Фото: Соболєв Сергій

Соболєв Сергій Владиславович


Негативні характеристики

Опис політика

У 2019 році був обраний народним депутатом 9 скликання від ВО “Батьківщина” номером 4 у списку як член партії. Заступник голови однойменної фракції. Член Комітету з питань правової політики.

Народний депутат 8 скликання, обраний від ВО “Батьківщина” (№4 у списку), член Комітету Верховної Ради України з питань правової політики та правосуддя.

Заступник голови партії ВО “Батьківщина” з 2013 року, заступник голови однойменної фракції у Верховній Раді. З 2015 року - заступник голови української делегації в ПАРЄ, з 2016 - віце-президент групи Європейської Народної Партії в ПАРЄ.

У 2012 році був обраний народним депутатом 7 скликання від ВО “Батьківщина” 8 номером у списку як безпартійний. Під час каденції був першим заступником голови однойменної фракції. З 2010 року був головою опозиційного тіньового Кабінету Міністрів, що був сформований Блоком Юлії Тимошенко.

У 2007 році був обраний депутатом Верховної Ради 6 скликання від Блоку Юлії Тимошенко 25 номером у списку як член партії “Реформи і порядок”, під час каденції був першим заступником голови фракції. У 2006 році балотувався до парламенту 7 номером у списку Громадянського блоку “Пора-ПРП”.

У 2002 році був обраний народним депутатом 4 скликання від блоку “Наша Україна” 16 номером у списку. У 2005 році був постійним представником президента Віктора Ющенка у Верховній Раді, у 2005-2006 роках очолював фракцію партії “Реформи і порядок”.

З 1999 до 2001 року - радник прем’єр-міністра України Віктора Ющенка. У 1998-2000 роках був керівником групи експертів ТОВ “Середньоєвропейська агенція”. У 1998 році балотувався до Верховної Ради від партії “Наша Україна” (Реформи і порядок) за списком та за 76 округом (м.Запоріжжя).

З 1997 року - один із засновників партії “Реформи і порядок”, до 2010 року - заступник голови партії та керівник Запорізької обласної організації, з 2010 до 2013 року - голова партії.

У 1994-1998 роках був народним депутатом 2 скликання. Очолював депутатську групу “Реформи”. Був членом Комітету з питань правової політики і судово-правової реформи, заступником голови Контрольної комісії Верховної Ради з питань приватизації.

З 1990 до 1994 року - народний депутат 1 скликання, обраний за Хортицьким виборчим округом номер 184 (м.Запоріжжя). Був лідером депутатської групи “Демократичне відродження України” (був членом однойменної партії), членом Комітету Верховної Ради з питань освіти і науки. До липня 1990 року був членом КПРС. Перейшов до опозиції, став до лав Народної Ради.

До того працював викладачем історії у педагогічному училищі та робітником на заводах.

Закінчив Запорізький Національний Університет за спеціальністю “історія” та КНУ ім.Т.Г.Шевченка за фахом “правознавство”.


Балотування Балотування


Фракції Фракції

  • Верховна Рада 9
  • з 29 серпня 2019 - ... ВО "Батьківщина"
  • Верховна Рада 8
  • 27 листопада 2014 - 29 серпня 2019 ВО "Батьківщина"
  • Верховна Рада 7
  • 12 грудня 2012 - 27 листопада 2014 ВО "Батьківщина"
  • Верховна Рада 6
  • 23 листопада 2007 - 12 грудня 2012 Блок Юлії Тимошенко
  • Верховна Рада 4
  • 8 вересня 2005 - 25 травня 2006 Реформи і порядок
  • 15 травня 2002 - 8 вересня 2005 Наша Україна
  • Верховна Рада 1
  • 11 травня 1990 - 22 квітня 1994 Фракція "Нова Україна"

Депутатські групи Депутатські групи

  • Верховна Рада 2
  • Депутатська група "Реформи" 11 травня 1994 - 12 травня 1998
  • Верховна Рада 1
  • Група "Демократичне відродження України" 11 травня 1990 - 22 квітня 1994

Міжфракційні обʼєднання Міжфракційні обʼєднання


Комітети Комітети

  • Верховна Рада 8
  • 26 листопада 2014 - 29 серпня 2019 Комітет з питань правової політики та правосуддя
  • Верховна Рада 7
  • Комітет з питань правової політики
  • Верховна Рада 6
  • 23 листопада 2007 - 12 грудня 2012 Комітет з питань правосуддя
  • Верховна Рада 4
  • 14 травня 2002 - 25 травня 2006 Комітет з питань правової політики
  • Верховна Рада 2
  • 11 травня 1994 - 12 травня 1998 Комітет з питань правової політики і судово-правової реформи
  • 11 травня 1994 - 12 травня 1998 Контрольна комісія з питань приватизації
  • Верховна Рада 1
  • 15 травня 1990 - 10 травня 1994 Комітет з питань освіти і науки
  • Верховна Рада 9
  • з 29 серпня 2019 - ... Комітет з питань правової політики

Посади Посади

  • 15 січня 2015 - 29 серпня 2019 Заступник голови української делегації в Парламентській Асамблеї Ради Європи
  • 3 березня 2005 - 22 вересня 2005 Постійний представник Президента України у Верховній Раді

Посади у партіях Посади у партіях


Помічники Помічники

На громадських засадах

За строковим трудовим договором на постійній основі

  • Бобечко В О
  • Вапельник В В
  • Ємець Р О
  • Ємець Роман Олександрович
  • Золоторьова Тетяна Миколаївна
  • Колесников Вячеслав Ігорович
  • Ніколенко Галина Василівна
  • Патей Григорій Григорович
  • Петрочук Вадим Феліксович
  • Петрочук В Ф
  • Погоріла Лілія Петрівна
  • Терьохіна Світлана Миколаївна

Архів політичної агітації Архів політичної агітації

  • 1
  • 2