Здати зрадника

Інформація на сторінках ПолітХаб оновлюється. Вибачте за незручності

Фігурант Реєстру зрадників

 • ФАР
  Заклики до насильницької зміни та повалення конституційного ладу України. Виправдання збройної агресії рф.

Характеристики політика

 • Прогульництво

Опис політика

Комуніст, проросійський політик, народний депутат України ІІ-VІІ скликань, прихильник федералізації України.

У 2023 році СБУ повідомила підозру Петру Симоненку в публічних закликах до насильницької зміни та повалення конституційного ладу України. Також підозра у виправданні збройної агресії рф.

Слідство встановило, що під час окупації Київщини він втік до росії у супроводі спецназу рф. Згодом Симоненка призначили заступником голови "Центрального комітету міжнародного комуністичного об’єднання "Союз комуністичних партій – комуністичної партії радянського союзу". Цю організацію очолював депутат держдуми рф Геннадій Зюганов.

Цього ж року Симоненко взяв участь у з’їзді "антифашистського форуму", який відбувся у мінську. Там він висловився за продовження війни проти України та виправдовував застосування тактичної ядерної зброї рф.

У 2022 році Симоненко взяв участь у так званій "22-й "Міжнародній зустрічі комуністичних та робітничих партій" на Кубі. Під час свого виступу  він намагався легітимізувати захоплення частини території України та діяльність терористичних організацій "л/днр".

В 2021 році в ефірі каналу “Наш” заявляв про примусову українізацію, націоналістів, які обслуговують олігархів та стверджував, що комуністи зробили Україну соборною. Війну на Донбасі назвав громадянською, а владу в країні тоталітарною диктатурою з ознаками фашистського толку. Нацрада зверталася до суду через мову ворожнечі у висловлюваннях Симоненка в ефірі "Наш".

Заявляв, що Україна стала плацдармом американців проти Росії

У 2015 році організував в Києві "науково-практичну конференцію" до дня народження Йосипа Сталіна на тему: "Й.В. Сталін і революційне перетворення світу". Публічно підтримав політику Сталіна.

У 2014 році Генеральна прокуратура України відкрила кримінальну справу, звинувачуючи в сепаратизмі Симоненка за виступи в парламенті. Комуністична партія виступила за перетворення України на федерацію. Про це заявляв Петро Симоненко з трибуни Верховної Ради.

У 2013 р. КПУ на чолі з Петром Симоненком виступила ініціатором проведення референдуму за входження до Митного Союзу.

1994 - 2012 рр. - народний депутат України у другому, третьому, четвертому, п’ятому, шостому скликаннях від КПУ. Голова фракції Компартії України, член Комітету з питань правової політики, член Постійній делегації Верховної Ради ПАРЄ.

В 1978 році став членом Компартії України.

Балотування

Фракції

 • Верховна Рада 7
 • Липень 2014 — Листопад 2014
  Позафракційні
 • Грудень 2012 — Липень 2014
  Комуністична партія України

Помічники

Верховна Рада 7
Верховна Рада 6

Посади у партіях

Дивитись більше про політика в інших джерелах

Декларації
Посіпаки
Посіпаки-2
Реєстр національних публічних діячів
Гарна Хата
Вони голосують для тебе
Серпом по рейтингу