Здати зрадника

Інформація оновлюється. Вибачте за незручності. Повідомити про зрадника можна на пошту [email protected]
Фото: Подоляка Юрій Іванович
Фото: Подоляка Юрій Іванович

Подоляка Юрій Іванович

Проросійський журналіст та блогер

Рік народження: 1975

Фігурант Реєстру зрадників

  • ФАР
    Поширення антиукраїнської пропаганди. Заперечення російської агресії. Заклики до порушення територіальної цілісності України.

Опис

Проросійський журналіст та блогер.

Поширення антиукраїнської пропаганди. Заперечення російської агресії. Заклики до порушення територіальної цілісності України.

У 2024 році суд визнав Юрія Подоляку в державній зраді, пропаганді війни, заперечення збройної агресії рф проти України, дії на зміну конституційного ладу України. Заклики до зміни меж території України. У 2023 році йому оголосили підозру.

Також слідство встановило, що Подоляка причетний до коригування ракетних ударів по Миколаєву на початку повномасштабного вторгнення рф. Він отримував розвіддані від ексочільника Миколаївської окружної прокуратури Геннадія Германа, який відбував довічне ув’язнення за держзраду. Подоляка  переправляв відомості своїм "кураторам" з російських спецслужб.

Подоляка регулярно виступав на пропагандистських телеканалах, у тому числі на ток-шоу соловйова. Під час ефірів закликав до захоплення України та підтримки російських окупаційних угруповань.

19 травня 2022 року Сумська обласна прокуратура повідомила блогеру про підозру в поширенні інформації, яка містить виправдовування збройної агресії російської федерації проти України (ч. 3 ст. 436-2 КК України).

Подоляка називав себе "головним спікером війни". Виправдовував поразки росії, розповідав підписникам, що українські військовослужбовці прикривались мирним населенням, а гуманітарна катастрофа в окупованих росією містах "вызванная в первую очередь действиями со стороны Киева", і доки російські війська не знищать ЗСУ так буде і далі. Також блогер активно розповсюджував фейк ніби Польща збиралась анексувати захід України.

У 2014 році виїхав з України. Наразі знаходиться у росії, де займається поширенням фейків та пропаганди за допомогою соціальних мереж, зокрема через Telegram, та Youtube.

Адміністратор та засновник сайту "Насправді".

Власник ПП "Метасистеми Сервіс".

Фігурант бази "Миротворець".

Народився 21 лютого 1975 року у селі Піщане Сумської області.