Інформація на сторінках ПолітХаб оновлюється. Вибачте за незручності
Фото: Камельчук Юрій

Камельчук Юрій Олександрович

Рік народження: 1980

Опис політика

У серпні 2021 Камельчук звертався до голови Вищого антикорупційного суду Олени Танасевич з пропозицією обрання певного запобіжного заходу одній людині. Танасевич звернулась до Вищої ради правосуддя з повідомленням про втручання у діяльність суду.

У травні 2021 Юрій Камельчук потрапив у передачу "ЗупиниЛося", його дружина припаркувалась з порушенням правил дорожнього руху, натомість нардеп звинувачував активістів у хамстві, псуванні майна та агресивно спілкувався.

У лютому 2020 року мажоритарник з Львівщини від "Слуги народу" Камельчук заявив, що виступає за виплати пенсій громадянам України, які мешкають на тимчасово окупованих територіях. Крім того, він підтримує відновлення водопостачання у Крим, про це він заявив в ефірі телеканалу Євгена Мураєва "НАШ".

У грудні 2020 року нардеп Камельчук проголосував за призначення міністром освіти на науки Сергія Шкарлета, голосування отримало 226 голосів "за" і кожен голос тоді був вирішальним.

У грудні того ж року Камельчук в інтерв'ю заявив, що проституція "забирає енергію в жінки і не віддає її чоловіку", при цьому він послався на ведичні науки. Нардеп додав, що "проституція - роздача своєї енергії, особливо іноземцям, я з цієї точки зору скажу, призводить до зменшення кількості енергії в даній країні, зокрема Україні". Натомість аборти Камельчук назвав знищенням психофізичного стану жінки.

Юрій Камельчук затятий антивакцинатор та прихильник теорій змов, хоча він себе називає прихильником "вільного вибору". Його неодноразово ловили на поширенні антинаукових теорій. Так у грудні 2020 року Камельчук в ефірі каналу Євгена Мураєва "НАШ" заявив, що не вірить в ефективність вакцин проти COVID-19, оскільки вважає цю хворобу "вигаданою", а ВООЗ вводить людей в оману. Проте згодом Камельчука призначили спікером в ПАРЄ з теми COVID-паспортів.

Крім того, нардеп пов'язує вакцинацію дітей від різних хвороб із розвитком у них аутизму.

У жовтні 2020 року Юрій Камельчук також в ефірі телеканалу Мураєва "НАШ" заявив, що підтримує заборону абортів. На його думку, якщо жінку зґвалтували — це карма, і навіть якщо вона завагітніла від ґвалтівника — все одно не має права вбивати дитину.

Згідно з аналізом руху "Чесно" Камельчук лідирує за кількістю поданих законопроєктів за 2019 рік серед нардепів Львівщини, а також займає лояльну позицію у голосуванні за найважливіші законопроєкти (підтримав 92%).

У 2019 році був обраний депутатом Верховної Ради 9 скликання від партії “Слуга Народу” за виборчим округом №124 (Львівська область) як безпартійний. Член однойменної фракції. Член Комітету з питань енергетики та житлово-комунальних послуг.

Підприємець, бізнес-тренер та консультант, засновник бізнес-спільноти Ukrainian Business Community та платформи розвитку бізнесу “Бізнес Актив”. 

Засновник ТОВ “Бізнесфорум”, ПП “Єврокапітал”, ПП “Прем’єр”, ТОВ “Бізнесфорум Сістемс”, ТОВ “Бізнесфорум Груп”.

Закінчив факультет журналістики ЛНУ ім.І.Франка. 

Балотування

Фракції

  • Верховна Рада 9
  • 29 серпня 2019 — ...
    Слуга народу

Міжфракційні обʼєднання

Комітети

  • Верховна Рада 9
  • 29 серпня 2019 — ...
    Комітет з питань енергетики та житлово-комунальних послуг

Помічники

Верховна Рада 9
У зв'язку з воєнним станом інформація тимчасово не оновлюється

Голосування у Верховній Раді 9

У зв'язку з воєнним станом інформація тимчасово не оновлюється

Промови у Верховній Раді 9

Дивитись більше про політика в інших джерелах

Декларації
Посіпаки
Посіпаки-2
Реєстр національних публічних діячів
Гарна Хата
Вони голосують для тебе
Серпом по рейтингу