Інформація на сторінках ПолітХаб оновлюється. Вибачте за незручності
Фото: Денісова Людмила

Денісова Людмила Леонтіївна

Рік народження: 1960

Характеристики політика

 • ФАРи: 5

Опис політика

31 травня 2022 року Верховна Рада звільнила Денісову з посади Уповноваженого з прав людини, за це проголосували 234 депутати. Перед цим народні депутати зібрали необхідну кількість підписів для оголошення недовіри Денісовій.

Сама Денісова повідомила, що її було звільнено після наради у президента. 30 травня 2022 у коментарі Радіо Свобода заступник голови Офісу президента Андрій Смирнов наголосив, що офіс президента не проводив ніяких нарад, присвячених питанням діяльності Уповноваженої з прав людини і не планує цього робити.

27 квітня 2022 року під час російського вторгнення в Україну, генпрокурор України Венедіктова заявила, що Денісова не передавала до прокуратури матеріалів про зґвалтування, про які вона писала у соцмережах

У 2018 була фігурантом рослідування bihus.info щодо активів в Криму. Активно займаються бізнесом на території Криму і доньки  Людмили Денісової. Старша, Олена Титаренко, значиться серед засновників чотирьох компаній – ООО “Севастопольмиринсервис”, “Промтекстиль”, “Бизнес Альянс” і “Дигаймер”. Молодша, Олександра Квітко, володіє половиною ООО “Фирма “Д.Э.В.”. Сама Людмила Денісова через українську ТОВ “Триора” також є однією з контролерів перереєстрованої після анексії ООО “Строительная компания “Крымжелезобетон”. Її партнерами по цьому бізнесу виявилися ще два колишніх народних депутати від партії “Батьківщина” Сергій Веліжанський і Андрій Сенченко. У спілкуванні з журналістами свою причетність до цієї компанії Денісова заперечила.

Уповноважена ВР України з прав людини з 15 березня 2018 року, склала депутатські повноваження.

У 2014 році була обрана народною депутаткою 8 скликання від партії “Народний Фронт” під №18 у списку. Була головою Комітету Верховної Ради України з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення.

З лютого по грудень 2014 - міністр соціальної політики. Народна депутатка 7 скликання від ВО “Батьківщина”, № 38 в списку. Голова підкомітету з питань державного соціального страхування, розвитку соціального діалогу та діяльності об'єднань громадян сторін соціального діалогу Комітету з питань соціальної політики та праці.   


З грудня 2007 по  березень 2010 -  міністр праці та соціальної політики. Народна депутатка 6 скликання з 23 листопада до 19 грудня 2007 від “Блоку Юлії Тимошенко”, № 71 в списку.

У 2006 році обрана народною депутаткою 5 скликання від БЮТ під №115 у списку, з 2005 року була членкинею ВО “Батьківщина”, першою заступницею голови Кримської республіканської партійної організації. Заступниця голови Комітету Верховної Ради України з питань соціальної політики та праці.

У 2002 році балотувалася до парламенту за виборчим округом № 8 (АР Крим) як безпартійна самовисуванка. З 2000 до 2006 року - депутатка Верховної Ради АРК.

У 2003-2006 роках - спочатку голова Наглядової ради, згодом - голова корпорації “Гуматекс”. З 2001 до 2002 року - начальниця Управління Державного казначейства в АРК.

З 1998 до 2001 року - спочатку міністр економіки, згодом - пані міністр фінансів АРК. З 1991 до 1998 року обіймала різні керівні посади у Кримському республіканському управління Пенсійного фонду України аж до керівниці управління.

У 1990-1991 роках була юрисконсульткою Кримського обласного комітету ЛКСМУ. До цього працювала вихователем дитсадків, секретарем судового засідання, завідувачем канцелярією, консультантом Архангельського обласного суду в Архангельській області (РФ).

Закінчила Ленінградський державний університет за спеціальністю “правознавство”, Таврійський інститут підприємництва і права за фахом “облік і аудит” та Архангельське педагогічне училище (вихователь дитсадку).


Фігурантка двох антикорупційних розслідувань за фактом тендерних махінацій.

Освіта

 • 1978
  закінчила Архангельське педагогічне училище, спеціальність «дошкільне виховання»
 • 1989
  закінчила Ленінградський ордена Леніна та ордена Трудового Червоного Прапору державний університет, факультет юридичний
 • 1995
  закінчила Таврійський інститут підприємництва та права, спеціальність «економіка (облік та аудит)».

Балотування

Фракції

 • Верховна Рада 8
 • Листопад 2014 — Серпень 2019
  Народний фронт
 • Верховна Рада 7
 • Грудень 2012 — Листопад 2014
  ВО "Батьківщина"

Комітети

 • Верховна Рада 8
 • Листопад 2014 — Серпень 2019
  Комітет з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення

Помічники

Верховна Рада 8
Верховна Рада 7

Посади

 • 2014-02-27 — 2014-12-02
  міністр соціальної політики
 • 2007-12-18 — 2010-03-11
  міністр праці та соціальної політики

Фігурування в антикорупційних розслідуваннях

Дізнатися більше

В Окружному адмінсуді Києва торгують правосуддям: хто був на плівках Вовка

 • торгівля впливом політичний вплив на прийняття рішень і/або зловживання службовим становищем

Депутати у декларації 2014 року не вказали витрати на придбання нерухомого майна

 • порушення вимог фінансового контролю податкові зловживання

Мінсоцполітики декілька років погоджувало тендери на харчування за завищенними цінами та з фіктивною конкуренцією

 • закупівля за завищеною ціною тендерні махінації
 • тендер з фіктивною конкуренцією тендерні махінації

Реконструкція будинків у Сімферополі від Боспору

 • тендер з фіктивною конкуренцією тендерні махінації

Дивитись більше про політика в інших джерелах

Декларації
Посіпаки
Посіпаки-2
Реєстр національних публічних діячів
Гарна Хата
Вони голосують для тебе
Серпом по рейтингу