Фото: Мамай Олександр

Мамай Олександр Федорович


Негативні характеристики


Опис політика

У 2019 році балотувався до Верховної Ради 9 скликання по 144 округу (м.Полтава) як безпартійний самовисуванець. У 2019 році став довіреною особою кандидата на посаду Президента України Юрія Бойка на 144 виборчому окрузі (м.Полтава).

У 2015 та 2010 роках був двічі обраний Полтавським міським головою від партії "Совість України". У 2015 році також балотувався від цієї партії до Полтавської обласної та міської рад як перший кандидат. 4 вересня 2018 року депутати Полтавської міськради визнали незадовільною роботу мера Олександра Мамая і достроково припинили його повноваження.

У липні 2012 року Олександр Мамай змінив членство в партії "Совість України" на квиток "Партії регіонів", проте на виборах 2015 року знову висувався від партії "Совість України". У лютому 2014 року, коментуючи дії Віктора Януковича, повідомив, що "вийшов з "Партії регіонів" 1,5 року тому".

У 2009 році Олександр Мамай створив Громадське об'єднання "Наш Дім – Полтава". 17 грудня 2009 року Олександр Мамай як лідер цієї організації отримав перемогу на Національному конкурсі України "Благодійник року-2009" в номінації "Бізнесмен". У 2006 році балотувався до Полтавської обласної ради від партії "Пора". Також балотувався на посаду міського голови Полтави, але зняв свою кандидатуру на користь іншого кандидата - Віктора Животенка.

Із 2009 року - керівник ГО “Полтавський клуб ветеранів спорту “Україна”. В серпні 2012 року компанія "Інтер-Агро", котра на той час контролювалася сім’єю Олександра Мамая, була продана агрохолдингу "Kernel" Андрія Веревського.

У вересні 2000 року Олександр Мамай cтворив та очолив сільськогосподарське підприємство "Інтер-Агро" - одне з найбільших агроформувань у Полтавській області. З 1996 по 2010 рік зареєстрований як фізична особа - суб'єкт підприємницької діяльності. З січня 1991 року по грудень 1995 року працював на підприємстві "Лтава-2" на посаді маляра-штукатура. 

З вересня 1988 року по січень 1991 року працював у дитячому садку № 47 на посаді двірника. З травня 1987 року по квітень 1988 року працював на Полтавському оптово-роздрібному комбінаті на посаді вантажника. З червня 1988 року по липень 1988 року працював на Полтавській міській склотарній базі на посаді вантажника.

У листопаді 1986 року працював на Полтавському заводі металовиробів на посаді вантажника. З червня 1985 року по серпень 1985 року працював на Полтавському заводі металовиробів на посаді складальника.

Закінчив Полтавську державну аграрну академію за спеціальністю "агрономія". Має звання кандидата в майстри спорту з веслування на байдарках. 

Із 2014 року замішаний у конфлікті із суддею Октябрського районного суду Полтави Ларисою Гольник, яка вела відкриту стосовно нього справу про корупційне адмінпорушенняУ листопаді 2017 року було скоєно напад на суддю Полтавського суду Ларису Гольник. За її словами до нападу мав бути причетний мер Полтави Олександр Мамай.

Через дозвіл віддати арку житлового будинку у середмісті Полтави під забудову, у квітні 2017 зчинилося протистояння, що перетворилось на криваву бійню. У своїй передвиборчій програмі обіцяв, що працюватиме за 1 гривню, попри це у 2017 році отримував одну з найвищих зарплат серед українських чиновників, випереджаючи не лише міських голів, а й голів ОДА, міністрів та Президента.

У 2017 році промерська партія "Совість України"  піарилася за бюджетні кошти - організовувала святкування Дня молоді та Івана Купала, вручала подарунки першокласникам напередодні Дня знань, розігрувала між полтавцями велосипеди та планшети. Для отримання запрошення на такі заходи потрібно було залишити свої персональні дані у офісі "Совісті України".

У 2017 та 2018 роках суд двічі визнавав "Совість України" винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 212-21 — порушення порядку подання фінансового звіту. На партію наклали штраф у розмірі 10,2 тис. грн.

Перед виборами 2015 року Олександр Мамай роздав пенсіонерам 640 тонн цукру. Також у 2015 році "Совість України" фігурувала у провадженні за фактом порушення авторських прав, полтавець Максим Бондаревський звернувся до суду з позовом проти обласного осередку “Совісті України” через використання фрагменту його відеоролика без дозволу. 

У березні 2016 року на позачерговій сесії міськради Олександр Мамай цитував гімн Радянського Союзу. За каденції Олександра Мамая в Полтаві почався процес хаотичної забудови історичної частини міста, що спричинило численні конфлікти з громадськістю.

Затягував процес декомунізації. У 2015 році Олександр Мамай публічно побився із Сергієм Капліним, останній назвав ескмера Полтави представником нетрадиційної орієнтації. Тоді ж авто Мамая здійснило наїзд на депутата міської ради Олександра Шамоту.

У березні 2014 на засіданні міськради завдав тілесних ушкоджень активістам. У вересні 2013 будучи на посаді голови Полтавської міської ради підписав рішення міськвиконкому про підвищення комунальних тарифів, після чого стався штурм міської ради активістами. 

Із 25 січня кожного дня до кінця квітня 2010 року проводилась видача продуктових наборів жінкам-пенсіонеркам. Усього в рамках програми, спрямованої на підтримку малозахищених верств населення, близько 60 тисячам жінкам пенсійного віку були вручені набори. Під час акцій протесту проти Олександра Мамая, активісти обсипали очільника міськради та чиновників гречкою.


Балотування Балотування


Посади Посади

  • 4 листопада 2010 - 14 вересня 2018 Полтавський міський голова

Фігурування в антикорупційних розслідуваннях Фігурування в антикорупційних розслідуваннях

Майно КП "Ремліфт" передалось в оренду фірмі однопартійця Мамая за його розпорядженням

  • владні зловживання: використання влади чи службового становища всупереч інтересам служби
  • владні зловживання: надання преференцій при виконанні службових обовʼязків

Техніка КП "Декоративні культури" була неконтрольовано передана приватним структурам за розпорядженням екс-мера Полтави Мамая

  • владні зловживання: використання влади чи службового становища всупереч інтересам служби

Суддя показала відео, як мер Полтави Мамай намагався "домовитися" про закриття справи

  • владні зловживання: використання влади чи службового становища всупереч інтересам служби