Здати зрадника

Інформація на сторінках ПолітХаб оновлюється. Вибачте за незручності
Фото: Святаш Дмитро Володимирович
Фото: Святаш Дмитро

Святаш Дмитро Володимирович

Рік народження: 1971

Державна зрада

Характеристики політика

  • ФАРи: 4
  • Кнопкодавство: 7
  • Прогульництво
  • Гречкосійство

Опис політика

Соратник Віктора Януковича та екснардеп від "Партії регіонів".

13 серпня 2022 року прокуратура передала державі майно колишнього народного депутата від "Партії регіонів" Дмитра Святаша на суму понад 600 млн грн.

Майно й активи вже арештовані й передані до АРМА. Сам Святаш, за даними силовиків, переховується в рф та перебуває у розшуку.

Щодо Святаша проводиться розслідування за статтею 111 ККУ — державна зрада. Про те, що росія бачила Святаша своїм керівником у Харкові після захоплення міста, з посиланням на свої джерела на початку квітня писав колишній журналіст, нині заступник міністра інфраструктури Мустафа Найєм.

У 2019 році оголосили у розшук у справі про шахрайство та підробку документів. Вже тоді повідомлялося, що екснардеп втік до рф.

У 2019 Святаш балотувався кандидатом у народні депутати від "Опозиційної платформи — За життя", до парламенту не пройшов.

Народний депутат 8 скликання, обраний за 170 округом (м.Харків) як безпартійний самовисуванець. У 2015 році приєднався до депутатської групи “Партія “Відродження”. Член Комітету Верховної Ради України з питань податкової та митної політики. З 2014 року - член партії “Відродження”.

У 2012 році був обраний народним депутатом 7 скликання від “Партії регіонів” за тим же округом. У 2006 та 2007 роках був обраний народним депутатом за списками “Партії регіонів” номером 63 та 122 відповідно. У 2006 році також балотувався до Харківської міської ради за списком “Партії регіонів”. З 2005 до 2014 року - член “Партії регіонів”.

У 2004 році на виборах президента України був довіреною особою кандидата Віктора Януковича. У 2002 році був обраний народним депутатом 4 скликання від блоку "За Єдину Україну!” за 171 округом (м.Харків) як член Народно-демократичної партії. З 2001 року - ініціатор створення соціального фонду "Пересвіт". Також є почесним президентом однойменного спортивного клубу.

З 2002 року - почесний президент корпорації “Автоінвестстрой”. До того, з 1996 року обіймав керівні посади там само. З 2001 року - член правління Всеукраїнської асоціації автомобільних імпортерів та дилерів. У 1994-1997 роках працював лікарем-інтерном у Харківській клінічній лікарні №30.

Закінчив Харківський медичний інститут за спеціальністю "педіатрія", Національну юридичну академію ім.Я.Мудрого за фахом "правознавство", Інститут підвищення кваліфікації та перепідготовки кадрів важкого машинобудування (економіка) та ХРІДУ НАДУ при Президентові України (державне управління).

Кнопкодав. Прогульник засідань Верховної Ради 8 скликання.

Фігурант антикорупційних розслідувань. Голосував за диктаторські закони 16 січня 2014 року. У 2012 році голосував за "мовний" закон, що розширював вживання російської мови.

Балотування

  • 2014
    мажоритарка 170
    Верховна Рада 8-го скликання, позачергові: САМОВИСУВАННЯ — мажоритарка 170
    Обрано
  • 2012
    мажоритарка 170
    Верховна Рада 7-го скликання: ПАРТІЯ РЕГІОНІВ — мажоритарка 170
    Обрано
  • 2007
    Верховна Рада 6-го скликання, позачергові: ПАРТІЯ РЕГІОНІВ
    Обрано
  • 2006
    Верховна Рада 5-го скликання: ПАРТІЯ РЕГІОНІВ
    Обрано
  • 2006
    Харківська міська рада 5-го скликання: ПАРТІЯ РЕГІОНІВ
    Даних немає
  • 2002
    мажоритарка 171
    Верховна Рада 4-го скликання: За ЄдУ! — мажоритарка 171
    Обрано

Фракції

  • Верховна Рада 8
  • 27 листопада 2014 — 6 березня 2015
    Позафракційні
  • Верховна Рада 7
  • 12 грудня 2012 — 27 листопада 2014
    Партія регіонів

Депутатські групи

  • Верховна Рада 8
  • 17 червня 2015 — 29 серпня 2019
    Група "Партія "Відродження"
  • 6 березня 2015 — 17 червня 2015
    Група "Відродження"

Комітети

  • Верховна Рада 8
  • 26 листопада 2014 — 29 серпня 2019
    Комітет з питань податкової та митної політики

Кнопкодавство

Дивитись усі 7
8 листопада 2018
Законопроект 9260
8 листопада 2018
Законопроект 9260
8 листопада 2018
Законопроект 9260
8 листопада 2018
Законопроект 9260
7 червня 2018
Законопроект 0189
20 червня 2017

Помічники

Верховна Рада 8
Верховна Рада 7
Верховна Рада 6
Верховна Рада 5
Верховна Рада 4

Посади у партіях

Фігурування в антикорупційних розслідуваннях

Дізнатися більше

Дмитро Святаш ухиляється від сплати заборгованості по кредитам, пов'язаної з ним фірми "АІС", поручителем якої він виступав

  • порушення вимог фінансового контролю податкові зловживання
  • фінансові піраміди шахрайські афери

Чи існує конфлікт інтересів в діях народних депутатів, що підписали подання проти АРМА?

  • використання влади чи службового становища всупереч інтересам служби владні зловживання
  • торгівля впливом політична корупція

Дивитись більше про політика в інших джерелах

Декларації
Посіпаки
Посіпаки-2
Реєстр національних публічних діячів
Гарна Хата
Вони голосують для тебе
Серпом по рейтингу