Інформація на сторінках ПолітХаб оновлюється. Вибачте за незручності
Фото: Лукашев Олександр

Лукашев Олександр Анатолійович

Рік народження: 1976

Характеристики політика

 • Гречкосійство

Опис політика

Наприкінці 2022 року проголосував за містобудівну реформу (#5655), яка впроваджувалася в інтересах забудовників і нівелювала вплив громадян на відбудову України. Публічне обговорення проєкту не проводилося. ГО, ЗМІ та Асоціація міст України закликали нардепів доопрацювати проєкт. За кілька годин після скандального голосування петиція з вимогою до президента накласти вето набрала більше 25 000 голосів. НАЗК повідомила, що подані антикорупційні зауваження враховані не в повній мірі.

У 2022 році вийшов з фракції ОПЗЖ і вступив у новоутворену депутатську групу "Відновлення України". Увійшов до складу Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики, звільнившись з посади першого заступника голови Комітету з питань освіти, науки та інновацій. 

Канал "Рада" запросив Лукашева на етер спільного телемарафону. Незалежна медійна рада вважає, що "Єдині новими" мають припинити популяризувати членів колишньої "ОПЗЖ".

Протягом 2019-2022 років був учасником десятків ефірів пропагандистських токшоу проросійських телеканалів ZIK, "112", NewsOne, Перший незалежний, Ukrlive і "Наш". Поширював проросійську та антизахідну пропаганду. Закликав "провести вибори на непідконтрольних територіях", а вже потім "встановити контроль над кордоном". Також брав участь у телемості з луганським сепаратистом Родіоном Мірошником в ефірі каналу "Наш".

У серпні 2020 року став одним із ініціаторів подання до Конституційного Суду щодо відповідності Конституції низки положень антикорупційного законодавства. 28 жовтня КСУ оприлюднив скандальне рішення, згідно з яким скасовується відповідальність за недостовірне декларування та саме електронне декларування.

Через рішення КСУ всі справи щодо недостовірного декларування мають бути закриті

У 2019 році був обраний депутатом Верховної Ради 9 скликання від партії "Опозиційна платформа - За життя" за виборчим округом №113 (Луганська область). Член партії "ОПЗЖ". Член однойменної фракції. Перший заступник голови Комітету з питань освіти, науки та інновацій.

Керівник юридичного відділу благодійної організації "Фонд Сергія Шахова". За підтримки Фонду під час виборчих перегон займався роздачею цукру потенційним виборцям.

З 2019 року є членом Науково-консультативної ради при Конституційному Суді України.

У 2018 році Лукашев задекларував квартиру в Харкові площею 32 кв.м, яка записана на його матір, а також таке ж за площею нежитлове приміщення в Криму (м. Ялта). 

У 2011-2017 роках входив до складу Науково-консультативної ради при Верховному Суді України.

Освіта вища. Доктор юридичних наук, професор кафедри фінансового права Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого (м. Харків).

Народився 1 квітня 1976 року у м. Антрацит, Луганська область.

Балотування

Фракції

 • Верховна Рада 9
 • 24 березня 2022 — 22 травня 2022
  Позафракційні
 • 5 серпня 2019 — 24 березня 2022
  Опозиційна платформа - За життя

Депутатські групи

 • Верховна Рада 9
 • 22 травня 2022 — ...
  Відновлення України

Комітети

 • Верховна Рада 9
 • 5 жовтня 2022 — ...
  Комітет з питань фінансів, податкової та митної політики
 • 29 серпня 2019 — 5 жовтня 2022
  Комітет з питань освіти, науки та інновацій
У зв'язку з воєнним станом інформація тимчасово не оновлюється

Голосування у Верховній Раді 9

У зв'язку з воєнним станом інформація тимчасово не оновлюється

Промови у Верховній Раді 9

Дивитись більше про політика в інших джерелах

Декларації
Посіпаки
Посіпаки-2
Реєстр національних публічних діячів
Гарна Хата
Вони голосують для тебе
Серпом по рейтингу