Безхатченки і лендлорди Луцькради: 13 квартир Покровського та його автопарк

Фото: Безхатченки і лендлорди Луцькради: 13 квартир Покровського та його автопарк

Депутати Федік і Богонос не декларують житла. А Покровський має квартири в Іспанії та Севастополі. Один із найзаможніших обранців Нестерук боргує більше мільйона гривень. Депутату Ткачуку  допомагав заповнювати декларацію податківець.

Як живуть депутати-безхатьки?

Депутати зобов’язані вказувати все нерухоме майно у їхній власності, оренді та навіть те, яким користуються безкоштовно. Про це йдеться в  Роз'ясненні НАЗК щодо заповнення електронних декларацій. Але не всі звертають на це увагу і не декларують квартири, будинки своїх батьків, родичів, де вони проживають, забувають також і про інше майно.

Так у Луцькраді є 4 депутати-безхатьки, які не зазначили у декларації  квартири та будинки, де вони живуть.

Натисніть для збільшення

 

Я проживаю у батьків дружини. З цього питання вже до мене зверталися з УБОЗу. Ще розповім вам. В декларації вказано, що потрібно вказувати майно, якщо є спільні права та обов’язки, наскільки я зрозумів. У мене ніяких зобов’язань щодо цієї квартири немає. Вона в мене не в оренді, - коментує свободівець Богонос.

 

Очільник фракції “Свобода” Микола Федік теж мешкає з батьками дружини.

 

Ми не орендуємо житло і воно не перебуває у моїй власності. Я живу з батьками дружини, - пояснює Федік.

 

До слова, він торік задекларував майже 1  млн грн доходу та купив земельну ділянку в селі Струмівка поблизу Луцька за 82 тисячі гривень.

До списку безхатченків потрапив і депутат-“укропівець” Олександр Волинець, який   вказує у своїй декларації лише магазин промислових товарів в Луцьку.    

А  депутатка від БПП “Солідарність” Наталія Бунда орендує квартиру у Львові, де працює директоркою Департаменту розвитку Львівської міської ради. І про це не згадує у своїй декларації.

 

Я орендую квартиру. Тож не на вулиці живу. Власного майна немає. У роз’ясненнях вказано, що потрібно вказувати майно, яке у повній або частковій власності. Про орендоване майно я там не знайшла, - коментує пані Бунда відсутність майна.

 

Керівниця кампанії “Стеж за грошима” Віта Думанська пояснює, що невказання інформації про нерухоме майно може нести за собою як адміністративну, так і кримінальну відповідальність.

 

Якщо вартість майна, яке не вказав декларант сягає від 138 до 344 тисяч гривень - передбачений штраф від 17 до 42,5 тисяч гривень. Якщо вартість майна сягає понад 344,5 тисяч гривень - покаранням може бути штраф від 42,5 до 51 тисяч гривень, громадські роботи чи позбавлення волі на 2 роки, - роз’яснює Думанська.

 

Найбільше житла в депутата з президентської партії

Партійний соратник Бунди Андрій Покровський має 13 квартир, з яких одна в  Іспанії, придбана майже за 15 млн грн в 2015 році, 4 житлових будинки,  2 офіси, 1 гараж та 31 одиниця іншого нерухомого майна.

Натисніть для збільшення

Ми поцікавилися  в депутата майном в Іспанії і отримали відповідь електронною поштою:

 

Вся інформація про майно в Іспанії (тип майна, вартість) міститься в моїй декларації і є відкритою.  Ви можете ознайомитись з нею на сайті НАЗК).

 

Крім того, в його сім’ї є житловий будинок  та квартира в окупованому Севастополі. Про це депутат говорить неохоче:

 

Щодо питання про майно в Криму, то вважаю, що інформація про його стан не може бути предметом для публічного обговорення, задля уникнення політичних провокацій в мою адресу. Хочу відмітити, що майно було придбане більше десяти років тому. Всі необхідні відомості, які згідно чинного законодавства необхідно зазначати в декларації, містяться в ній.

 

Друге місце належить теж одному із найзаможніших депутатів з "Батьківщини", власнику фармацевтичної кампанії "Волиньфарм" – Валерію Бондаруку.

У нього 8 квартир, 3 житлових будинки і 16 інших приміщень. Переважно це нерухомість під розміщення аптек його фірми "Волиньфарм".

Багато нерухомості і в Євгена Ткачука. Це житловий будинок, три гаражі, квартира та інші приміщення для ведення своєї підприємницької діяльності.

 

Лендлорди з  БПП і УКРОПу і “Самопомочі”

П’ятірку лендлордів ради  відкриває депутат від "Самопомочі" Микола Собуцький. Він є кінцевим  бенефеціарним власником у селянському господарстві свого батька "Собуцький М.Т.".

Натисніть для збільшення

У Євгена Ткачука 13 земельних ділянок в Луцьку, Луцькому і Ківерцівських районах.

За даними Державного реєстру речових прав на нерухоме майно відомо, що в 2016 році Євгеній Ткачук став власником земельної ділянки в Луцьку площею 0,1239 га. У реєстрі вказано, що в 2017 році було змінено цільове призначення земельної ділянки – для будівництва та обслуговування СТО, мийки, магазину і кафе.

Депутат ситуацію пояснює так:

 

Я вказав 0,1239 га в декларації. Тільки не як одну земельну ділянку, а як дві.  Додайте 10 сотих і 239 кв. м з декларації і отримаєте цю площу. Я власник цих ділянок  тобто ще з 2008 року. А депутатом став в 2010 році. Плюс в мене оренда 302 кв. м в Луцьку під газовими трубами теж за тією адресою, що і ця ділянка, де ми розпочинаємо будівництво.  В 2017 році змінив цільове призначення цих земель. Мені допомагав заповнювати декларацію податківець, тому я думаю, що вказав все правильно.

 

Більше 3 га землі  декларують депутати-укропівці Борис Смаль  і Юрій Безпятко.

 

Це земля батьків моєї дружини, які працювали в колгоспі . Вони були колгоспники. Колгосп розформувався і в них залишилась ця земля. Там АПГ "Пан Курчак" орендує землі всього села. Раніше підприємство "Пан Курчак" орендувало землі колгоспу, оскільки тепер ці землі людей, то вони з кожним власником землі, пайовиком уклали договір оренди".

 

А Безпятко  вказує 3 земельні ділянки.

 

Ці три земельні ділянки  отримав у спадщину від бабусі, - пояснює чоловік.

 

Найзаможніший депутат Луцькради від БПП "Солідарність" Андрій Покровський також потрапив у топ-5-лендлордів.

 

Депутатський автопарк: Mercedes-Benz, Volkswagen, BMW

12 транспортних засобів задекларував Покровський. Він станом на 29 червня безумовний лідер майже всіх аналогічних рейтингів руху ЧЕСНО у цій категорії.

Натисніть для збільшення

З них  три автівки, ціна кожної близько 3 млн грн, придбані в 2016 році – Mercedes-Benz G 500,  BMW 740, Lexus LX450. Моделі останніх років  випуску.

BMW 740 (2016 року випуску), сайт auto.ria

Автопарк депутата-укропівця Сергія Балицького налічує  шість мерседесів, Камаз і два причепи.

Зокрема, в 2016 році він купив Mercedes Benz  Sprinter 316 CDI (2012 року випуску), причіп ТА – НО V5 (2016 року випуску).

 

Всі дивуються, чому у мене стільки автомобілів і за які кошти я їх придбав. Той автомобіль в 2016 році ми використовували для поїздок в АТО.

 

Mercedes Benz Sprinter 316 CDI (2012 року випуску), сайт auto.ria

Позафракційний  Євген Ткачук і депутат від “Батьківщини” Валерій Бондарук у своїх автопарках мають автівки марок  Mercedes - Benz, Toyota, Land Rover.

Депутат  від БПП "Солідарність" Андрій Авраменко в декларації   вказує, що всі 5 транспортних засобів належать його безробітній дружині – Олені Лейкіній.

Минулоріч жінка придбала фуру Renault Premium (2003 року випуску).

Ми запитали в депутата Авраменка, за які кошти дружина придбала автомобілі:

 

Я можу це не коментувати взагалі. Я маю право чи ні, Я не буду цього коментувати. Я відмовляюсь від коментарів. Дякую.

 

 

Renault Premium (2003 року випуску), сайт auto.ria

Обранець громади  від "Громадського руху "Народний контроль" Андрій Лазука  декларує чотири автомобілі свого батька .

У 2016 році  батько купив Renault Trafic (2013 року випуску).

 

Renault Trafic (2013 року випуску), сайт auto.ria

 

Боржники і кредитори Луцькради: в депутата від “Батьківщини” більше 3 млн боргу

Серед найбільших боржників Луцькради депутат, який  живе у свого батька, Андрій Козюра та  депутат-мільйонер від “БПП ”Солідарність” Петро Нестерук.

Натисніть для збільшення

Свої кошти позичили Тарас Шляхтич, який перебуває в рейтингу бідняків Луцькради,  і свободівець Микола Романюк.

Натисніть для збільшення

Нагадаємо, що Громадський рух  ЧЕСНО склав рейтинг найбагатших і найбідніших депутатів Луцькради. Незабаром Громадський рух ЧЕСНО промоніторить роботу депутатів Луцької міськради.


[[ action.title ]]

[[ action.description ]]

[[ action.button ]]