Опис політика

Демократичні Ініціативи та Київський Міжнародний Інститут Соціології включили у перелік потенційних кандидатів.

Особиста заява про можливість балотування.

2017-2018 роки - член Президії Аграрної Партії України та керівник Центрального апарату партії, наразі безпартійний.

2015-2016 - представник України у політичній підгрупі Тристоронньої контактної групи з врегулювання конфлікту на сході України (Мінський процес).

У 2014 році був головою партії “Третя Українська Республіка”, яку пов’язували з Юрієм Луценком.

2010-2011 - Надзвичайний і Повноважний посол України в Республіці Білорусь.

2006-2007 та 2009-2010 роки - керівник Виконавчого комітету партії Народний Союз “Наша Україна”.

2007-2009 - заступник голови Секретаріату Президента України.

05.2006-12.2006 - голова фракції “Наша Україна” у Верховній Раді.

04.2006-04.2007 - народний депутат України 5 скликання від блоку “Наша Україна”, 23 номер у списку. Член Комітету з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування. Очолював передвиборчу кампанію блоку у 2006 році.

Квітень 2005 - грудень 2006 - голова Ради партії НСНУ.

Лютий 2005 - листопад 2005 - віце-прем’єр-міністр з питань адміністративно-територіальної реформи.

Був комендантом наметового містечка під час Помаранчевої Революції. Керував штабом Віктора Ющенка, був заступником керівника центрального штабу коаліції “Сила Народу”.

У 2002 році обраний народним депутатом України 4 скликання 23 номером списку блоку “Наша Україна”, на той момент був безпартійним. Під час виборчої кампанії був політичним координатором та заступником голови виборчого штабу блоку. Член Комітету з питань державного будівництва та місцевого самоврядування. У березні 2005 року склав депутатські повноваження.

У 1998 році був обраний народним депутатом України від Народно-демократичної партії 11 номером у списку, був членом партії. Також, балотувався самовисуванцем по 95 округу (Київська область, Бородянський, Вишгородський, Іванківський, Поліський, Макарівський райони та м.Славутич). Був членом комітету з питань державного будівництва та місцевого самоврядування.

1997-2002 роки - постійний представник президента Кучми у Верховній Раді. У 1994 році був обраний народним депутатом 2 скликання по 220 округу (Макарівський район Київської області) від Української Республіканської Партії. Член Комітету з питань державного будівництва, діяльності рад і самоврядування.

До цього працював вчителем історії. Закінчив НПУ ім. Драгоманова за спеціальністю “вчитель історії”. Кандидат історичних наук, один із основних авторів Конституції України, прийнятої 28 червня 1996 р. Також є одним із авторів Конституційного договору між Верховною Радою та Президентом України від 8 червня 1995 р.


Балотування Балотування


Фракції Фракції

  • Верховна Рада 3
  • 12 травня 1998 - 14 травня 2002 Фракція партії "Реформи і порядок"-Реформи-конгрес
  • 12 травня 1998 - 14 травня 2002 Фракція Народно-демократичної партії
  • Верховна Рада 5
  • 25 травня 2006 - 15 червня 2007 Наша Україна
  • Верховна Рада 4
  • 15 травня 2002 - 3 березня 2005 Наша Україна

Депутатські групи Депутатські групи

  • Верховна Рада 2
  • Державність 11 травня 1994 - 12 травня 1998
  • Конституційний Центр 11 травня 1994 - 12 травня 1998

Посади Посади

  • 4 лютого 2005 - 4 серпня 2006 віце-прем'єр-міністр

Посади у партіях Посади у партіях

  • 15 березня 2016 - 15 грудня 2017 Член Президії Партії АПУ
  • 15 травня 2009 - 24 лютого 2010 Голова Центрального виконавчого комітету Партії НСНУ
  • 15 грудня 2006 - 15 липня 2007 Голова Центрального виконавчого комітету Партії НСНУ
  • 15 березня 2005 - 15 грудня 2016 Голова Ради партії НСНУ

Помічники Помічники

На громадських засадах

Архів політичної агітації Архів політичної агітації