Інформація на сторінках ПолітХаб оновлюється. Вибачте за незручності
Фото: Бондар Ганна

Бондар Ганна Вячеславівна

Верховна Рада 9-го скликання, позачергові: СЛУГА НАРОДУ — мажоритарка 220

Рік народження: 1975

Характеристики політика

 • ФАРи: 3

Опис політика

Бондар називають креатурою Андрія Вавриша, колишнього заступника голови Департаменту архітектури та містобудування КМДА, який покривав корупційні схеми. Разом із Бондар вони "протягнули" низку програм забудов через нелегітимні конкурси.

У червні 2020 поставила свій підпис під постановою про звільнення Авакова з посту міністра внутрішніх справ.

У 2019 році була обрана народною депутаткою 9 скликання по 220 округу (Подільський район міста Києва) від партії “Слуга народу” як безпартійна. Членкиня однойменної фракції. Членкиня Комітету з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування.

З 2019 року - генеральна директорка директорату технічного регулювання у будівництві Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України. З 2017 року - координаторка Координаційного центру Адміністрації (Офісу) Президента України.

З 2015 до 2017 року працювала заступницею директора Департаменту – начальницею управління ландшафтної архітектури, комплексного благоустрою Департаменту містобудування та архітектури КМДА.

У 2015-2016 роках була в.о. директорки Департаменту містобудування КМДА, а у 2012-2015 роках - начальниця відділу ландшафтної архітектури та художнього оформлення Департаменту містобудування та архітектури КМДА.

З 2011 до 2012 року працювала начальницею управління реновації вуличного простору КО “Інститут Генерального плану м.Києва”. 2008-2011 роки - головна архітекторка проектів в архітектурному бюро СПД “Дядюшенко Г.А.”.

У 2004-2009 роках працювала директоркою по роботі з клієнтами у ПП “Рекламно-інформаційна агенція “Фортіс”. З 2001 до 2003 року була директоркою відділу реклами ТОВ “Редакція журналу “Архітектура і престиж”.

1999-2000 роки - менеджерка з реклами ТОВ “РА-ЛЕГАТ” представництва архітектурного журналу “Ватерпас”. У 1997-1999 роках працювала мистецтвознавицею-консультанткою ТОВ “Управляючі системи та компоненти”.

Громадська діячка, письменниця, мистецтвознавиця. Займається міськими і державними проектами розвитку територій, проведенням конкурсів на знакові київські об’єкти.

Була кураторкою першого в Києві фестивалю міських проектів “PRO місто”, конкурсу меморіалу Небесної сотні “Територія гідності”, реконструкції Контрактової площі, програми паспортизації вулиць Києва, організаторка дитячої студії розвитку просторового мислення “Майстерня твого простору” тощо.

Авторка книги “Архітектурні конкурси та конкурси розвитку територій: демократія в дії” та досліджень актуальних проблем в сфері містобудування. 

Закінчила Національну академію образотворчого мистецтва й архітектури за спеціальністю “мистецтвознавство”, а також Київський національний університет будівництва і архітектури і Національний університет “Львівська політехніка” за спеціальністю “архітектура”.

Навчається в аспірантурі кафедри містобудування та архітектури в Національному авіаційному університеті. Заслужена архітекторка України. 

Фігурантка антикорупційних розслідувань.

Балотування

 • 2019
  мажоритарка 220
  Верховна Рада 9-го скликання, позачергові: СЛУГА НАРОДУ — мажоритарка 220
  Обрано

Фракції

 • Верховна Рада 9
 • 29 серпня 2019 — ...
  Слуга народу

Міжфракційні обʼєднання

Комітети

 • Верховна Рада 9
 • 29 серпня 2019 — ...
  Комітет з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування

Фігурування в антикорупційних розслідуваннях

Дізнатися більше

Київські архітектори розповіли про участь Ісаєнко, Вавриша та його помічників Бондар та Струневича у корупційних схемах забудови Києва

 • торгівля впливом політичний вплив на прийняття рішень і/або зловживання службовим становищем

Ганна Бондар фігурувала у справі щодо подання підроблених документів на конкурс

 • підроблення документів, печаток, штампів та бланків, збут чи використання підроблених документів, печаток, штампів владні зловживання

Ганна Бондар у паперовій декларації 2014 року не зазначила авто та нерухомість

 • порушення вимог фінансового контролю порушення антикорупційного законодавства

Голосування у Верховній Раді 9

Промови у Верховній Раді 9

Дивитись більше про політика в інших джерелах

Декларації
Посіпаки
Посіпаки-2
Реєстр національних публічних діячів
Гарна Хата
Вони голосують для тебе
Серпом по рейтингу