Декларації депутатів Херсона: кожен четвертий має злиденні доходи

Фото: Декларації депутатів Херсона: кожен четвертий має злиденні доходи

Найбільший дохід у сім’ї секретаря ради Урсуленко з БПП. Її соратник Романюк є одним із найбагатших депутатів завдяки агенції нерухомості.

Він вчасно не заявив про конфлікт інтересів і це коштувало депутату головування в земельній комісії. Найбільші статки у голови фракції “Самопоміч” Дмитрієва завдяки фармбізнесу.

 

Урсуленки заробили за рік майже 3,5 млн

За рівнем доходів сім’я секретаря міськради Олени Урсуленко (БПП) посіла перше місце у рейтингу.

Натисніть для збільшення

Але цей дохід майже у 4 рази менше, ніж минулого року. У 2011 році дохід родини Урсуленків складав більш, ніж 28 млн грн. Тоді, нагадаємо, чоловік чинного секретаря ради Олексій Урсуленко балотувався до Верховної Ради за 182 мажоритарним округом.

Подружжя займається виробництвом харчових напівфабрикатів під торговою маркою “ОСА”, а також їх оптовою реалізацією через ТОВ “Avera”.

Представник “Батьківщини” Дмитро Ільченко за 2016 рік заробив загалом 2,26 млн грн. Депутат є фізичною особою-підприємцем, займається адвокатською практикою і має 1,85 млн грн заощаджень, 1,33 млн з яких позичені третім особам. Ільченко повідомляв на сесії міської ради про конфлікт інтересів при голосуванні за дозвіл на забудову компанії “Будмеханізація”, членом наглядової ради якої він є. Депутат, який є головою регламентної комісії, заявив, що завжди попереджає про конфлікт інтересів і не бере участі у таких голосуваннях:

 

Во всех случаях, когда была “Будмеханизация”, я сообщал и не голосовал. Единственное, что может быть - было голосование, где тоже был вопрос “Будмеханизации”, но в котором у меня не было конфликта интересов, и по нему не сообщал, не голосовал и протокола не было. Почему конфликт интересов? Потому что я член наблюдательного совета “Будмеханизации”, был вопрос, который голосовался до того, как я туда избрался.

 

Не набагато поступається йому за рівнем доходу депутат від БПП “Солідарності” Михайло Линецький, чий дохід склав 2,2 млн грн. Він є фізичною особою-підприємцем, співзасновником мережі дитячих супермаркетів “Тралі Валі” та регіональним керівником Фонду Миколи Томенка “Рідна Країна” і має 835 тис. грн заощаджень.

Четверте місце посідає голова фракції “Самопоміч” Андрій Дмитрієв, Народний обранець у 2016 році заробив близько 2,1 млн грн. Володіє ТОВ “Медпрепарати плюс”, що зареєстроване у Запоріжжі, є співвласником мережі аптек ТОВ “Медпрепарати” та ТОВ “Полімед”, що займається виробництвом тари та упаковки для ліків та надає поліграфічні послуги. Дмитрієв також є співвласником ТРЦ “Променад Плаза” (ТОВ “Норт”), про що депутат розповів у коментарі:

 

Естественно, внёс в декларацию. Он оформлен как предприятие “Норт”.

 

Замикає ТОП-5 найбагатших депутатів за рівнем доходів представник фракції “Наш Край” Віктор Шевчук, чий дохід склав 1,8 млн грн. Він є фізичною особою-підприємцем, а також директором та керівником компанії “Виробничо-комерційна фірма “Колорит-сервіс”, яка чомусь не вказана у декларації. Місцеві ЗМІ пишуть, що Шевчук є власником кафе “Лето” та ресторану “Александр Шанц”. Народний обранець також у 2013 році пропустив більше 50% засідань депутатських комісій і був названий Громадським рухом ЧЕСНО кандидатом на відкликання.

У 2016 році депутат входив до земельної комісії, де під час голосувань міг мати конфлікт інтересів.

 

Найбагатші люди Херсона: фармацевт та ріелтор

За кількістю заощаджень перше місце посідає вже згаданий голова фракції “Самопоміч” Андрій Дмитрієв, який має 24 млн грн, 10 з яких становить вартість акцій ТОВ “Полімед” та ще 11,5 - позичені третім особам гроші.

Натисніть для збільшення

У 2016 році він був головою бюджетної комісії, що потенційно могло спричинити конфлікт інтересів, проте депутат заявив, що завжди дотримується регламенту у таких випадках:

 

Естественно, все конфликты интересов были сообщены. Во всех протоколах отражено, что я не принимал участия в голосованиях, где был конфликт интересов.

 

Зовсім трохи йому поступається представник БПП “Солідарність” Олег Романюк, активи якого нараховують близько 22,2 млн грн, один мільйон з яких є власністю третьої особи, всі наявні кошти зберігає у готівці. Також родина депутата має чималий дохід, що складає 1,36 млн грн. Цікавим моментом є те, що народний обранець позичив 2,1 млн грн у Романа Олеговича Романюка, який, ймовірно, є його сином.

Разом із дружиною депутат володіє агенцією нерухомості “Ізумруд”, є співвласником ТЗФ “Дніпровець”, що займається торгівлею харчовими продуктами та ПП “Здоров’я МВ”, напрямком діяльності якого є торгівля фармацевтичними препаратами.

Депутат відомий тим, що став єдиним представником Херсонської міської ради VII скликання, кого суди остаточно визнали винним в адміністративному корупційному правопорушенні через неповідомлення про конфлікт інтересів. Це коштувало Романюку місця голови земельної комісії.

Статки члена фракції “УКРОП” Валерія Боржкова становлять трохи більше 6 млн грн, з них готівкові кошти складають близько 3,5 мільйонів, решту ж складають частки власності в автосалонах, офіційних дилерах Nissan, Toyota (обидва - включно з СТО) та Mazda, а також у будівельній компанії “Капітал-буд”. Заробив Боржков за 2016 рік близько 600 тис. грн.

Четверте місце за кількістю заощаджень посідає позафракційна депутатка Ірина Ценкер, що у березні 2017 року була виключена з фракції БПП “Солідарність”. Партія намагалася її відкликати, але з цього нічого не вийшло. Статки сім’ї Ценкер склали 3,76 млн грн, народна обраниця із чоловіком володіють ТОВ “Сервис Гранд”, ТОВ “Південь Екстраторг”, ТОВ “Південна комерційна продовольча компанія” та ТОВ “Таврія Фуд”, що надають послуги харчування у дитячих садках, школах та лікарнях. Депутатка входила до складу бюджетної комісії, що потенційно могло становити конфлікт інтересів.

Замикає ТОП-5 депутатів за статками Олена Урсуленко, родина якої має 2,88 млн грн заощаджень і заробила найбільше у 2016 році.
 

Як прожити рік за межею бідності й при цьому волонтерити на громаду?

У Херсонській міськраді є 13 депутатів, доходи яких в розрахунку на кожного члена сім'ї нижчі прожиткового мінімуму. Зауважимо, що депутатська робота не оплачується. Тому постає питання, чи можуть люди, які живуть за межею бідності працювати на громаду і під час голосувань віддавати свій голос в інтересах виборців, а не мати іншу корисливу мотивацію.

Натисніть для збільшення

Перше місце в рейтингу найбідніших за рівнем доходу депутатів посіли представник “Батьківщини” Олег Черненко, який задекларував нульові доходи, проте зазначив 156 тис. грн заощаджень та Валентин Сух з "Самопомочі", що також вказав нульовий дохід, але має на банківських рахунках 107 тис. грн.

Наступний в рейтингу представник “Опозиційного блоку” Юрій Марієв.

Працюючи у КП “Херсонміськсвітло”, місцевий обранець заробив 10 500 грн, що становить річний бюджет сім'ї. У місячному розрахунку на одну особу сума становить близько 210 грн. Це майже у 7,5 разів менше прожиткового мінімуму. Заощаджень Марієв не задекларував. В інтерв’ю восени 2016 року депутат зізнавався, що працює в IT-сфері, має свій психологічний центр та веде два великі грантові проекти, хоча у декларації вказав, що тимчасово не працює. Марієв згоден надати коментар лише при особистій зустрічі:

 

Я по телефону не даю комментариев. Вживую даю, по телефону - не даю.

 

Депутат від “Самопомочі” Бердник Дініс задекларував єдине джерело доходу - соціальну допомогу по догляду за дитиною, у сумі 12144 грн. Це у 6,4 рази менше прожиткового мінімуму в розрахунку на кожного члена сім'ї. Варто зазначити, що відповідно до поданої декларації депутат володіє частками більше 50% у 3 підприємствах та має грошові кошти у сумі понад 87 тис. доларів США.

Четверте місце в рейтингу посів представник фракції “Свобода” Іван Горланов, родина якого загалом отримала 10308 грн допомоги по догляду за дитиною, що не досягла 3 років. Горланов у декларації значиться як приватний підприємець, судячи з Facebook - є директором камінної студії “Прометей”. Депутат не задекларував наявність двох дітей. Навіть якщо їх не враховувати, то місячний дохід сім’ї складає 430 грн, що значно менше прожиткового мінімуму. Горланов пояснює такі цифри у декларації тим, що чинне законодавство дозволяє не декларувати заощадження, що не перевищують 50 прожиткових мінімумів:

 

Я робив все згідно чинного законодавства. Будь-хто може не декларувати свої заощадження, які він назбирав протягом всього життя, якщо вони не перевищують п’ятидесяти неоподатковаткованих мінімумів, встановлених державою, а саме це по-моєму, якщо я не помиляюсь, п’ятдесят вісім тисяч гривень, тобто в нас, на дружину і на мене, ми живем на ті заощадження, які зробили, змогли заощадить протягом останніх там трьох років. В сумі це не перевищує того ліміту, який по законодавству я мусив був задекларувати. В сумі там порядка ста десяти в нас на двох нажито грошей, я їх не зобов’язаний декларувати.

 

Горланов визнав наявність двох дітей та стверджує, що також не має вносити їх у декларацію:

 

З якого переляку я маю вносити дітей у декларацію? В нас нема спільно нажитого майна з ними, вони не працюють. Чинне законодавство, знову ж таки. Я колись працював в органах виконавчої влади і нам робили роз’яснення, може зараз щось змінилось, і тоді це є реально моя помилка, що я їх не вніс. На той момент я знав, що їх не потрібно вносити, це малолітні діти, вони не мають доходу, а той дохід, який держава нам дає (допомогу за малолітніх дітей), ми його задекларували.

 

Нагадаємо, що згідно з офіційним роз’ясненням НАЗК Закону України “Про запобігання корупції”, у разі наявності спільного проживання та побуту, діти теж є членами сім'ї та мають бути зазначені у декларації.

Продовжує список злиднів депутатка від партії УКРОП Олена Мазур, сімейний дохід якої на рік складає 28 010 грн, основна частина яких зароблена Мазур на посаді інспектора з благоустрою та санітарного стану міста. Це становить 584 гривні на людину на місяць. Також, родина має кредити у “Приватбанку” загальним розміром у 2,55 млн грн. Доходи сім’ї у 2015 році становили 75476 грн, причому кредити, взяті у 2006 та 2007 роках, не були вказані.

Мазур також наголошує на тому, що має право не декларувати заощадження, які менші за 50 прожиткових мінімумів, скаржиться на скрутну фінансову ситуацію після звільнення з посади інспектора з благоустрою, завдячує друзям та хресним батькам дітей за допомогу та підтримку:

 

Очень тяжело. Одним словом - очень и очень и очень тяжело. Я задекларировала свою заработную плату. После того, как меня уволили, во-первых, Вы сейчас немножечко неправы. По новому закону про декларации, там есть определенный минимум, который можно не указывать, шесть с половиной тысяч, или сколько там, помните? Деньги подаренные - до шести тысяч, там есть граница, да? Эта граница имела место быть. Какие-то там две тысячи мне всегда помогали, которые я не должна была указывать по новому закону антикоррупционному. Вот, честно признаюсь, действительно после увольнения у меня ситуация достаточно критичная. Мы прожили последние полгода исключительно на минимальнейший минимум, друзья, товарищи, две крёстные моих детей - все поддерживали и помогали.

 

Мазур додає:

 

Ситуация изменилась настолько критично, что такого у меня за 34 года в жизни не было. Вот эта ситуация действительно сильно пошатнула меня, поэтому тяжело было. Кредиты мы не платили, ни один, как-то так. Это правда и я этого не стесняюсь, все моё окружение это видело, более того, имеются долги, которые мы всё время там одалживали, переодалживали, как-то пытались крутиться. На работу я выйти до первого марта я не могла, потому как были суды, а сейчас поступило предложение о новой работе и я думаю, что сейчас положение стабилизируется. За эти полгода я ни разу не взяла денег за голосования, все это время я жестко гнула свою линию справедливости и прозрачности.

 

Ще 8 депутатів Херсонської міськради вказали в деклараціях доходи, менші від прожиткового мінімуму: Сальдо Володимир, Матковський Євген, Пушкарьова Катерина, Лисюк Станіслав, Подлєсний Аркадій, Жуйков Сергій, Больбот Дмитро, Хмаро Антон.

Представниця “Батьківщини” Катерина Пушкарьова має сімейний річний дохід у розмірі 22018 грн, який отримала, працюючи директоркою перукарні “Стиль”. Підприємством майже повністю володіє її чоловік, частка Пушкарьової становить лише 3%. Депутатка запевняє, що не має інших доходів і що ці доходи відповідають прожитковому мінімуму за 2016 рік:

 

Почему ниже, нет. А, раньше ж была минималка меньше. В прошлом году минималка была ну сколько там… тысячу четыреста с чем-то. И прожиточный за прошлый год, это же за прошлый год декларация, и прожиточный был меньше. Я честно говоря не знаю, но факт в том, что это такая заработная плата. Нет, как бы не совсем хватает этих денег, но других доходов у меня фактически нет, к сожалению. Я не помню, но у меня чуть больше, чем минималка была заработная плата. У меня ж такая, скромная профессия, езжу на троллейбусе, на маршрутке, так, скромно.

 

Нагадаємо, що Громадський рух ЧЕСНО аналізував кандидатів у народні депутати на довиборах по 183 мажоритарному округу у липні 2016 року, результати довиборів, а також кандидатів у міські голови Херсона.


[[ action.title ]]

[[ action.description ]]

[[ action.button ]]