Інформація на сторінках ПолітХаб оновлюється. Вибачте за незручності
Фото: Герус Андрій

Герус Андрій Михайлович

Рік народження: 1982

Опис політика

Улипні 2020 разом з Дмитром Кисилевським пролобіював поправки до урядового законопроекту про “зелену” енергетику №3658, які ввели пільговий тариф для сталеплавних підприємств з групи "Інтерпайп" Віктора Пінчука та "Дніпроспецсталь", з бізнесу кума Путіна Віктора Медведчука.

У липні прокуратура розпочала розслідування щодо можливої державної зради у зв'язку з поданою ним правкою "про скасування обмежень на імпорт електроенергії з Російської Федерації".

У 2019 році був обраний народним депутатом 9 скликання від партії “Слуга народу” номером 17 у списку як безпартійний. Член однойменної фракції. Голова Комітету з питань енергетики та житлово-комунальних послуг.

6 листопада 2019 Олег Ляшко побився з Герусом, назвавши його "зрадником, який працює в інтересах Кремля" та "російським лобістом". Інцидент стався у зв'язку зі внесеною Герусом правкою, яка дозволила імпорт електроенергії з Росії та була вигідною Ігорю Коломойському. Згодом правку було скасовано.

Є противником формули “Роттердам+”.

З 22 травня до 11 листопада 2019 року - представник Президента у Кабінеті Міністрів України.

У 2019 році був представлений як член команди нового Президента України Володимира Зеленського. Відповідав за енергетику, житлово-комунальне господарство та антимонопольне регулювання у “Команді Зеленського”.

З 2017 року є головою Асоціації споживачів енергетики та комунальних послуг. У 2015 році балотувався до Київської міської ради від “Об'єднання "Самопоміч”.

З 2014 до 2015 року був членом Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг.

З 2015 року - виконавчий директор ТОВ “Конкорд Капітал”. У 2007-2014 роках працював директором з інвестиційної діяльності ТОВ “Конкорд Капітал”.

З 2003 до 2007 року був аналітиком інвестиційної діяльності, а згодом - директором з торгової та інвестиційної діяльності у концерні “Галнафтогаз”.

Закінчив ЛНУ ім.І.Франка за спеціальністю “економічна кібернетика”, здобув ступінь МВА у Гренобльській школі бізнесу (м.Лондон, Велика Британія).

Балотування

Фракції

 • Верховна Рада 9
 • 29 серпня 2019 — ...
  Слуга народу

Міжфракційні обʼєднання

Комітети

 • Верховна Рада 9
 • 29 серпня 2019 — ...
  Комітет з питань енергетики та житлово-комунальних послуг

Посади

 • 22 травня 2019 — 11 листопада 2019
  Представник Президента України у Кабінеті Міністрів

Голосування у Верховній Раді 9

Промови у Верховній Раді 9

Дивитись більше про політика в інших джерелах

Декларації
Посіпаки
Посіпаки-2
Реєстр національних публічних діячів
Гарна Хата
Вони голосують для тебе
Серпом по рейтингу