Інформація на сторінках ПолітХаб оновлюється. Вибачте за незручності
Фото: Артеменко Андрій

Артеменко Андрій Вікторович

Рік народження: 1969

Характеристики політика

 • Прогульництво

Опис політика

Екс-народний депутат 8 скликання. Обраний у 2014 році від “Радикальної Партії Олега Ляшка” (№16 у списку). 29 квітня 2017 року президент Петро Порошенко підписав указ про припинення громадянства України Андрія Артеменка через наявність в нього громадянства Канади. 16 травня 2017 року Верховна Рада позбавила його мандату.

Був головою партії “Солідарність правих сил”. У 2015 році обіймає посаду керівника Благодійної організації “Міжнародний благодійний фонд Андрія Артеменка”. Навесні 2014 року входив до керівництва партії “Правий Сектор”.

У 2006 році був обраний депутатом Київської міської ради, очолив фракцію БЮТ. Потім приєднався до більшості Леоніда Черновецького. З 2000 по 2004 рік був радником мера Києва Олександра Омельченка. Займався бізнесом, зокрема - постачанням військового екіпірування у зони конфліктів, раніше - юридичним супроводом працевлаштування українських спортсменів за кордоном.

Прогульник засідань комітету у Верховній Раді 8 скликання. Автор проекту здачі Криму в оренду Росії. За цим фактом було відкрито кримінальну справу за посягання на територіальну цілісність України. З 2002 до 2004 року знаходився у в’язниці за звинуваченнями у махінаціях зі спортивними трансферами і грошами Міноборони на футбольний клуб ЦСКА. Сам Артеменко називав це політичними переслідуваннями.

Балотування

Фракції

 • Верховна Рада 8
 • Лютий 2017 — Травень 2017
  Позафракційні
 • Листопад 2014 — Лютий 2017
  Радикальна партія Олега Ляшка

Комітети

 • Верховна Рада 8
 • Листопад 2014 — Травень 2017
  Комітет з питань європейської інтеграції

Помічники

Верховна Рада 8

Робота помічником для:

Верховна Рада 4, На громадських засадах

Посади у партіях

Дивитись більше про політика в інших джерелах

Декларації
Посіпаки
Посіпаки-2
Реєстр національних публічних діячів
Гарна Хата
Вони голосують для тебе
Серпом по рейтингу