Фото: Мартиненко Микола

Мартиненко Микола Володимирович


Негативні характеристики

Опис політика

Народний депутат 8 скликання. Обраний у 2014 році від партії “Народний Фронт” (№14 у списку), був членом партії. Був головою Комітету Верховної Ради України з питань ПЕК, ядерної політики та ядерної безпеки та заступником голови фракції “Народного Фронту”.

30 листопада 2015 року склав депутатські повноваження у зв'язку з корупційним скандалом. Очолює Раду Українського центру економічних та політичних досліджень імені Олександра Разумкова.

У 2012 році був обраний народним депутатом 7 скликання за списком ВО “Батьківщина”, 17 номером як безпартійний. Був головою Комітету Верховної Ради України з питань ПЕК, ядерної політики та ядерної безпеки. У 2011-2012 роках - член Ради партії “Фронт Змін”.  

У 2006 та 2007 роках був обраний народним депутатом 5 та 6 скликання від блоків “Наша Україна” та “Наша Україна — Народна самооборона” відповідно  (№ 21 та №48 у списку). Обидва рази був головою Комітету Верховної Ради України з питань ПЕК, ядерної політики та ядерної безпеки.

У 2005-2009 роках - член партії “Народний Союз “Наша Україна”, був головою Київської міської організації партії. У 2009 році певний час очолював фракцію “Наша Україна - Народна Самооборона”.

На президентських виборах 2004 року був заступником керівника виборчої кампанії Віктора Ющенка та членом Комітету національного порятунку, а у березні 2005 року очолив парламентську фракцію “Наша Україна”.

У 1998 та 2002 роках був обраний народним депутатом 3 та 4 скликань як самовисуванець за виборчим округом № 21 (Волинська область). У 4 скликанні - перший заступник Голови Комітету Верховної Ради України з питань ПЕК, ядерної політики та ядерної безпеки. У 3 скликанні входив до фракції НДП, у 4 - до фракції “Наша Україна”.

З 1991 до 1998 року - голова правління та президент АТ “Торговий дім”, голова правління ЗАТ “Інтерпорт-Ковель”. У радянські часи обіймав керівні посади у комсомолі, був секретарем Київського міського комітету ЛКСМУ. Працював інженером на заводі “Антонов”.

Закінчив Харківський авіаційний інститут ім.М.Є.Жуковського за фахом “інженер-механік, спеціалізація “літакобудування”.

Кнопкодав. Фігурант шести антикорупційних розслідувань. У 2017 році був фігурантом кримінальної справи щодо розтрати коштів державного підприємства. Мартиненка взяли на поруки екс-колеги з фракції “Народного Фронту”, суд відпустив його. Кримінальні справи щодо нього також розслідуються у Швейцарії та Чехії.


Освіта

 • 1984 Харківському авіаційному інституті імені Миколи Жуковського, отримав диплом за фахом “інженер-механік”

Балотування Балотування


Фракції Фракції

 • Верховна Рада 8
 • 27 листопада 2014 - 22 грудня 2015 Народний фронт
 • Верховна Рада 7
 • 12 грудня 2012 - 27 листопада 2014 ВО "Батьківщина"

Комітети Комітети

 • Верховна Рада 8
 • 27 листопада 2014 - 22 грудня 2015 Комітет з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки

Посади у партіях Посади у партіях


Фігурування в антикорупційних розслідуваннях Фігурування в антикорупційних розслідуваннях

Павло Петренко підписав наказ, який допомагає нівелювати основний доказ НАБУ у “справі Мартиненка”

 • владні зловживання: використання влади чи службового становища всупереч інтересам служби

Держава втратила значну частку надходжень від заводу "Електроважмаш" через британські офшори, які пов’язують з Миколою Мартиненком

 • політична корупція: торгівля впливом
 • податкові зловживання: ухилення від сплати податків

Завод "Skoda" виплачував Мартиненку "відкати" за постачання обладнання "Енергоатому"

 • владні зловживання: використання влади чи службового становища всупереч інтересам служби
 • владні зловживання: надання преференцій при виконанні службових обовʼязків
 • політична корупція: торгівля впливом

Інші порушення Інші порушення

 • 2012 Приймальні народного депутата приховано

Помічники Помічники

З поширенням дії Закону України «Про державну службу»

За строковим трудовим договором на постійній основі

 • Гайдук Володимир Матвійович

Невідомо

На громадських засадах

Архів політичної агітації Архів політичної агітації