Zрадник країни
-
Поширення проросійської пропаганди та виправдовування збройної агресії рф.
Опис політика
Екснардеп ВР 7-го та 8-го скликань від "Партії регіонів". Ексочільник забороненої партії "Наші".
Поширення проросійської пропаганди та виправдовування збройної агресії рф.
У 2023 році СБУ оголосила Євгену Мураєву підозру в державній зраді та порушенні рівноправності громадян за їх расовою, етнічною, національною належністю. За даними слідства, Мураєв використовував підконтрольний йому телеканал "Наш" для масового поширення російської пропаганди.
30 листопада 2022 року СБУ провела обшуки в Мураєва. Було вилучено готівку, в тому числі в російських рублях, зброю, комп’ютерну техніку та мобільні телефони.
Того ж року проти телеканалу Мураєва було запроваджено санкції РНБО.
Також співробітники СБУ ініціювали проведення незалежних експертиз висловлювань політика. За матеріалами слідчих, в ефірах підконтрольного Мураєву телеканалу "НАШ" неодноразово поширювались наративи російської інформаційної пропаганди.
У вересні журналісти встановили, що Мураєв з родиною живе у Відні та буває у Братиславі у справах.
В червні суд заборонив партію Мураєва "Наші".
У травні Мураєв залишив Україну. Харківський підприємець і депутат пообіцяв 100 000 грн нагороди тому, хто скаже, де перебуває колишній народний депутат.
25 лютого Євгеній Мураєв зазначив, що Україні доведеться капітулювати і він давно пропонував дати воду в Крим і розійтися мирно з невизнаними самопроголошеними республіками на Донеччині і Луганщині.
За місяць до цього Великобританія звинуватила рф у прагненні встановити в Україні в наслідок військових дій проросійську адміністрацію на чолі з Євгенієм Мураєвим. Сам політик заперечував такий план.
У 2019 році балотувався на посаду Президента України від партії "НАШІ" як її член. Заявив, що у змозі заплатити заставу у ЦВК з власних коштів. Посів 3 місце у рейтингу заможності кандидатів у президенти. Знявся з реєстрації у ЦВК як кандидат у президенти на користь Олександра Вілкула.
У тому ж році балотувався до Верховної Ради від партії "Опозиційний Блок" 1 номером у списку як безпартійний. Партія не потрапила до парламенту, бо не подолала 5% бар'єр.
У 2018 році Генпрокуратура відкрила провадження проти Мураєва за статтею "державна зрада". В ефірі 112 телеканалу народний депутат назвав засудженого в росії українського режисера Олега Сенцова терористом, бо він, на думку Мураєва, готував підпали та вибухи. Такою заявою політик поставив під питання доцільність обміну культурного діяча.
В інтерв'ю NewsOne заявив, що Україна віддала суверенітет "заокеанським спонсорам" із США та через поради з Вашингтона та МВФ в Україні відбувається "геноцид".
Того ж року був головою Політради партії "За життя!", але під кінець року оголосив про вихід з політсили через прихід Віктора Медведчука, та створив політичний проєкт "Наші".
У 2017 році заявив, що на сході України триває громадянська війна, а українській а владі допомагаюсть США та Європа.
Також Мураєв стрверджував, що війна на сході України та тимчасова окупація Криму вигідна українській владі, оскільки разом з територіями "з електорального поля зникли "незгодні голоси". Назвав Революцію Гідності "державним переворотом".
У 2016 році у прямому ефірі телеканалу "112" заявив, що в Маріуполі воювали американські солдати.
У 2014 був обраний у парамент як мажоритарник від Зміївщини на Харківщині (округ №181). Набрав майже 50% голосів. Виступав у своїй програмі за позаблоковий статус і за те, щоб зовнішній курс держави визначали лише на референдумі.
У парламенті спершу працював як позафракційний, а далі з 2015 по 2016 був членом фракції Опозиційного Блоку. Член Комітету Верховної Ради України з питань податкової та митної політики.
Голосував за диктаторські закони "16-го січня".
У 2013 році підписав Звернення депутатів від Партії регіонів і КПУ до польського Сейму з проханням "визнати Волинську трагедію геноцидом щодо польського населення і засудити злочинні діяння українських націоналістів".
З 2012 по 2014 — народний депутат від "Партії регіонів", балотувався на Зміївщині, Харківська область (округ 181). Набрав понад 55%. У своїй програмі зазначав, що Україна має увійти до Європейської спільноти, мати позаблоковий статус і всебічно співпрацювати з росією.
У парламенті став Головою підкомітету з питань зовнішньоекономічних зв'язків та транскордонного співробітництва Комітету Верховної Ради України у закордонних справах. Член Партії регіонів.
У 2010-2012 роках голова Зміївської райдержадміністрації. На цю посаду призначений держзрадником Віктором Януковичем.
У 2010 році вдруге обраний депутатом Харківської облради від "Партії регіонів".
У 2007 році невдало балотувався до Верховної Ради 6 скликання від блоку "КУЧМА" під номером 10 у списку.
У 2006-2010 роках депутат Харківської облради від партії "Віче", також балотувався до Харківської міської ради від тої ж політичної сили. У облраді очолив комісію з питань паливно-енергетичного комплексу, енергозбереження та житлово-комунального господарства.
З 2001 до 2010 року працював на керівних посадах у комерційних компаніях. Був засновником та власником телеканалу "NewsOne".
Закінчив фінанси і кредит у ХНУ ім. Каразіна. Другу вищу освіту отримав в НЮУ ім. Ярослава Мудрого.
Народився 2 грудня 1978 року у Змієві Харківської області.
Освіта
Пов'язані партії
Балотування
-
2019список №1Верховна Рада 9-го скликання, позачергові: ПОЛІТИЧНА ПАРТІЯ "ОПОЗИЦІЙНИЙ БЛОК" — список №1Не обрано
-
2019Президент України, 2019: ПОЛІТИЧНА ПАРТІЯ "НАШІ"Не обрано
-
2014мажоритарка 181Верховна Рада 8-го скликання, позачергові: САМОВИСУВАННЯ — мажоритарка 181Обрано
-
2012мажоритарка 181Верховна Рада 7-го скликання: ПАРТІЯ РЕГІОНІВ — мажоритарка 181Обрано
-
2010мажоритарка 37Харківська обласна рада 6-го скликання: ПАРТІЯ РЕГІОНІВ — мажоритарка 37Обрано
-
2007Верховна Рада 6-го скликання, позачергові: КУЧМАНе обрано
-
2006Харківська міська рада 5-го скликання: ПАРТІЯ "ВІЧЕ"Не обрано
-
2006Харківська обласна рада 5-го скликання: ПАРТІЯ "ВІЧЕ"Обрано
Фракції
- Верховна Рада 8
-
Червень 2016 — Серпень 2019Позафракційні
-
Червень 2015 — Червень 2016Опозиційний блок
-
Листопад 2014 — Червень 2015Позафракційні
- Верховна Рада 7
-
Червень 2014 — Липень 2014Позафракційні
-
Грудень 2012 — Червень 2014Партія регіонів
Депутатські групи
- Верховна Рада 7
-
2014-07-02 — 2014-11-27Група "За мир та стабільність"
Міжфракційні обʼєднання
Комітети
- Верховна Рада 8
-
Листопад 2014 — Серпень 2019Комітет з питань податкової та митної політики
Гречкосійство
Помічники
Робота помічником для:
Посади у партіях
-
... — 2016-07-25Голова Політичної Ради Партії Всеукраїнське обʼєднання "Центр"
-
2018-09-21 — ...Голова партії "Наші"
-
2016-07-26 — 2018-09-21Голова Політичної Ради Партії ЗА ЖИТТЯ!
Фігурування в антикорупційних розслідуваннях
Дізнатися більшеНародні депутати передали управління своїми фірмами членам сім'ї, попри заборону законодавства
- порушення вимог фінансового контролю податкові зловживання
Кандидат у президенти Мураєв можливо ухиляється від сплати податків, повідомляє ГПУ
- ухилення від сплати податків податкові зловживання