депутатські групи Депутатські групи

  • Верховна Рада 9
  • Група "За майбутнє" з 29 серпня 2019 - ...
  • Група "За майбутнє" з 29 серпня 2019 - ...

Міжфракційні обʼєднання Міжфракційні обʼєднання


Комітети Комітети

  • Верховна Рада 8
  • 26 листопада 2014 - 29 серпня 2019 Комітет з питань європейської інтеграції
  • Верховна Рада 4
  • 14 травня 2002 - 8 вересня 2005 Комітет з питань економічної політики, управління народним господарством, власності та інвестицій
  • Верховна Рада 7
  • з 12 грудня 2012 - ... Комітет з питань європейської інтеграції
  • Верховна Рада 9
  • з 29 серпня 2019 - ... Комітет з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування

Посади Посади

  • 9 грудня 2010 - 23 грудня 2012 міністр з питань надзвичайних ситуацій
  • 12 листопада 2010 - 8 грудня 2010 міністр з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи
  • 15 вересня 2006 - 15 травня 2009 Голова Секретаріату Президента України
  • 27 вересня 2005 - 5 жовтня 2006 міністр з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи
  • 4 лютого 2005 - 27 вересня 2005 Голова Закарпатської обласної державної адміністрації
  • 5 травня 1999 - 1 червня 2001 Голова Закарпатської обласної державної адміністрації

Фігурування в антикорупційних розслідуваннях Фігурування в антикорупційних розслідуваннях

Балога просував по службі сина Боделана

  • владні зловживання: непотизм

Підприємство міністерства Балоги без конкурсу виділило 3 мільйони на розмінування Севастополя

  • тендерні махінації: необґрунтоване проведення закупівлі "в одного учасника"

МНС Балоги провело необгрнтований тендер "в оного учасника" за завищеною ціною

  • тендерні махінації: закупівля за завищеною ціною
  • тендерні махінації: необґрунтоване проведення закупівлі "в одного учасника"

Помічники Помічники

За строковим трудовим договором на постійній основі

З поширенням дії Закону України «Про державну службу»

На громадських засадах

  • Афанасьєва Світлана Олександрівна
  • Барановський Євген Антонович
  • Бондар Катерина Михайлівна
  • Брецко Мирослав Михайлович
  • Гулий Руслан Миколайович
  • Жук Сергій Олександрович
  • Ловга Михайло Михайлович
  • Мучичка Іван Йосипович
  • Павлов Владислав Володимирович
  • Цендра Роман Іванович
  • Яковенко Олена Василівна

Архів політичної агітації Архів політичної агітації