Фото: Джемілєв Мустафа

Джемілєв Мустафа Абдульджеміль оглу

Опис політика

У 2019 році був обраний народним депутатом 9 скликання від партії “Європейська Солідарність” номером 6 у списку як безпартійний. Член однойменної фракції.

Член Комітету з питань прав людини, деокупації та реінтеграції тимчасово окупованих територій у Донецькій, Луганській областях та Автономної Республіки Крим, міста Севастополя, національних меншин і міжнаціональних відносин.

Народний депутат України 8 скликання. Обраний від БПП під номером 5 у списку. Голова підкомітету з питань етнополітики, прав корінних народів та національних меншин України, жертв політичних репресій Комітету Верховної Ради України з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин.

У 2019 році став довіреною особою кандидата у президенти Петра Порошенка за 216 округом (м.Київ). Уповноважений президента України у справах кримськотатарського народу.

Народний депутат України 7 скликання, обраний від ВО “Батьківщина” під номером 12 у списку. Народний депутат України 6 скликання, обраний під №27 за списком блоку “Наша Україна - Народна Самооборона”.

Народний депутат України 5 скликання від блоку “Наша Україна”, №45 у списку. Народний депутат України 4 скликання, №28 у списку блоку “Наша Україна”. Народний депутат 3 скликання, №9 у списку “Народного Руху України”.

З 1991 до 2013 року - голова Меджлісу кримськотатарського народу, президент фонду “Крим”. У 1987-1991 роках - один із засновників кримськотатарського національного руху.

У радянські часи активно займався дисидентською діяльністю, зокрема правозахистом та боротьбою за права кримських татар. Був одним з ініціаторів створення “Ініціативної групи із захисту прав людини в СРСР”, також брав участь у нелегальній студентсько-молодіжній організації “Союз кримськотатарської молоді”. Багато разів піддавався репресіям радянського режиму. Загалом, відсидів 15 років у тюрмі та 3 роки на засланні за політичні переконання.

Під час перебування на волі у різні роки працював слюсарем, електрослюсарем, токарем, різноробочим, інженером у совхозі.

Вчився у Ташкентському інституті ірригації та меліорації сільського господарства (Узбекистан), звідки був виключений у 1965 році за дисидентську діяльність.


Балотування Балотування


Фракції Фракції

  • Верховна Рада 9
  • з 29 серпня 2019 - ... Європейська Солідарність
  • Верховна Рада 3
  • 12 травня 1998 - 14 травня 2002 Фракція Народного Руху України
  • Верховна Рада 8
  • 27 листопада 2014 - 29 серпня 2019 Блок Петра Порошенка "Солідарність"
  • Верховна Рада 7
  • 12 грудня 2012 - 27 листопада 2014 ВО "Батьківщина"
  • Верховна Рада 6
  • 23 листопада 2007 - 12 грудня 2012 Блок "Наша Україна - Народна Самооборона"
  • Верховна Рада 5
  • 25 травня 2006 - 23 листопада 2007 Наша Україна
  • Верховна Рада 4
  • 7 вересня 2005 - 25 травня 2006 Народний Рух України
  • 15 травня 2002 - 7 вересня 2005 Наша Україна

Міжфракційні обʼєднання Міжфракційні обʼєднання


Комітети Комітети

  • Верховна Рада 8
  • 26 листопада 2014 - 29 серпня 2019 Комітет з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин
  • Верховна Рада 7
  • Комітет з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин
  • Верховна Рада 6
  • 23 листопада 2007 - 12 грудня 2012 Комітет з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин
  • Верховна Рада 5
  • 25 травня 2006 - 15 червня 2007 Комітет з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин
  • Верховна Рада 4
  • 14 травня 2002 - 25 травня 2006 Комітет з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин
  • Верховна Рада 3
  • 12 травня 1998 - 14 травня 2002 Комітет з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин
  • Верховна Рада 9
  • з 29 серпня 2019 - ... Комітет з питань прав людини, деокупації та реінтеграції тимчасово окупованих територій у Донецькій, Луганській областях та Автономної Республіки Крим, міста Севастополя, національних меншин і міжнаціональних відносин

Помічники Помічники

З поширенням дії Закону України «Про державну службу»

  • Багрова Аліса Дмитрівна
  • Муслімова Л
  • Муслімова Лілія
  • Муслімова Лілія Тагірівна
  • Сейдаметов Е
  • Сейдамєтов Ернест
  • Чубаров Е
  • Чубаров Ельведін
  • Чубаров Ельведін Абдураманович

На громадських засадах

  • Асанов Руслан Ремзієвич
  • Велієв Ерол Рустемович
  • Грек Г
  • Казаков Сеіт
  • Куртумєров З
  • Логвінський Г
  • Меметов Ф
  • Омєр Киримли А
  • Павлюк Л
  • Сенько О
  • Скорик О
  • Скорик Олексій Борисович
  • Умеров Талят Шевкетович
  • Умєров Р
  • Умєров Рефат Серверович
  • Умєров Рустем Енверович
  • Шевкієв Різа

За строковим трудовим договором на постійній основі

  • Смєдляєв З
  • Хамзін А

Архів політичної агітації Архів політичної агітації

  • 1
  • 2