Інформація на сторінках ПолітХаб оновлюється. Вибачте за незручності
Фото: Ковальчук Олександр

Ковальчук Олександр Володимирович

Верховна Рада 9, СЛУГА НАРОДУ, мажоритарка 152, Рівненська область

Рік народження: 1974

Характеристики політика

 • Гречкосійство

Опис політика

За період роботи в парламенті 2019 року Ковальчук став ініціатором 6 законопроєктів, що стосувалися внесення змін до Митного та Податкового кодексів, а також відстрочення впровадження екологічного стандарту ЄВРО-6 для вітчизняних і закордонних автівок. П’ять з них було ухвалено, один – у першому читанні. 

Також висловлював активну позицію щодо врегулювання легалізації видобутку бурштину: у блозі видання “ЛігаКовальчук запропонував зменшити рентну плату за землю під видобуток бурштину

Гречкосій.

У 2019 році був обраний народним депутатом 9 скликання по 152 округу (м.Рівне) від партії “Слуга народу” як безпартійний. Член однойменної фракції. З 10 листопада 2019 року - член партії. Заступник голови Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики.

У 2015 році балотувався до Рівненської обласної ради по 57 округу (м.Рівне) від “Блоку Петра Порошенка “Солідарність” як безпартійний.

З 2016 до 2019 року - співзасновник та голова правління ГО “Платформа взаємодій “Простір”. Член правління агенції “ІнвестІнРівне”. Експерт в групі розробників “Стратегії розвитку Рівненської області на період до 2020 року”. Ініціатор проекту “Рівненський аеропорт - наше європейське майбутнє”.

Є менеджером проекту “Житлове містечко “Гармонія” у місті Рівному.

У 2011-2016 роках працював заступником директора з розвитку Групи компаній “КРАТОС”: СГП “імені Воловікова”, ЗАТ “РівнеБорошно”, ТМ “Рум'янець”.

З 2010 до 2011 року був директором департаменту економіки та фінансів Державного комітету матеріальних резервів України, директор ДП “Укррезерв”.

У 6 скликанні Верховної Ради був помічником-консультантом на платній основі народного депутата Віктора Матчука.

У 2007-2010 роках - виконавчий директор ЗАТ “Реноме”.

З 1997 до 2007 працював віце-президентом, старшим менеджером з маркетингу, менеджером з маркетингу та продажів у компаніях ІТ та ПК-напрямку та з переробки сміття на території США: “ADAMANT Computers Inc”, “Target-USA Inc”, “Azatek Services LLC”, “Allied Recycling”. Співзасновник та власник компанії “Azatek Services LLC”.  

У 1995-1997 роках був директором Ярунського торговельно-комерційного об’єднання Новоград-Волинського району “Укоопспілки” в Житомирській області.

Закінчив коледж Каяхога (Клівленд, США) за спеціальністю “іноземні мови та соціальна сфера”, навчально-практичний курс в галузі сільського господарства “MAST International Program” в Університеті Міннесоти (Міннеаполіс, США), Львівську комерційну академію за спеціальністю “економіка та фінанси” та Національний університет біоресурсів та природокористування України за фахом “автоматизація процесів в галузі сільського господарства”.

Балотування

 • 2019
  мажоритарка 152
  Верховна Рада 9-го скликання, позачергові: СЛУГА НАРОДУ. Округ 152, Рівненська область
  Обрано
 • 2015
  мажоритарка 57
  Рівненська обласна рада 7-го скликання: ЄС
  Не обрано

Фракції

 • Верховна Рада 9
 • 29 серпня 2019 — ...
  Слуга народу

Міжфракційні обʼєднання

Комітети

 • Верховна Рада 9
 • 29 серпня 2019 — ...
  Комітет з питань фінансів, податкової та митної політики

Робота помічником для:

Верховна Рада 6, Невідомо

Дивитись більше про політика в інших джерелах

Декларації
Посіпаки
Посіпаки-2
Реєстр національних публічних діячів
Гарна Хата
Вони голосують для тебе
Серпом по рейтингу