Фото: Джемілєв Мустафа

Джемілєв Мустафа Абдульджеміль оглу

Верховна Рада 9, ЄС, №6 у списку

Опис політика

У 2019 році був обраний народним депутатом 9 скликання від партії “Європейська Солідарність” номером 6 у списку як безпартійний. Член однойменної фракції.

Член Комітету з питань прав людини, деокупації та реінтеграції тимчасово окупованих територій у Донецькій, Луганській областях та Автономної Республіки Крим, міста Севастополя, національних меншин і міжнаціональних відносин.

Народний депутат України 8 скликання. Обраний від БПП під номером 5 у списку. Голова підкомітету з питань етнополітики, прав корінних народів та національних меншин України, жертв політичних репресій Комітету Верховної Ради України з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин.

У 2019 році став довіреною особою кандидата у президенти Петра Порошенка за 216 округом (м.Київ). Уповноважений президента України у справах кримськотатарського народу.

Народний депутат України 7 скликання, обраний від ВО “Батьківщина” під номером 12 у списку. Народний депутат України 6 скликання, обраний під №27 за списком блоку “Наша Україна - Народна Самооборона”.

Народний депутат України 5 скликання від блоку “Наша Україна”, №45 у списку. Народний депутат України 4 скликання, №28 у списку блоку “Наша Україна”. Народний депутат 3 скликання, №9 у списку “Народного Руху України”.

З 1991 до 2013 року - голова Меджлісу кримськотатарського народу, президент фонду “Крим”. У 1987-1991 роках - один із засновників кримськотатарського національного руху.

У радянські часи активно займався дисидентською діяльністю, зокрема правозахистом та боротьбою за права кримських татар. Був одним з ініціаторів створення “Ініціативної групи із захисту прав людини в СРСР”, також брав участь у нелегальній студентсько-молодіжній організації “Союз кримськотатарської молоді”. Багато разів піддавався репресіям радянського режиму. Загалом, відсидів 15 років у тюрмі та 3 роки на засланні за політичні переконання.

Під час перебування на волі у різні роки працював слюсарем, електрослюсарем, токарем, різноробочим, інженером у совхозі.

Вчився у Ташкентському інституті ірригації та меліорації сільського господарства (Узбекистан), звідки був виключений у 1965 році за дисидентську діяльність.

Балотування

  • 2019
    список №6
    Верховна Рада 9-го скликання: ЄС
    Обрано
  • 2014
    список №5
    Верховна Рада 8-го скликання: БПП
    Обрано
  • 2012
    список №12
    Верховна Рада 7-го скликання: Батьківщина
    Обрано
  • 2007
    список
    Верховна Рада 6-го скликання: НУНС
    Обрано
  • 2006
    список
    Верховна Рада 5-го скликання: Блок "Наша Україна"
    Обрано
  • 2002
    список
    Верховна Рада 4-го скликання: Блок "Наша Україна"
    Обрано
  • 1998
    список
    Верховна Рада 3-го скликання: НРУ
    Обрано

Фракції

  • Верховна Рада 3
  • 12 травня 1998 — 14 травня 2002
    Фракція Народного Руху України
  • Верховна Рада 9
  • 29 серпня 2019 — ...
    Європейська Солідарність
  • Верховна Рада 8
  • 27 листопада 2014 — 29 серпня 2019
    Блок Петра Порошенка "Солідарність"
  • Верховна Рада 7
  • 12 грудня 2012 — 27 листопада 2014
    ВО "Батьківщина"
  • Верховна Рада 6
  • 23 листопада 2007 — 12 грудня 2012
    Блок "Наша Україна - Народна Самооборона"
  • Верховна Рада 5
  • 25 травня 2006 — 23 листопада 2007
    Наша Україна
  • Верховна Рада 4
  • 7 вересня 2005 — 25 травня 2006
    Народний Рух України
  • 15 травня 2002 — 7 вересня 2005
    Наша Україна

Міжфракційні обʼєднання

Комітети

  • Верховна Рада 9
  • 29 серпня 2019 — ...
    Комітет з питань прав людини, деокупації та реінтеграції тимчасово окупованих територій у Донецькій, Луганській областях та Автономної Республіки Крим, міста Севастополя, національних меншин і міжнаціональних відносин
  • Верховна Рада 8
  • 26 листопада 2014 — 29 серпня 2019
    Комітет з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин
  • Верховна Рада 7
  • Період не вказано
    Комітет з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин
  • Верховна Рада 6
  • 23 листопада 2007 — 12 грудня 2012
    Комітет з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин
  • Верховна Рада 5
  • 25 травня 2006 — 15 червня 2007
    Комітет з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин
  • Верховна Рада 4
  • 14 травня 2002 — 25 травня 2006
    Комітет з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин
  • Верховна Рада 3
  • 12 травня 1998 — 14 травня 2002
    Комітет з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин
Зразкова відвідуваність ВР

Відвідування

Сесії, Верховна Рада 8

Presence donut
присутність 63,8%
прогули 36,2%
Останнє оновлення: 19 лютого 2019

Помічники

Верховна Рада 8
Верховна Рада 7
Верховна Рада 6
Верховна Рада 5

Шукати інформацію в інших джерелах

Декларації
Посіпаки
Посіпаки-2
Реєстр національних публічних діячів
Гарна Хата
Вони голосують для тебе
Серпом по рейтингу