Інформація на сторінках ПолітХаб оновлюється. Вибачте за незручності
Фото: Котвіцький Ігор

Котвіцький Ігор Олександрович

Рік народження: 1970

Характеристики політика

 • ФАРи: 7
 • Кнопкодавство: 1

Опис політика

Народний депутат 8 скликання, обраний від партії “Народний Фронт” (№48 у списку), член Комітету Верховної Ради України з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності.

Котвіцький входить до орбіти впливу Арсена Авакова, є його бізнес партнером по у фірмі "Інвестор". ЗМІ називали його гаманцем Авакова у ВРУ 8.

Кнопкодав. Фігурант антикорупційних розслідувань за фактом податкових зловживань, владних зловживань, махінацій з природними ресурсами, політичної корупції. За даними YouControl, є фігурантом більше 29 журналіських розлідувань.

У березні 2022 року ДБР відкрило кримінальне провадження після отримання інформації, що Анастасія Котвіцька могла без декларування, в обхід митних правил, вивезти в Угорщину готівку у обсягом більше 28 млн доларів та 1 млн євро. 

У 2021 році Ігор Котвіцький, екснардеп і бізнес-партнер родини міністра внутрішніх справ Арсена Авакова, також користувався автомобілями, на яких висять по суті неіснуючі номерні знаки. Йдеться про Mercedes та авто супроводу Toyota Land Cruiser. На обох автівках встановлені номерні знаки, які не зареєстровані за жодним транспортним засобом.

У 2019 році за даними журналістів, нардеп від "Народного фронту" Ігор Котвіцький і дружина міністра внутрішніх справ Арсена Авакова також вклалися у відновлювану енергетику та були бенефіціарами зеленого тарифу.

У 2016 році був найбагатшим депутатом ВРУ з активом майже 2 млрд гривень.

22 вересня 2015 року НАБУ відкрило проти Котвіцького справу за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч.3 ст. 209 (легалізація (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом), ч.2 ст. 264 (недбале зберігання вогнепальної зброї або бойових припасів), ч.3 ст. 368-2 (незаконне збагачення) Кримінального кодексу України. НАБУ вважає, що законність походження цих 40 млн доларів не підтверджено доказами, а службові особи НБУ не провели належну перевірку засобів під час надання дозволу на їхнє виведення з країни.

У березні 2015 року Котвіцький, заповнюючи декларацію про доходи, вказав, що на кінець 2014 року в банку на рахунках у нього було 64 мільйони гривень. Проте вже у серпні "згадав", що в нього насправді 970 мільйонів на рахунках.

У 2014 році обраний до ВРУ 8. Обраний від партії “Народний Фронт” (№48 у списку), член Комітету Верховної Ради України з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності.

З 2006 до 2014 року двічі був депутатом Харківської обласної ради, спочатку від “Народного Союзу “Наша Україна”, а з 2010 року - за списком ВО “Батьківщина”, був членом партії.

У 2006 році балотувався до Верховної Ради 5 скликання від блоку “Наша Україна” 428 номером списку, був членом партії “Народний Союз “Наша Україна”. У 2007 році балотувався до Верховної Ради 6 скликання від блоку “Наша Україна - Народна Самооборона” 279 номером у списку, був членом тієї ж партії.

Під час Помаранчевої революції у 2004-2005 роках входив до Харківської ради ВО “За Україну! За Ющенка!”, був заступником голови Комітету національного порятунку та членом президії харківської регіональної ради “Народного Союзу “Наша Україна”.

З 1993 до 2014 року був помічником президента, заступником голови правління з загальних питань, членом наглядової ради — віце-президентом АТ “Інвестор”.

У 1992-1993 роках був заступником генерального директора з технічних питань ТОВ “Хунгарекс”, у 1992 році працював монтажником вентиляційних систем та кондиціонування повітря.

Освіта

Закінчив Національний фармацевтичний університет за фахом “провізор”, Харківський інститут бізнесу і менеджменту за спеціальністю “економіка”, Український державний університет фінансів та зовнішньої торгівлі за фахом “фінанси” та ХНУ ім.В.Каразіна за спеціальністю “правознавство”. Кандидат юридичних наук.

Балотування

Фракції

 • Верховна Рада 8
 • Листопад 2014 — Серпень 2019
  Народний фронт

Комітети

 • Верховна Рада 8
 • Листопад 2014 — Серпень 2019
  Комітет з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності

Кнопкодавство

Дізнатися більше
15 січня 2015

Помічники

Верховна Рада 8

Фігурування в антикорупційних розслідуваннях

Дивитись усі 7

Кооперативна схема Кернеса-Добкіна

 • передача земельних ресурсів у користування або власність з порушенням процедури порушення законодавства, які стосується використання і охорони природних ресурсів

Крючков отримав контроль над "Харківобленерго" для виведення мільйонів гривень, ймовірно, завдяки впливу нардепів Кононенка та Котвіцького

 • використання влади чи службового становища всупереч інтересам служби владні зловживання
 • торгівля впливом політична корупція
 • шахрайство владні зловживання

Будинок народного депутата Котвіцького безкоштовно охороняє Нацполіція без достатньої правової підстави

 • використання влади чи службового становища всупереч інтересам служби владні зловживання

Нардеп Котвіцький пов'язаний з фірмами, що, ймовірно, незаконно отримали дозволи на видобуток урану

 • використання влади чи службового становища всупереч інтересам служби владні зловживання
 • надання неправомірних преференцій при передачі землі у користування або власність махінації з природними ресурсами
 • передача земельних ресурсів у користування або власність з порушенням процедури махінації з природними ресурсами
 • торгівля впливом політична корупція

Дивитись більше про політика в інших джерелах

Декларації
Посіпаки
Посіпаки-2
Реєстр національних публічних діячів
Гарна Хата
Вони голосують для тебе
Серпом по рейтингу