Фото: Мороз Олександр

Мороз Олександр Олександрович


Кандидат у президенти
Кампанію припинено


Опис політика

Балотувався у президенти України на виборах 2019 року від Соціалістичної партії Олександра Мороза. 27 березня 2019 року зняв свою кандидатуру. З липня 2016 року - голова Соціалістичної партії Олександра Мороза*. У 2012 році вийшов зі складу Соціалістичної партії України, яку беззмінно очолював з 1991 року.

У 2012 році балотувався до Верховної Ради 7 скликання за 93 округом (міста Переяслав-Хмельницький та Ржищів, Богуславський, Кагарлицький, Миронівський, Рокитнянський райони Київської області) від СПУ.

У 2010 році балотувався на посаду президента України від СПУ. У 2006 році обраний народним депутатом 5 скликання першим номером у списку СПУ. Після виходу соціалістів із коаліції у складі “Блоку Юлії Тимошенко” та “Нашої України”, вони сформували “Антикризову коаліцію” з Партією регіонів та КПУ. Мороза було обрано головою Верховної Ради. БЮТ, “Наша Україна” та частина депутатів від СПУ звинуватили Мороза у політичній зраді.

У 2004 році балотувався на посаду президента України від СПУ. У другому турі та під час повторного голосування другого туру підтримував Віктора Ющенка. У 2002 році був обраний народним депутатом 4 скликання першим номером у списку СПУ.

У 2000-2003 роках був одним з організаторів акцій протесту проти президента Леоніда Кучми “Україна без Кучми” та “Повстань, Україно!”. Восени 2000 року оприлюднив “Плівки Мельниченка”, що вказували на причетність Кучми та його оточення до вбивства журналіста Георгія Гонгадзе. У 1999 році балотувався на посаду президента України від СПУ.

У 1998 році був обраний народним депутатом 3 скликання першим номером списку від блоку СПУ та Селянської партії України “За правду, за народ, за Україну!”. У 1994 році балотувався на посаду президента України від СПУ. У 1994 році був обраний народним депутатом 2 скликання від СПУ, став головою Верховної Ради України. У 1990 році був обраний народним депутатом 1 скликання, увійшов до групи “Аграрники”. Був лідером комуністичної більшості “групи 239”, з 1991 року представляв у парламенті Соціалістичну партію України.

У радянські часи працював на різних партійних у КПУ та профспілках, до того - інженером та викладачем. Закінчив Українську сільськогосподарську академію за фахом “інженер-механік” та Вищу партійну школу при ЦК КПУ за фахом “політолог”.

Офіційна передвиборча програма кандидата.


Балотування Балотування


Фракції Фракції

  • Верховна Рада 4
  • 23 листопада 2007 - 25 травня 2006 Соціалістична партія України
  • Верховна Рада 5
  • 14 травня 2002 - 23 листопада 2007 Позафракційні
  • Верховна Рада 3
  • 12 травня 1998 - 14 травня 2002 Фракція Соціалістичної партії України
  • Верховна Рада 2
  • 11 травня 1994 - 12 травня 1998 Позафракційні

Депутатські групи Депутатські групи

  • Верховна Рада 1
  • Група "Аграрники" 11 травня 1990 - 22 квітня 1994

Комітети Комітети

  • Верховна Рада 4
  • 14 травня 2002 - 25 травня 2006 Комітет з питань правової політики
  • Верховна Рада 3
  • 12 травня 1998 - 14 травня 2002 Комітет з питань аграрної політики та земельних відносин
  • Верховна Рада 1
  • 15 травня 1990 - 10 травня 1994 Комісія з питань агропромислового комплексу

Посади Посади

  • 6 липня 2006 - 23 листопада 2007 Голова Верховної Ради
  • 18 травня 1994 - 14 квітня 1998 Голова Верховної Ради

Посади у партіях Посади у партіях


Архів політичної агітації Архів політичної агітації