Інформація на сторінках ПолітХаб оновлюється. Вибачте за незручності
Фото: Герус Андрій

Герус Андрій Михайлович

Рік народження: 1982

Опис політика

Наприкінці 2022 року проголосував за містобудівну реформу (#5655), яка впроваджувалася в інтересах забудовників і нівелювала вплив громадян на відбудову України. Публічне обговорення проєкту не проводилося. ГО, ЗМІ та Асоціація міст України закликали нардепів доопрацювати проєкт. За кілька годин після скандального голосування петиція з вимогою до президента накласти вето набрала більше 25 000 голосів. НАЗК повідомила, що подані антикорупційні зауваження враховані не в повній мірі.

Цього ж року не підписав звернення до голови Верховної Ради Руслана Стефанчука із вимогою внести у порядок денний найближчої сесії законодавчі ініціативи, які стосуються позбавлення повноважень народних депутатів та депутатів місцевих рад, які були обрані від заборонених проросійських партій.

У 2020 році разом з Дмитром Кисилевським пролобіював поправки до урядового законопроекту про "зелену" енергетику №3658, які ввели пільговий тариф для сталеплавних підприємств з групи "Інтерпайп" Віктора Пінчука та "Дніпроспецсталь", з бізнесу кума Путіна Віктора Медведчука.

У липні прокуратура розпочала розслідування щодо можливої державної зради у зв'язку з поданою ним правкою "про скасування обмежень на імпорт електроенергії з Російської Федерації".

У 2019 році був обраний народним депутатом 9 скликання від партії "Слуга народу" номером 17 у списку як безпартійний. Член однойменної фракції. Голова Комітету з питань енергетики та житлово-комунальних послуг.

Того ж року Олег Ляшко побився з Герусом, назвавши його "зрадником, який працює в інтересах Кремля" та "російським лобістом". Інцидент стався у зв'язку зі внесеною Герусом правкою, яка дозволила імпорт електроенергії з Росії та була вигідною Ігорю Коломойському. Згодом правку було скасовано.

Був противником формули "Роттердам+".

Також був представником Президента у Кабінеті Міністрів України.

Відповідав за енергетику, житлово-комунальне господарство та антимонопольне регулювання у "Команді Зеленського".

З 2017 року є головою Асоціації споживачів енергетики та комунальних послуг.

У 2015 році балотувався до Київської міської ради від "Об'єднання "Самопоміч".

З 2014 до 2015 року був членом Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг.

З 2015 року виконавчий директор ТОВ "Конкорд Капітал". У 2007-2014 роках працював директором з інвестиційної діяльності ТОВ "Конкорд Капітал".

З 2003 до 2007 року був аналітиком інвестиційної діяльності, а згодом - директором з торгової та інвестиційної діяльності у концерні "Галнафтогаз".

Закінчив ЛНУ ім.І.Франка за спеціальністю "економічна кібернетика", здобув ступінь МВА у Гренобльській школі бізнесу (м.Лондон, Велика Британія).

Освіта

 • Освіта
  Освітній рівень: освіта вища

  Балотування

  Фракції

  • Верховна Рада 9
  • 29 серпня 2019 — ...
   Слуга народу

  Міжфракційні обʼєднання

  Комітети

  • Верховна Рада 9
  • 29 серпня 2019 — ...
   Комітет з питань енергетики та житлово-комунальних послуг

  Посади

  • 22 травня 2019 — 11 листопада 2019
   Представник Президента України у Кабінеті Міністрів
  У зв'язку з воєнним станом інформація тимчасово не оновлюється

  Голосування у Верховній Раді 9

  У зв'язку з воєнним станом інформація тимчасово не оновлюється

  Промови у Верховній Раді 9

  Дивитись більше про політика в інших джерелах

  Декларації
  Посіпаки
  Посіпаки-2
  Реєстр національних публічних діячів
  Гарна Хата
  Вони голосують для тебе
  Серпом по рейтингу