Кнопкодави року. Хто вони і навіщо порушили Конституцію України

Напередодні року нового я попросив народних депутатів, які голосували чужими картками у 2015-у, пояснити свої вчинки. Чому вони порушують пряму вимогу Конституції – голосувати особисто?

 

Із ТОП 7 пояснень від людей, які увійдуть в історію, як ті, хто голосував чужими картками, видно, що ними рухала "велика дружба з колегами", "любов до українського народу" та "висока мета прямувати до Європи".

Деякі депутати відмовились пояснити, чому вони голосували за інших.

Нова коаліція, створена більш ніж рік тому, яка називає себе проевропейською, за рік не лише не зупинила явище, яке в народі назвали "кнопкодавством", але й не завадила поверненню старих часів, коли "грати на піаніно" почали не ховаючись.

Нагадаю, частина нинішньої коаліції, яка за часів Януковича була в опозиції, тоді жорстко вимагала зупинити роботу парламенту, коли помічала, як регіонали голосували за інших"

Арсеній Яценюк за часів Януковича палко розповідав про необхідність створення "сенсорної кнопки". А сьогодні депутат, який представляє його партію і очолює регламентний комітет, Павло Пинзеник, півроку не може розглянути законопроект про покарання кнопкодавів.

А чи пам'ятаєте ви як депутати від "Удару" майже місяць блокували роботу Верховної Ради протестуючи проти кнопкодавства? Сьогодні депутати "Удару", які стали частиною блоку Петра Порошенка, уже не зупиняють тих, хто голосує за інших. А загалом, прізвища депутатів від БПП посідають чільне місце серед кнопкодавів, так само, як від Народного фронту та фракцій, куди входять колишні регіонали.

ТОП 7 пояснень від депутатів, які голосували за інших.

Екс-регіонал Віталій Хомутинник, нині співголова групи "Партія "Відродження", упійманий журналістами 4 рази за голосуванням чужими картками мислить так: "значит это был такой закон, что я считал, что он настолько важен, что нажал и за того колегу, чью позицию я точно знаю, что у него была точно такая позиция. Возможно, он был буквально в 5 метрах от своего рабочего места и не успевал нажать эту кнопку. Я ему помог. Он говорит: я не успевал с буфета или туалета. Может быть такое, теоретически?"

Ірина Луценко, членкиня фракції партії "Блок Петра Порошенка" вважає голосування за іншого депутата не зовсім коректним вчинком, але правильним!

На запитання, чому вона голосувала за чотирьох депутатів, вона уточнює:

"За трьох! Ситуація дуже елементарна, дуже банальна. Ці люди були в залі, але не знаходилися на робочому місці, закони ці опрацьовувалися більше року (Це закони, які стосуються пенетиціарної системи). Люди просто не добігли. Я бачила їх, вони кричали Іра голосуй. Все було узгоджено і я дозволила собі один раз зробити такий крок, вважаю він не зовсім коректний, але він був правильний".

Екс-регіонал Антон Яценко, нині член депутатської групи "Партія "Відродження" перед новий роком не ховаючись натиснув кнопку на 5-х місцях! Свій вчинок він виправдовує високою метою: "Дело в том, что у нас, к сожалению, больше половины депутатського корпуса часто не бывает в зале, потому, у меня таких случаев несколько, надо было начать бюджетный процесс, если бы мы не проголосовали за постанову, страна в новый год бы вошла без бюджета, это раз. Второе – тоже самое по европейским законам, когда с одной стороны кричат, что мы хотим в Европу, депутаты в зал не ходят, и вынужден был тоже это сделать, и считаю, что поступил правильно, потому что если бы не было голосов, мы бы не приняли европейские законы. Ну конечно, можно улыбаться, но это так".

Сергій Пашинський з фракції "Народний фронт" спростував помічене рухом "Чесно" не персональне голосування: "Це дрібна провокація. Я не голосував за іншого депутата. Я передав руху "Чесно" всі документи, які встановлюють, що це не правда, а ви на жаль розповсюджуєте неправду". (Рух Чесно інформував, що він зафіксував, як Сергій Пашинський голосує двома картками, зокрема, і з місця депутата Мартиненка.

Сам Сергій Пашинський надав Руху Чесно документи, які свідчать, що картка депутата Мартиненка тоді не проголосувала. Але Рух Чесно пояснює, що з місця Мартиненка (так само як із будь-якого іншого депутатського місця) можна голосувати будь-якою карткою. Електронні картки не прив'язані до місць депутатів в залі парламенту. 

Член депутатської групи "Воля народу" Володимир Бандуров говорить, що тримався за чужу карту в системі "Рада" випадково: "Я не голосував за іншого кандидата, я переставляв картку". Володимир Бандуров підійшов згодом в кулуарах і пояснив детальніше: "Я разговаривал с депутатом, услышал момент голосования, потянулся к кнопке где была моя картка, увидел на ней фотографию Онищенка, и я понял, что голосую не за себя в этот момент, тоесть, только потянулся и только дотронулся, но нельзя за одну секунду нажать на кнопку. Я потом потянулся, понял, что моя картка вставлена в мое гнездо, я потянулся к своей и тоже не успел проголосовать.

Валерій Лунченко з фракції "Народний фронт" зробив цей вчинок на підтримку колеги:

"Мій колега, який в той час не перебував в залі, але не встиг дотягнутися до кнопки для голосування. Я тоді проголосував, відповідно. Більше таких випадків не повторювалося в результаті".

Олександр Біловол, член депутатської групи "Партія "Відродження" голосував подвійно заради українського народу: "Я не думаю, що в цьому є щось погане. Значить якесь було стратегічне рішення, для того, щоб ми проголосували і підтримали, щоб було достатньо голосів. Ми ж не в особистих інтересах, щоб проходили такі закони які чекає держава, які чекає український народ.

Сергій Андрушко та рух "Чесно"


[[ action.title ]]

[[ action.description ]]

[[ action.button ]]