Інформація на сторінках ПолітХаб оновлюється. Вибачте за незручності
Фото: Катеринчук Микола

Катеринчук Микола Дмитрович

Рік народження: 1967

Характеристики політика

 • Прогульництво

Опис політика

У 2019 році балотується до Верховної Ради 9 скликання від партії “Громадянська позиція” (№4 у списку). Голова Європейської партії України з 2007 року.

На виборах Президента України 2019 року офіційно підтримав кандидата Анатолія Гриценка. У 2014 році балотувався до Верховної Ради від “Блоку Петра Порошенка” за 13 округом (Вінницька область) як безпартійний. Брав участь у Євромайдані.

У 2012 році був обраний до Верховної Ради від ВО “Батьківщина” як безпартійний за тим же округом. Був головою підкомітету з питань адміністративного законодавства Комітету ВРУ з питань правової політики.

У 2008 році пройшов до Київської міської ради 1 номером у списку “Блоку Катеринчука”, проте вирішив залишитися у Верховній Раді. Також балотувався на посаду Київського міського голови як самовисуванець та член “Європейської партії України”.

У 2007 році був обраний депутатом Верховної Ради від блоку “Наша Україна - Народна Самооборона” номером 5 у списку як голова Європейської партії України. Був заступником голови Комітету Верховної Ради України з питань податкової та митної політики.

У 2006 році був обраний народним депутатом 5 скликання від блоку “Наша Україна” 8 номером у списку як член “Народного Союзу “Наша Україна”. Був першим заступником голови Комітету Верховної Ради України з питань економічної політики. З 2005 року був головою Центрального виконавчого комітету партії “НСНУ”, членом Політради та Президії.

У 2005 році - перший заступник голови Державної податкової адміністрації України. У 2004 році очолював юридичний департамент штабу та був довіреною особою кандидата у президенти Віктора Ющенка, брав участь у Помаранчевій Революції, входив до команди юристів, що успішно оскаржила у Верховному Суді результати 2 туру президентських виборів.

У 2002 році був обраний народним депутатом 4 скликання за 13 округом (Вінницька область) як самовисуванець. Приєднався до фракції блоку “Наша Україна”. Був заступником голови Комітету Верховної Ради України з питань правової політики. З 2002 до 2012 року реалізував соціальну програму “Народний адвокат”.

У 1995-2002 роках був генеральним директором ТОВ “Адвокатська компанія “Моор і Кросондович”, з 2014 року працює адвокатом у компанії "Катеринчук, Моор і партнери". З 1992 до 1995 року - юрисконсульт АБ “Інко”. До того працював учнем слюсаря-складальника радіоапаратури та регулювальником радіоапаратури на заводі. Був ініціатором громадського руху “Зелена допомога”.

Автор документального фільму “Чому в Європі жити краще?” та книги «Адвокати помаранчевої революції”.

Закінчив КНУ ім.Т.Г.Шевченка за спеціальністю “правознавство”. Кандидат юридичних наук.

Освіта

 • Освіта
  Освітній рівень: освіта вища

  Балотування

  Фракції

  • Верховна Рада 7
  • Грудень 2012 — Листопад 2014
   ВО "Батьківщина"

  Помічники

  Верховна Рада 7
  Верховна Рада 6
  Верховна Рада 5
  Верховна Рада 4

  Посади у партіях

  Дивитись більше про політика в інших джерелах

  Декларації
  Посіпаки
  Посіпаки-2
  Реєстр національних публічних діячів
  Гарна Хата
  Вони голосують для тебе
  Серпом по рейтингу