Інформація на сторінках ПолітХаб оновлюється. Вибачте за незручності
Фото: Заблоцький Марʼян

Заблоцький Марʼян Богданович

Рік народження: 1985

Опис політика

Наприкінці 2022 року проголосував за містобудівну реформу (#5655), яка впроваджувалася в інтересах забудовників і нівелювала вплив громадян на відбудову України. Публічне обговорення проєкту не проводилося. ГО, ЗМІ та Асоціація міст України закликали нардепів доопрацювати проєкт. За кілька годин після скандального голосування петиція з вимогою до президента накласти вето набрала більше 25 000 голосів. НАЗК повідомила, що подані антикорупційні зауваження враховані не в повній мірі.

У 2022 році підписав звернення до Голови Верховної Ради Руслана Стефанчука із вимогою внести у порядок денний найближчої сесії законодавчі ініціативи, які стосуються позбавлення повноважень народних депутатів та депутатів місцевих рад, які були обрані від заборонених проросійських партій.

Заблоцького пов'язують з лобіюванням тютюнових компаній і "соєвих поправок" у парламенті. Обіймає посаду голови Громадської ради при Комітеті Верховної Ради з питань податкової та митної політики (з 2016). 

У 2019 році був обраний народним депутатом 9 скликання від партії “Слуга народу” номером 82 у списку як безпартійний. Член однойменної фракції. Член Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики.

Був помічником депутата Верховної Ради 8 скликання від БПП Олексія Мушака та депутата Верховної Ради 7 скликання Володимира Пилипенка.

Учасник проекту “Нові лідери” на телеканалі ICTV.

З 2015 року - засновник та голова ГО “Українське товариство економічних свобод”, голова ГО “Центр ефективного законодавства”.

З 2012 року - спочатку обіймав посаду аналітика, а потім заступника голови “Українська аграрна асоціація”. Працював секретарем Наглядової ради фондової біржі “ПФТС”.

У 2008-2012 роках працював аналітиком департаменту казначейства, а потім начальником відділу економічних досліджень у “Erste Bank”.

З 2007 до 2008 року - начальник відділу по роботі з інвестиційними фондами КУА “Оптіма Капітал”.

Закінчив Інститут економіки та фінансів Львівської комерційної академії та Інститут регіональних досліджень Національної академії наук України. Кандидат економічних наук.

Освіта

 • Освіта
  Освітній рівень: освіта вища

  Балотування

  Фракції

  • Верховна Рада 9
  • 29 серпня 2019 — ...
   Слуга народу

  Міжфракційні обʼєднання

  Комітети

  • Верховна Рада 9
  • 29 серпня 2019 — ...
   Комітет з питань фінансів, податкової та митної політики

  Робота помічником для:

  Верховна Рада 8, На громадських засадах
  Верховна Рада 7, На громадських засадах
  У зв'язку з воєнним станом інформація тимчасово не оновлюється

  Голосування у Верховній Раді 9

  У зв'язку з воєнним станом інформація тимчасово не оновлюється

  Промови у Верховній Раді 9

  Дивитись більше про політика в інших джерелах

  Декларації
  Посіпаки
  Посіпаки-2
  Реєстр національних публічних діячів
  Гарна Хата
  Вони голосують для тебе
  Серпом по рейтингу