Політична партія "Держава"

Партія заснована: 11 січня 1999 р.

Припинила існування: 14 червня 2022 р.

Опис партії

У 14 червня 2022 року восьмий апеляційний суд Львова  заборонив партію партію “Держава”,

20 березня 2022 року Президент України Володимир Зеленський ввів у дію рішення Ради національної безпеки і оборони (РНБО) про припинення діяльності низки політичних партій. До списку потрапила і політична партія "Держава". 

Четверо представників цієї організації вже давно значаться в Реєстрі держZрадників Руху ЧЕСНО. Це зокрема херсонський колаборант Кирило Стремоусов, який входив у раду розвитку партії, голова партії Дмитро Василець, якого звинувачують у сприянні діяльності терористичної орагнізації, членкиня політради партії Вікторія Шилова та член партії Олександр Семченко.

Зміна ребрендингу була лише візуальною, адже партійна програма не особливо змінилась, прихильники “Держави” і далі виступали за:

 • “всебічне об'єднання слов'янських народів" як основи для інтернаціоналізму, миру на планеті та гармонійного співіснування”;

 • надання російській мові статусу "другої національної" або статусу мови "міжнаціонального спілкування";

 • позаблоковість;

 • заборона діяльності НКО (некомерційних організацій), що фінансуються з-за кордону;

 • виконання міжнародних зобов'язань України і "Мінських угод";

 • "заборона" на фінансування державою якоїсь церкви;

 • "скасування" закону про декомунізацію;

 • "заборона" на вшанування колаборантів та осіб, які співпрацювали з нацистами;

 • заборона "продажу" сільськогосподарської української землі у приватну власність;

 • блокування вступу України в НАТО та ЄС через приведення Конституції України у відповідність до основних документів, “Актом про проголошення незалежності” та “Декларації про державний суверенітет”;

 • повернення вертикалі в правоохоронних органах шляхом ліквідації структур, які організовані закордонними фондами і країнами (НАБУ, НАЗК, САП, АРМА, Спеціальний Антикорупційний суд);

 • "перехід" на планову економіку тощо.

У 2021 році партія “Держава” здійснила ребрендинг і взяла за основу державний знак якості радянського союзу, але надала йому власного трактування — назвала знаком якості політики.

У 2020 році партію очолив блогер та пропагандист, якого раніше арештовували за звинуваченнями в допомозі російським бойовиками та за сприяння сепаратистському телеканалу "Новороссия ТВ", Дмитро Василець. У 2017 році Бердичівський суд Житомирської області визнав Дмитра Васильця і Євгена Тімоніна винними у сприянні терористичній організації і засудив їх до дев’яти років позбавлення волі. За даними спецслужби, вони тривалий час перебували на території “ДНР”, де надавали консультації та практичну допомогу представникам телеканалу “Новоросія ТБ”. У лютому 2018 року Апеляційний суд Києва змінив запобіжний захід з утримання під вартою на домашній арешт на 60 днів.  Після початку широкомасштабної війни росії проти України Василець увійшов до реєстру держзрадників.

У позачергових парламентських виборах 2007 року партія “Держава” участі не брала. Також політсила пропустила місцеві вибори 2010 року. 

У липні 2007 року Геннадій Васильєв залишив партію “Держава” та балотувався на дострокових парламентських виборах за списком “Партії регіонів”. В.о. голови партії знову став Володимир Бачигін.

У 2006 році виборчий блок ішов на вибори з типовим проросійським наративним вінігретом — “Віра, совість, народ, єднання!” і “Духовність, робота і справедливість!”. У політпрограмі виступали за:

 • збереження політичних і економічних зв’язків з Росією;

 • дотримання позаблокового статусу України;

 • законодавче закріплення статусу російської мови як другої державної;

 • виховання підростаючого покоління на основі християнських цінностей та неухильне дотримання Закону України "Про захист суспільної моралі";

 • проти розповсюдження насильства і бездуховності в суспільстві, засилля порнографії на телеекранах;

 • за канонічну православну віру, виконання державою зобов’язань щодо повернення церковного майна.

На парламентських виборах до Ради 5-го скликання у 2006 році партія "Держава" разом із "Всеукраїнською партією трудящих" входила до Блоку "Держава-Трудовий Союз", в результаті отримали лише 0,14% (36 396 голосів). 

Зазначимо, що у 2008 році Геннадій Васильєв входив у число найбагатших українців. Так, за оцінками журналу “Фокус”, він посідав 47 місце в рейтингу найбашатших українців, а статки співвласника концерну “Енерго” склали $575 млн, натомість журнал "Кореспондент" оцінив статки родини Васильєвих у $1,66 млрд. Васильєв мав під контролем і медіактив у вигляді телеканалу "Київська Русь".

Засновники партії “Держава” Володимир Бачигін та Наталія Шмигіна згодом працювали помічниками на громадських засадах та платній основі у Геннадія Васильєва у ВРУ IV та VI скликання. 

У 2005 році на третьому з'їзді партії “Держава” її очолив співвласник найбільшого на той час у країні вугільного концерну "Енерго", донецький мажоритарник чотирьох скликань (ІІ, ІІІ, ІV та VI), перший заступник голови ВРУ (2002-2003), а згодом генпрокурор (2003-2004) та заступник голови Адміністрації президента Віктора Януковича (2010-2011) Геннадій Васильєв. 

У 2004 році партія приєдналась до угоди про створення виборчої коаліції на підтримку держзрадника Віктора Януковича та разом із ПСПУ Наталії Вітренко, яка наразі теж фігурує в Реєстрі держZрадникыв, виступила проти Помаранчевої революції.  

У парламентських виборах 2002 року партія участі не брала.

Створення

Політсила “Держава” позиціонувала себе як лівоцентристська та проросійська партія, заявляла про тисячі членів та осередків у всіх регіонах країни. 

Партія “Держава” була зареєстрована понад 23 роки тому — 11 січня 1999 року у місті Вовчанську (Рубіжанське шосе, 11 А), зараз юридична адреса партії вказана у столиці (вул Сковороди, 17-В). Засновниками партії були Володимир Бачигін та Наталія Шмигіна, першим головою партії був Василь Шевченко.

Основний склад партії

Представництво в областях

 • Обрано
 • Не обрано
 • не балотувалися