Сергій Андрушко: Як депутат виганяв мене з комітету, який так і не відбувся

13 травня парламентський комітет з питань державного будівництва отримав на розгляд законопроект щодо прозорості фінансування політичних партій та передвиборчої агітації. Його автори – тоді ще народний депутат Петро Порошенко, екс-очільник фракції "Удар" Віталій Кличко, керівник "Свободи" Олег Тягнибок, депутати з "Батьківщини" Сергій Соболєв та Андрій Шевченко. Головна ідея законопроекту – громадяни України повинні знати, хто дає гроші кандидатам у народні депутати ще за тиждень до виборів. Така інформація мала б бути у відкритому доступі напередодні виборів. Так само, цей законопроект передбачав детальний звіт кандидатів та партій щодо їхніх спонсорів після виборів.

Але цей законопроект як, до речі, і ще один, який називають люстраційним "Про очищення влади" – не змогли розглянути на комітеті з питань державного будівництва.

Громадські активісти перед будівлею, де мало б відбутися засідання комітету з питань державного будівництва

Чому так і не розглянули? Про це я запитав у голови цього комітету, колишнього депутата з фракції Партії регіонів, а після втечі Януковича – позафракційного Давида Жванії. Його гнівна реакція застала мене зненацька. Замість того, щоб відповідати по суті на запитання, очільник комітету почав виганяти журналіста з кімнати

Ви зараз знаходитеся на засіданні комітету, будь ласка, вийдіть звідси (Жванія)

Чи пов'язано це з вашою позицією, як колишнього регіонала? (журналіст)

Я ніколи не був регіоналом, вийдіть звідси. Вийдіть з комітету я сказав (Жванія)


На цьому пан Жванія не заспокоївся і встав зі стільця для того, щоб журналіст гарантовано залишив залу для засідання. Для інформації, запитання голові Комітету я поставив перед початком засідання комітету. Іронія ситуації полягає ще й в тому, що комітет цього дня так і не розпочав своєї роботи. Більша частина народних депутатів просто не прийшли.

Згодом на засідання, яке так і не розпочалося, прийшли інші журналісти, після чого настрій в очільника комітету змінився і він уже не протестував проти їхнього перебування.

Журналіст Сергій Лещенко помітив, через яких депутатів засідання комітету так і не відбулося.

Отже, не прийшли 4 регіонали: Анатолій Близнюк, Дмитро Добкін, Євген Карташов і Олександр Дудка, 2 екс-регіонали: Олег Парасків і Володимир Пехов, 2 депутати комуністи: Олег Буховець та Ольга Михайленко, 1 ударівець Ростислав Павленко і 1 предствник "Батьківщини" Микола Федорук.

Результат – комітет не розглянув нагальних питань. Свободівець Юрій Бублик назвав це саботажем


Про те як працюють комітети, очолювані регіоналами та комуністами читайте тут

Можна припустити, що закон про прозоре фінансування політичних партій не дуже популярний серед народних депутатів. Оприлюднювати імена своїх спонсорів вони не бажають. Далі народним депутатам буде все складніше пояснювати причину відсутності бажання у них обговорювати суспільно важливі законопроекти та не голосувати за них. Попереду – народна люстрація кандидатів у депутати – вибори.

На останок, для інформації, щодо слів депутата Жванії "Я ніколи не був регіоналом": з грудня 2012 по грудень 2013 депутат Давид Жванія був членом фракції Партії Регіонів.

Цей знімок зробили представники громадської мережі "Опора".

Світлина з сайту http://oporaua.org

На світлині, зробленій напередодні останніх парламентських виборів чітко видно, під якими саме прапорами потрапив до нинішнього парламенту народний депутат Давид Жванія.

Фото з сайту http://oporaua.org

Очевидно, зараз уже не модно говорити (та й бонусів від цього немає), що ти перебував у фракції регіонів. Але історію не перепишеш...

Сергій Андрушко для руху "Чесно"


[[ action.title ]]

[[ action.description ]]

[[ action.button ]]