Фото: Жмеренецький Олексій

Жмеренецький Олексій Сергійович

Верховна Рада 9, Слуга народу, мажоритарка

Характеристики політика

 • ФАРи: 1

Опис політика

У 2019 році був обраний народним депутатом 9 скликання по 190 округу (Хмельницька область) від партії “Слуга народу” як безпартійний. Член однойменної фракції. Член Комітету з питань антикорупційної політики.

У 8 скликанні Верховної Ради був помічником-консультантом на громадських засадах народного депутата Віктора Кривенка, у 6 скликанні - на платній основі Володимира Каплієнка. Керівник громадської спілки “Національні збори України”.

З 2016 року - заступник голови правління БО “Благодійний фонд “Коло”. Експерт з інноваційної політики, громадський діяч, публіцист. У 2014-2015 роках працював заступником директора ДП “Національний проект “Чисте місто” з питань індустріальних парків. 

З 2013 до 2014 року був аналітиком ДП “Національні інноваційні проекти” з питань міжнародного досвіду, створення вільних економічних зон, індустріальних і технологічних парків. У 2010—2011 роках працював над проектами ІТ забезпечення експертної діяльності в міжнародній громадській організації “Фонд якісної політики”. 

Під час навчання в університеті з 2007 по 2009 рік працював Інженером кафедри Інформаційних технологій проектування Хмельницького національного університету.

Співзасновник і експерт “Аналітично-експертного центру “Оптіма” та мозкового центру “Foundation For Future”. Із 2018 року — програмний координатор Київського міжнародного економічного форуму. У 2017 році з однодумцями заснував інтернет-платформу для фінансування громадсько-політичних ініціатив AENEAS. 

2016-2019 роки - один з ініціаторів громадської платформи “Хартія майбутнього”. З 2015 року - співзасновник Коаліції громадянського суспільства “Народна Конституція”. У 2014-2015 роках - ідеолог та організатор громадського руху “Україна - це Я”.

У 2013-2014 роках - організатор “Координаційного центру ініціативних груп Майдану”. З 2012 року консультує парламентарів кількох скликань та урядові інституції з питань інновацій.

Проходив стажування у Верховній Раді, Кабінеті Міністрів України, Державному агентстві з питань науки, інновацій та інформатизації, був активістом “Студреспубліки” (переможець фіналу та депутат Студентського парламенту 2008 року).

У 2006-2010 роках працював у молодіжній консультативній Раді при Фонді Народонаселення ООН України та Всеукраїнській Студентській Раді при Міністерстві освіти і науки України, головував в комісії ВМГО “Українська асоціація студентського самоврядування”. У 2006 році заступником голови Студентської ради університету і головою молодіжного парламенту при Хмельницькій обласній раді.

Є сертифікованим соціальним тренером Фонду народонаселення ООН з питань запобігання гендерної нерівності та небезпечної поведінки молоді і профілактики ВІЛ/СНІД, випускником програми Цінності та суспільство Aspen Institute Kyiv, випускником Школи державного управління та комунікацій Інституту суспільно-економічних досліджень та курсів історії філософії та філософії гуманітаристики “Культурного проекту”.

Закінчив Хмельницький національний університет за спеціальністю “інформаційні технології проектування” та Національну академію державного управління при Президентові України за спеціальністю “електронне урядування”.

Фігурант антикорупційних розслідувань.

Балотування

 • 2019
  мажоритарка
  Верховна Рада 9-го скликання: Слуга народу. Округ 190, Хмельницька область
  Обрано

Фракції

 • Верховна Рада 9
 • 29 серпня 2019 — ...
  Слуга народу

Міжфракційні обʼєднання

Комітети

 • Верховна Рада 9
 • 29 серпня 2019 — ...
  Комітет з питань антикорупційної політики

Робота помічником для:

Верховна Рада 8, На громадських засадах
Верховна Рада 6, Невідомо

Фігурування в антикорупційних розслідуваннях

Дізнатися більше

Нардепи-мажоритарники з Хмельниччини не відобразили всіх витрат у виборчих звітах або не подали їх

 • порушення вимог фінансового контролю порушення антикорупційного законодавства

Шукати інформацію в інших джерелах

Декларації
Посіпаки
Посіпаки-2
Реєстр національних публічних діячів
Гарна Хата
Вони голосують для тебе
Серпом по рейтингу