Інформація на сторінках ПолітХаб оновлюється. Вибачте за незручності
Фото: Ананченко Михайло

Ананченко Михайло Олегович

Рік народження: 1994

Опис політика

Народний депутат ВР 9-го скликання від "Слуги народу".

Наприкінці 2022 року проголосував за містобудівну реформу (#5655), яка впроваджувалася в інтересах забудовників і нівелювала вплив громадян на відбудову України. Публічне обговорення проєкту не проводилося. ГО, ЗМІ та Асоціація міст України закликали нардепів доопрацювати проєкт. За кілька годин після скандального голосування петиція з вимогою до президента накласти вето набрала більше 25 000 голосів. НАЗК повідомила, що подані антикорупційні зауваження враховані не в повній мірі.

5 жовтня 2022 року увійшов до складу Комітету з питань антикорупційної політики.

З червня 2020-го керує сумською облорганізацією партії "Слуга народу".

У 2019 році був обраний народним депутатом 9 скликання від партії "Слуга народу" номером 34 у списку як член партії. Член однойменної фракції. Член Комітету з питань зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва.

Під час президентських виборів 2019 року очолював "Команду Зеленського" у Сумській області.

З 2018 року - помічник Сумського міського голови Олександра Лисенка. У 2016-2017 роках був головою комітету фандрайзингу Української асоціації студентів та Студентським президентом України.

У 2016 році - студентський мер Сумщини. Був помічником-консультантом депутата Сумської обласної ради 7 скликання від ВО “Батьківщина” Ігоря Ганненка.

Співпрацює з організаціями “Український освітній клуб”, "Британська молодіжна рада", "Українська асоціація студентів", "Національний студентський союз", "Український освітній клуб", "Федерація дебатів України".

У 2015 році працював заступником директора “Віза-тур” в Україні”, менеджером зі зв’язків з громадськістю у нічному клубі та головою профкому студентів та аспірантів СумДПУ ім.А.Макаренка (до 2018 року).

Організатор та співорганізатор молодіжних, юнацьких і студентських форумів (зокрема "Student growing up"), спільних міжнародних і всеукраїнських подорожей з метою обміну досвідом, а також масових заходів у місті Суми.

У 2014 році був арт-директором нічного клубу. З 2013 року - член Національної спілки журналістів, автор публікацій у місцевих та інтернет-виданнях.

З 2012 до 2015 року - заступник голови профспілкової організації студентів СумДПУ ім. А.Макаренка. З 2010 року — волонтер при дитячих будинках і міських центрах реабілітації.

Є співзасновником та керівником ГО “Українська молодіжна рада” та ВО “Суми Псел”.

Закінчив факультет іноземних мов Сумського державного педагогічного університету ім.А.Макаренка. Навчається там само за фахом “адміністративний менеджмент”.

Освіта

 • Освіта
  Освітній рівень: освіта вища

  Балотування

  Фракції

  • Верховна Рада 9
  • 29 серпня 2019 — ...
   Слуга народу

  Міжфракційні обʼєднання

  Комітети

  • Верховна Рада 9
  • 5 жовтня 2022 — ...
   Комітет з питань антикорупційної політики
  • 29 серпня 2019 — 5 жовтня 2022
   Комітет з питань зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва

  Робота помічником для:

  Сумська обласна рада 7, На громадських засадах
  У зв'язку з воєнним станом інформація тимчасово не оновлюється

  Голосування у Верховній Раді 9

  У зв'язку з воєнним станом інформація тимчасово не оновлюється

  Промови у Верховній Раді 9

  Дивитись більше про політика в інших джерелах

  Декларації
  Посіпаки
  Посіпаки-2
  Реєстр національних публічних діячів
  Гарна Хата
  Вони голосують для тебе
  Серпом по рейтингу