Фото: Ланьо Михайло

Ланьо Михайло Іванович


Негативні характеристики

Опис політика

Народний депутат 8 скликання. Обраний у 2014 році за 70 мажоритарним виборчим округом у Закарпатській області як безпартійний самовисуванець.

У парламенті у 2014-2015 роках був членом групи “Воля народу”, а потім перейшов до групи “Партія “Відродження”. Член Комітету Верховної Ради України з питань запобігання і протидії корупції.

У 2012-2014 роках був депутатом Верховної Ради 7 скликання. Обраний за тим же округом від “Партії регіонів” як безпартійний. До лютого 2014 року був членом фракції “Партії регіонів”, після того - групи “Суверенна Європейська Україна”.

У 2010 році був обраний депутатом Закарпатської обласної ради від партії “Єдиний Центр” за 36 округом (Мукачівський район), був членом партії. Також пройшов у раду за партійним списком. З 2003 до 2010 року також був депутатом обласної ради. У 2002-2006 роках був депутатом Мукачівської міської ради.

У 2007 році був обраний членом виконавчого комітету Федерації Футболу України, а у 2006 - головою Федерації Футболу Закарпаття, на даний момент вже не обіймає ці посади. У 2004-2006 роках був президентом ФК “Підгоряни”, а у 1996-2003 роках - “ФК Приладист”.

У 1999-2012 роках був віце-президентом ТОВ “Універсал”. 1992-1998 роки - працював на різних посадах в українсько-американському спільному підприємстві “РІО — ЛТД”.

Закінчив Закарпатський державний університет за спеціальністю “економіка і підприємництво”. Заслужений працівник фізичної культури і спорту України.

Кнопкодав. Фігурант антикорупційного розслідування. Голосував за диктаторські закони 16 січня 2014 року.

За даними ЗМІ, у 2015 році розмова Ланя з представниками Закарпатського осередку “Правого Сектору” закінчилась стріляниною між його охороною та бійцями “Правого Сектору”, яка спричинила жертви, поранення та матеріальні збитки.


Балотування Балотування


Фракції Фракції

  • Верховна Рада 7
  • 20 лютого 2014 - 27 лютого 2014 Позафракційні
  • 12 грудня 2012 - 20 лютого 2014 Партія регіонів

Депутатські групи Депутатські групи

  • Верховна Рада 8
  • Група "Партія "Відродження" 6 листопада 2015 - 29 серпня 2019
  • Група "Воля народу" 27 листопада 2014 - 6 листопада 2015
  • Верховна Рада 7
  • Група "Суверенна європейська Україна" 27 лютого 2014 - 27 листопада 2014

Міжфракційні обʼєднання Міжфракційні обʼєднання


Комітети Комітети

  • Верховна Рада 8
  • 26 листопада 2014 - 29 серпня 2019 Комітет з питань запобігання і протидії корупції

Посади у партіях Посади у партіях


Фігурування в антикорупційних розслідуваннях Фігурування в антикорупційних розслідуваннях

54 народних депутата не задекларували бізнес у 2014 році

  • податкові зловживання: порушення вимог фінансового контролю

Інші порушення Інші порушення

  • 16 січня 2014 Голосування за диктатуру
  • 2012 Приймальні народного депутата приховано
  • 2012 Біографію на звернення не надано
  • 2012 Помічники-консультанти народного депутата приховані

Помічники Помічники

З поширенням дії Закону України «Про державну службу»

На громадських засадах

  • Беринець Іван Іванович
  • Беринець Мілан Іванович
  • Герей Іван Юрійович
  • Голубєв Віктор Олексійович
  • Гуледза Юрій Дмитрович
  • Дуб Микола Васильович
  • Йовбак Іван Юрійович
  • Каменца Іван Іванович
  • Ковбаско Василь Васильович
  • Кошеля Василь Михайлович
  • Кошеля Микола Васильович
  • Куцин Валерій Іванович
  • Ланьо Михайло Михайлович
  • Ланьо Павла-Ніколетта Михайлівна
  • Мадяр Михайло Іванович
  • Мартин Іван Андрійович
  • Мастяк Іван Іванович
  • Мішко Євген Євгенович
  • Павлик Віталій Володимирович
  • Плоскіна Сергій Юрійович
  • Полуда Олександр Григорович
  • Ремез Сергій Васильович
  • Русин Юрій Васильович
  • Суворін Андрій Володимирович
  • Суринець Володимир Васильович
  • Тидір Олег Васильович
  • Товт Ізабелла Ернестівна
  • Фірцак Олег Володимирович
  • Шелея Михайло Михайлович
  • Щербей Ігор Мирославович

За строковим трудовим договором на постійній основі

  • Кошеля Юрій Михайлович
  • Лепський Павло Іванович