Найбільші землевласники Житомирської міськради - "батьківщинівці"

Фото: Найбільші землевласники Житомирської міськради - "батьківщинівці"

Депутат від “Батьківщини” у Житомирській міськраді Пидюра задекларував 28 гектарів землі. “Опоблоківець” Тичина придбав вантажний автомобіль у власного підприємства. А представник “Самопомочі” Шевчук продав авто за довіреністю. Така схема дозволяє уникнути оподаткування.  

Депутати машинами перевозять воду та сміття

Ті депутати, які мають найбільшу кількість авто, ними особисто не послуговуються. Використовують для бізнесу.

Натисніть для збільшення

Пояснення від Людмили Кропивницької щодо того, як вона користується своїми автівками:

 

У бізнесі вони допомагають. Я користуюся одним автомобілем.

 

На другому місці у рейтингу автолюбителів опинився член Блоку Петра Порошенка Микола Янушевич, який має у розпорядженні своєї родини 15 автомобілів. Очевидно, що найулюбленішою маркою є Mercedes-Benz, адже їх задекларовано аж 10 штук. Більшість авто – це вантажівки.

 

Я займаюсь бізнесом вже близько 20-ти років, я автомобілі використовую для власного бізнесу, їх використовую для перевозки будівельних матеріалів, – пояснює власник.

 

Третє місце за кількістю авто у депутатській декларації зайняв Сергій Пидюра, який є представником політичних інтересів ВО “Батьківщини”.

 

Ну, автомобілі… я є приватним підприємцем, дистрибуція в Житомирі та Житомирській області, це продукція води …., то це машини, які розвозять цю продукцію, – відповів депутат журналісту ЧЕСНО.

 

Дохід від зайняття підприємницькою діяльністю у декларанта склав 508 тис. грн. Водночас,  Сергій Пидюра має кредити у різних банках на загальну суму 4,4 млн грн.

Четверту сходинку автолюбителів посів Володимир Тичина, член "Опозиційного блоку". Він за 2016 рік задекларував 5 автомобілів, а у 2017 році придбав ще 2.

 

Всі автомобілі використовую, ця техніка перевозить сміття в місті Житомирі. Це все робочі автомобілі, для власного використання автівки не маю, – стверджує Тичина.

 

Однак, у декларації "Форми змін", яка зареєстрована 14 вересня 2017 року, зазначено, що Володимир Тичина придбав у Приватного підприємства "Виробниче житлове ремонтно-експлуатаційне підприємство №4" вантажний автомобіль ГАЗ за 21 500 грн. У цій задекларованій зміні майнового стану є два аспекти: по-перше, депутат є директором вищезгаданого підприємства і купує у цього ж підприємства для себе автомобіль.

По-друге, вартість авто: середня ціна на ринку Житомирщини на вантажний автомобіль ГАЗ 3309 2008 року випуску складає 7000 доларів США, а найнижча – 4000 доларів США (рік випуску 1995). Як вдалося депутату придбати вказаний автомобіль за ціною у 21 500 грн?

 

Машина була викуплена ше років 4 чи 5 назад, коли ше долар був не так, як зараз 27, а по-моєму був тоді - 8. То якщо взяти тоді  21 тисяча - це були три тисячі доларів, а не так як зараз, - пояснює депутат.

 

На запитання журналіста: “Чому ви купили авто у власного підприємства?”, депутат відповів:

 

Є специфіка підприємства, є логіка в діях підприємства, як би Ви були моїм директором, як би Ви були моїм засновником, як би Ви були моїм підлеглим чи главним бухгалтером, то я би Вам розказав специфіку, а так, як Ви, скажімо, людина, яку в обличчя не бачу, то мені кажеться, що я Вам дав досить добру додаткову інформацію. Я як приватна особа купив у свого приватного підприємства багато років назад, до революції … тоді була якась така ситуація, що нада було таке зробить,  - зауважив Володимир Тичина.

 

Замикає п’ятірку автолюбителів Валерій Шевчук, депутат від “Самопомочі”, який задекларував 5 автомобілів. Депутат бідкається, що одне авто загублено, а три інші потребують ремонту:

 

Ну, три з них поломані, один я не  знаю де навіть знаходиться, тому що проданий по дорученню, один експлуатую, а ще один на підміні, якщо є така можливість. Відремонтую два, а там буду дивитися, що з ними робити. На один з них немає запчастин, а інший ремонтується вже два роки, – коментує Шевчук.

 

Продаж за дорученням - це поширений спосіб уникнути оподаткування: таким чином фізичні особи можуть зекономити на сплаті податків, а також на витратах, які пов'язані із постановкою придбаного автомобіля на облік. Варто зауважити, що ставка оподаткування невисока - всього 1% від угоди купівлі-продажу, якщо власник продає одне авто протягом року.

 

Найбільші землевласники – представники “Батьківщини”

На офіційному сайті ВО “Батьківщина” Юлія Тимошенко нагадала, що 1 січня 2018 року закінчується мораторій на продаж сільськогосподарської землі: "Усі шакали, які прибрали до рук мільйони гектарів української землі, вже обсіли цю землю та чекають, коли наступить 1 січня".  Якось так склалося, що саме депутати Житомирської міської ради від вищезгаданої політичної сили задекларували найбільше землі.

Натисніть для збільшення

На першому місці у рейтингу лендлордів Житомирської міської ради Сергій Пидюра (ВО "Батьківщина") має у родинній власності 28,3 га земельних ділянок і наголошує, що вони йдуть під забудову і не мають сільгосппризначення.

 

Земельні ділянки я придбав в свій час, збирався займатись будівництвом котежних будинків – бізнес для продажу. Але після 2008 року це стало не цікаво, тому земельні ділянки є, але я їх ніяк не використовую, – коментує депутат.

 

Цікаво те, що попри втрату інтересу до використання своїх земельних ділянок, Сергій Пидюра змінив комісію з питань житлово-комунального господарства та інфраструктури міста на постійну комісію з питань містобудування, архітектури та землекористування. Тому, ймовірно, у депутата може бути конфлікт інтересів.

Друге місце у ТОП-5 лендлордів Житомирської міськради посіла Людмила Кропивницька, член постійної комісії з питань бюджету, яка у своїй декларації вказала наявність майже трьох гектарів.

Депутатка каже:

 

На деяких земельних ділянках є підприємства, всі вони є в декларації, а на деяких ми проживаємо, наприклад дача, ділянки у нас не сільськогосподарські.

 

Голова фракції ВО "Батьківщина" у ЖМР Любов Цимбалюк у декларації вказала наявність у неї земельних ділянок загальним обсягом 1,99 га.

 

Земельна ділянка, яка велика, там гектар – це сільгоспземлі, які використовувалися фермерським господарством. Земельна ділянка, яка по менше, – вже продана у цьому році. А ще одна земельна ділянка в Криму, будинок, який теж вже не використовується…З 14-го року ми вже не їздимо туди, - каже депутатка.

 

Слова депутатки про продаж земельної ділянки були підтверджені декларацією «Форма змін», де зазначено, що за суму у 150 тис. грн ділянка загальною площею 2400 кв. м перейшла у власність депутату найбільшому лендлорду Сергію Пидюрі. Тобто маємо таке собі “внутрішньофракційне переміщення” земельних ділянок.

До цього Пидюра наголошував, що інтерес до земельних ділянок він втратив, але, виходить, продовжує їх купувати.

 

Як і де живуть депутати-безхатьки?

Роз'яснення НАЗК щодо заповнення електронних декларацій  зазначає, що депутати повинні вказувати все нерухоме майно, яким користуються. Навіть на безоплатній основі. Але не всі політики на це зважають.

П’ять депутатів ЖМР не задекларували жодного метра житлової площі.

Натисніть для збільшення

Як бачимо, і у цьому рейтингу більшість складають депутати від ВО «Батьківщина» – троє із п’яти.

Валерій Горб задекларував об’єкт незавершеного будівництва загальною площею 197 кв. метрів, у якому не проживає:

 

То будинок, який я будую 10 років, а проживаю у гуртожитку Автомобільно-дорожнього коледжу.

 

Депутат розповідає журналісту, де проживає, та запрошує у гості.

Його однопартієць Іван Мартинчук також не зазначив у декларації якою нерухомістю користується на платній чи безоплатній основі.

Але у коментарях доводить інше:

 

Ну, не може буть, якщо я заповнював, то я заповнював. У мене є місце прописки, це батьківська хата, і фактичне місце проживання, проживаю там, де прописана дружина. Ці дані просто в е-декларації закриті, це персональні дані, напевно, адреса проживання закривається.

 

Депутат міськради від “Самопомочі” Антон Ракович також впевниний, що все вказав:

 

Зайшов на НАЗКа сайт і в декларації у мене чітко вказано і де я проживаю, і де я прописаний. Це абсолютно 2 різних місця. Більш за все це Закон про доступ до публічної інформації не передбачає розкриття таких даних.

 

Однак, як уже зазначалося вище декларант мусить у декларації (пункт 3) вказувати нерухомість, якою користується на платній чи безоплатній основі.

Ігор Скоропад, "Батьківщина", член Національної ради при КМУ з питань створення та забезпечення функціонування ОСББ, не має власного житла і судячи із декларації, проживає на орендованій земельній  ділянці у селі Гришківці Бердичівського району:

 

Про квартиру писав, про все писав. Ну не може такого буть. Не знаю, може шось і помилився. Прописка в мене є, на моєму персональному депутатському сайті, то технічна помилка, це ніякий не задум. У мене єдиний доход, тому немає підстав щось приховувати. Проживаю в дев’ятиповерхівці з сім’єю.

 

На сайті НАЗК у декларації Ігоря Скоропада не зазначено жодної квартири ні у власності, ні у оренді.

Представниця “Радикальної партії Олега Ляшка” у міськраді  Ірина Ярмоленко також потрапила до рейтингу безхатьків:

 

Ну як би я проживаю тимчасово і як би я мабуть не зрозуміла. Якби це було моє майно, то я б вказала, але це не моє майно. Я думала, що треба вказувати інформацію, в якій вказано моє особисте майно. Ну, розумієте, в кожного різні стосунки з батьками, в мене гарні стосунки з моїми батьками, я їм дуже вдячна.

 

Громадський рух ЧЕСНО сподівається, що “депутати-безхатьки” врахують роз’яснення НАЗК щодо заповнення електронних декларацій і вже не робитимуть подібних помилок.

Нагадаємо, Громадський рух ЧЕСНО проаналізував е-декларації депутатів Житомирської міської ради та склав рейтинги багатіїв, злидарів та власників найбільших статків.


[[ action.title ]]

[[ action.description ]]

[[ action.button ]]