Фото: Деркач Андрій

Деркач Андрій Леонідович


Негативні характеристики


Позитивні характеристики

  • Зразкова відвідуваність сесій Зразкова відвідуваність сесій

Опис політика

У 2019 році був обраний народним депутатом 9 скликання по 159 округу (Сумська область) як безпартійний самовисуванець. Позафракційний. Не входить до складу жодного комітету.

Народний депутат України 8 скликання. Обраний як безпартійний самовисуванець від округу №159 (Сумська область). Член комітету ВР з питань бюджету. У 2014-2016 роках входив до групи “Воля народу”, з 2016 року - позафракційний.

2012—2014 — народний депутат України VII скликання від Партії регіонів, обраний за 159 округом, член бюджетного комітету Верховної Ради. Вийшов з однойменної фракції 21 лютого 2014 року. З 2011 до 2013 року очолював на громадських засадах групу радників тодішнього Прем'єр-міністра України Миколи Азарова.

У 2007-2012 роках - народний депутат 6 скликання від Партії регіонів під №96 у списку. 2006-2007 роки - народний депутат 5 скликання, обраний від Соціалістичної партії України під №9 у списку.

2002-2006 роки - народний депутат 4 скликання від блоку “За Єдину Україну!”, обраний під №11 у списку. У 1998-2002 роках - народний депутат 3 скликання від округу №159 (Сумська область), паралельно балотувався від виборчого блоку “Трудова Україна”.

Почесний президент медіахолдингу “Ера-медіа”. З 2006 року – президент Національної атомної енергогенеруючої компанії “Енергоатом”, генеральний директор державного концерну “Укратомпром”. З 1997 до 1998 року був першим помічником прем’єр-міністра України. З 1997 року очолює благодійний фонд “Наше майбутнє”.

1996-1997 роки - консультант Президента України із зовнішньоекономічних питань, 1994-1996 роки - заступник керівника Контрольної служби Президента України. До того працював оперуповноваженим в Управлінні СБУ в Дніпропетровській області, заступником директора асоціації “Придніпров’я”.

Закінчив Харківське вище військове командно-інженерне училище ракетних військ за спеціальністю “інженер-механік” та Академію Міністерства безпеки Росії за фахом “правознавство”. Кандидат юридичних наук.

Доцент Київської Духовної академії і семінарії Української Православної Церкви Московського Патріархату. З 2009 до 2014 року входив до складу Міжсоборної присутності РПЦ. Президент міжнародного фестивалю православного кіно “Покров”. Почесний громадянин міста Глухова.

Прогульник засідань комітету у Верховній Раді 8 скликання. Фігурант антикорупційних розслідувань щодо податкових зловживань.


Балотування Балотування


Фракції Фракції

  • Верховна Рада 3
  • 12 травня 1998 - 14 травня 2002 Фракція партії "Трудова Україна"
  • Верховна Рада 9
  • з 29 серпня 2019 - ... Позафракційні
  • Верховна Рада 8
  • 26 січня 2016 - 29 серпня 2019 Позафракційні
  • Верховна Рада 7
  • 21 лютого 2014 - 27 листопада 2014 Позафракційні
  • 12 грудня 2012 - 21 лютого 2014 Партія регіонів
  • Верховна Рада 6
  • 23 листопада 2007 - 12 грудня 2012 Партія регіонів
  • Верховна Рада 5
  • 25 травня 2006 - 2 листопада 2006 Соціалістична партія України
  • Верховна Рада 4
  • 15 грудня 2005 - 25 травня 2006 Соціалістична партія України
  • 21 квітня 2004 - 15 грудня 2005 Позафракційні
  • 20 червня 2002 - 21 квітня 2004 Фракція політичних партій Промисловців і підприємців України та "Трудова Україна"
  • 15 травня 2002 - 20 червня 2002 Єдина Україна

Депутатські групи Депутатські групи

  • Верховна Рада 8
  • Група "Воля народу" 27 листопада 2014 - 26 січня 2016

Міжфракційні обʼєднання Міжфракційні обʼєднання


Комітети Комітети

  • Верховна Рада 8
  • 26 листопада 2014 - 29 серпня 2019 Комітет з питань бюджету
  • Верховна Рада 7
  • Комітет з питань бюджету
  • Верховна Рада 6
  • 23 листопада 2007 - 12 грудня 2012 Комітет з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки
  • Верховна Рада 5
  • 18 липня 2006 - 2 листопада 2006 Комітет з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки
  • Верховна Рада 4
  • 14 травня 2002 - 25 травня 2006 Комітет з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки
  • Верховна Рада 3
  • 12 травня 1998 - 14 травня 2002 Комітет з питань бюджету
  • Верховна Рада 9
  • з 29 серпня 2019 - ... Не входить до складу жодного комітету

Фігурування в антикорупційних розслідуваннях Фігурування в антикорупційних розслідуваннях

Оточення нардепа Деркача безкоштовно отримали 42 га заповідної землі на десятки мільйонів доларів

  • порушення законодавства, які стосується використання і охорони природних ресурсів: надання неправомірних преференцій при передачі землі у користування або власність
  • махінації з природними ресурсами: нецільове використання земельних ресурсів

Деркач не зазначив у декларації корпоративні права своєї дружини

  • податкові зловживання: порушення вимог фінансового контролю

54 народних депутата не задекларували бізнес у 2014 році

  • податкові зловживання: порушення вимог фінансового контролю

Інші порушення Інші порушення

  • 16 січня 2014 Голосування за диктатуру
  • 2012 Біографію на звернення не надано
  • 2012 Помічники-консультанти народного депутата приховані

Помічники Помічники

На громадських засадах

  • Бичек Павло Едуардович
  • Бояринцев Олег Анатолійович
  • Будник Сергій Іванович
  • Ген Григорій Антонович
  • Демешко Максим Валерійович
  • Заболотний Максим Олегович
  • Запаловський Йосип Антонович
  • Ільченко Микола Степанович
  • Кравченко Олександр Іванович
  • Нанай Ніна Іванівна
  • Півторацький Євгеній Валерійович
  • Приходько Павло Юрійович
  • Пустовойтенко Вячеслав Валерійович
  • Пʼятигор Валерій Федорович
  • Свінціцький Едуард Миколайович
  • Сімоненко Антон Олександрович
  • Сімоненко Олександр Григорович
  • Тернова Зоя Сергіївна

За строковим трудовим договором за сумісництвом

  • Слінченко Лариса Володимирівна

З поширенням дії Закону України «Про державну службу»

  • Вовк Андрій Вікторович
  • Кузнєцов Сергій Валерійович
  • Рикова Неля Володимирівна

За строковим трудовим договором на постійній основі

  • Галака Віра Миколаївна
  • Рибаков Сергій Олександрович