Інформація на сторінках ПолітХаб оновлюється. Вибачте за незручності
Фото: Резніков Олексій

Резніков Олексій Юрійович

Рік народження: 1966

Опис політика

У 2022 році у коментарі британському телевізійному каналу новин Sky News заявив, що Третя світова війна розпочалася 24 лютого цього року. Він також наголосив, що "рф по суті розв'язала Третю світову війну і, якщо Україна програє, країна-агресор нападе на інші країни".

Увійшов до списку 25 найвпливовіших українських військових від НВ.

У 2021 році Резніков подав заяву про відставку з поста віце-прем'єр-міністра. Тоді ж Верховна Рада України призначила його на посаду Міністра оборони України. За рішення проголосували 273 депутати Верховної Ради України.

У 2020 році був призначений на посаду Віце-прем‘єр-міністра України — Міністра з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України.

Того ж року Указом Президента призначений Першим заступником голови Української делегації у Тристоронній контактній групі (ТКГ).

У 2019 році був представником України у робочій підгрупі з політичних питань Тристоронньої контактної групи.

У 2018 році відповідав за організацію і проведення фінального матчу Ліги чемпіонів УЄФА сезону 2017/2018 з боку КМДА.

У 2017 році відповідав за організацію і проведення пісенного конкурсу "Євробачення" у місті Києві з боку КМДА

У 2016-2018 роках був заступником голови Київської міської державної адміністрації (КМДА) з питань провадження самоврядних повноважень.

У 2015-2016 роках був головою Української делегації у Конгресі місцевих і регіональних влад Ради Європи, заступником голови Антикорупційної ради при Київському міському голові та членом Цільової команди реформ з питань децентралізації, місцевого самоврядування та регіональної політики.

У 2014 році обраний депутатом Київської міської ради VII скликання. Голова  Комісії Київської міської ради з питань поновлення прав реабілітованих.

Того ж року був обраний заступником міського голови — секретарем Київської міської ради.

У 2008-2014 роках депутат Київської міської ради VI скликання. Обраний від Блоку Миколи Катеринчука. Член комісії з питань правопорядку, регламенту й депутатської етики.

Олексій Резніков разом із Сергієм Власенком захищав у суді інтереси компанії "Інвестиційно-металургійний союз", засновниками якої були Віктор Пінчук і Рінат Ахметов, і яка купила підприємство.

У 2004 році саме Олексій Резніков разом із нинішнім депутатом парламентської фракції "Батьківщина" Сергієм Власенком були представниками кандидата у президенти Віктора Ющенка у Верховному суді України і доводили необхідність призначення "третього туру" голосування через численні фальсифікації під час виборів. Тоді Ющенко змагався з Віктором Януковичем і переміг.

Ще один резонансний судовий процес за його участі як адвоката - справа про приватизацію металургійного гіганта "Криворіжсталь".

У 2000 році заснував компанію "Правіс", яка згодом була перейменована на "Резніков, Власенко і партнери", потім - на Magisters.

У 1994 році отримав Свідоцтво про право на зайняття адвокатською діяльністю. Починав юридичну кар'єру у Львові, потім перебрався до Києва.

Освіта вища.

Закінчив Львівський державний університет ім. Франка за спеціальністю "правознавство", диплом з відзнакою.

Народився 18 червня 1966 року у Львові.

Балотування

 • 2015
  мажоритарка 61
  Київська міська рада 8-го скликання: БПП — мажоритарка 61
  Не обрано
 • 2008
  Київська міська рада 6-го скликання, позачергові: Блок Катеринчука
  Обрано

Дивитись більше про політика в інших джерелах

Декларації
Посіпаки
Посіпаки-2
Реєстр національних публічних діячів
Гарна Хата
Вони голосують для тебе
Серпом по рейтингу