Здати зрадника

Інформація на сторінках ПолітХаб оновлюється. Вибачте за незручності
Фото: Борт Віталій Петрович
Фото: Борт Віталій

Борт Віталій Петрович

Рік народження: 1972

Державна зрада

Характеристики політика

  • ФАРи: 1
  • Кнопкодавство: 2
  • Прогульництво

Опис політика

 Народний депутат України V, VI, VII та IX скликань.

Підтримка окупації частини території України та добровільна участь в організації та проведенні незаконних виборів та/або референдумів.

У 2022 році вступив у новоутворену депутатську групу ПЗЖМ.

У 2020 році став одним із ініціаторів подання до Конституційного Суду щодо відповідності Конституції низки положень антикорупційного законодавства. 28 жовтня КСУ оприлюднив скандальне рішення, згідно з яким скасовується відповідальність за недостовірне декларування. Через рішення КСУ всі справи щодо недостовірного декларування мали бути закриті. 

У 2019 році був обраний народним депутатом 9 скликання від партії “Опозиційна платформа - За життя” номером 28 у списку як член партії. Член однойменної фракції. Член Комітету з питань бюджету.

16 січня 2014 року голосував за “диктаторські закони”. 14 квітня 2014 року на позачерговій сесії Макіївської міськради підтримав проведення референдуму про самовизначення Донецької області.

У 2014 році балотувався в цьому ж окрузі в Раду восьмого скликання як самовисуванець, але через російську окупацію вибори в окрузі не відбулися. 

У 2012 році був обраний депутатом Верховної Ради за тим же округом від “Партії регіонів” як її член. Був головою підкомітету з питань трубопровідного транспорту Комітету з питань транспорту і зв'язку.

У 2010 році був серед депутатів, як підтримали пролонгацію перебування Чорноморського флоту Російської Федерації у Криму. 

У 2007 та 2006 році був обраний до парламенту від “Партії регіонів” 168 та 105 номером у списку відповідно. Був членом партії.

У 5 скликанні був головою підкомітету з питань автомобільних доріг та дорожнього господарства Комітету з питань транспорту і зв'язку, у 6 скликанні - членом Комітету з питань аграрної політики та земельних відносин.

З 2005 до 2006 року був менеджером та згодом - комерційним директором ТОВ Торговельно-маркетинговий дім “Ясинуватський машинобудівний завод”. До того працював торговельним агентом у комерційному підприємстві.

Закінчив Горлівську філію Донецького політехнічного інституту за спеціальністю “будівництво автомобільних шляхів та мостів”.

Кнопкодав. Фігурант антикорупційних розслідувань.

Освіта

  • Освіта
    Освітній рівень: освіта вища

    Балотування

    Фракції

    • Верховна Рада 9
    • 5 серпня 2019 — 21 квітня 2022
      Опозиційна платформа - За життя
    • Верховна Рада 7
    • 12 грудня 2012 — 27 листопада 2014
      Партія регіонів
    • Верховна Рада 6
    • 23 листопада 2007 — 12 грудня 2012
      Партія регіонів
    • Верховна Рада 5
    • 25 травня 2006 — 23 листопада 2007
      Партія регіонів

    Депутатські групи

    • Верховна Рада 9
    • 22 квітня 2022 — ...
      Платформа за життя і мир (ПЗЖМ)

    Комітети

    • Верховна Рада 9
    • 29 серпня 2019 — ...
      Комітет з питань бюджету
    • Верховна Рада 7
    • Період не вказано
      Комітет з питань транспорту і зв'язку
    • Верховна Рада 6
    • 23 листопада 2007 — 12 грудня 2012
      Комітет з питань аграрної політики та земельних відносин
    • Верховна Рада 5
    • 25 травня 2006 — 23 листопада 2007
      Комітет з питань транспорту i зв'язку

    Кнопкодавство

    Дізнатися більше
    3 вересня 2013
    16 квітня 2013

    Помічники

    Верховна Рада 6

    Фігурування в антикорупційних розслідуваннях

    Дізнатися більше
    У зв'язку з воєнним станом інформація тимчасово не оновлюється

    Голосування у Верховній Раді 9

    У зв'язку з воєнним станом інформація тимчасово не оновлюється

    Промови у Верховній Раді 9

    Дивитись більше про політика в інших джерелах

    Декларації
    Посіпаки
    Посіпаки-2
    Реєстр національних публічних діячів
    Гарна Хата
    Вони голосують для тебе
    Серпом по рейтингу