Рік роботи Франківської міськради: Анушкевичус та ще 2 депутати можуть втратити мандати

Фото: Рік роботи Франківської міськради: Анушкевичус та ще 2 депутати можуть втратити мандати

Екс-мер Анушкевичус пропустив понад 70% сесій. Чимало часу проводить в Європі. Забудовник Ковальчук теж став кандидатом на відкликання. У нього конфлікт інтересів. Депутат увійшов в комісію з питань містобудування. 

Саме тут він пропустив понад 50% засідань. У секретаря бюджетної комісії “свободівця” Гавриша аналогічна ситуація. Кандидатом на відкликання мало не став голова фракції “Солідарність” Шкутяк. 5 депутатів узагалі не увійшли в комісії й рік не працювали.

Якщо депутат пропускає 50% і більше засідань сесій або комісій за повний рік каденції, то він, згідно з чинним законодавством, може втратити мандат (ЗУ “Про статус депутатів місцевих рад”, Ст. 37). Закон не передбачає поважних і неповажних причин для пропусків засідань сесій або комісій.

У Івано-Франківській міськраді 3 кандидатів на відкликання.

Натисніть для збільшення

Екс-мер Франківська пропустив 5 із 7 сесійних засідань:

 

З минулого року я повернувся у бізнес. Дуже часто, разом із сином, буваю в Європі, де налагоджую контакти. Зараз намагаюсь досягнути домовленостей про продаж українських товарів за кордоном.

 

Окрім того, Анушкевичус довший час не був членом жодної комісії міськради. Кандидат на відкликання бідкається, що йому не дали можливості працювати там, де в нього було бажання:

 

До комісії з питань ЖКГ мене включили лише недавно. До того я хотів бути членом бюджетної комісії, бо розуміюсь у бюджетних питаннях. Але я там виявився непотрібним, думаю, ви самі розумієте, чому.

 

Очевидно, екс-очільник Франківська натякав на те, що у бюджетній комісії з 8-ми членів — 5 представників ВО “Свобода”.

Анушкевичус твердить, що став депутатом міськради для того, щоб до кінця зреалізувати ті програми, які були започатковані ним ще за його каденції міського голови. Тому позбуватися мандата не збирається.

Фото: КУРС

Залишається питання, як він може реалізовувати програми, якщо не працює належним чином ні на сесіях, ні на комісії. До міської ради Анушкевичус потрапив як перший номер у списку Української Народної Партії. Окрім нього, УНП представлена ще двома депутатами. Таким чином, вплив політика, який як мер 5 років вирішував питання в місці, звівся до мінімуму.  

Представник “Солідарності” Володимир Балагура кандидатом на відкликання став за кількістю пропусків засідань сесій і комісії з питань містобудування та земельних відносин. Його прогули пов’язані із виїздами за кордон на лікування.

Ще один кандидат на відкликання — забудовник Микола Ковальчук (“Солідарність”). Він був відсутній на 6 з 10 засідань комісії з питань містобудування та земельних відносин. Очевидно, що у депутата є конфлікт інтересів і як член комісії він не може працювати в інтересах громади. Політик керує будівельною фірмою “Вамбуд”, яка веде забудову в рекреаційній зоні поблизу міського озера.

Фото: Галицький кореспондент

Питання будівництва в зеленій зоні викликало велике обурення у громадськості. Була створена тимчасова контрольна комісія з питань незаконних забудов навколо міського озера, діяльність якої не принесла результату. Ковальчук пропонував ділянку в 1,8 га розділити на дві частини — на одній він продовжить будівництво багатоповерхівок, на іншій — облаштує сквер і передасть його місту. Однак, така ідея не задовільнила громаду.

 

Хто з депутатів і чому прогулює засідання?

9 депутатів міськради пропустили від 25% до 50% засідань комісій та сесій. Вони потрапили до лав прогульників.

Натисніть для збільшення

Керівник фракції БПП “Солідарність” Петро Шкутяк пропустив 3 із 7-ми сесій ради і 4 з 9-ти засідань комісії з питань ЖКГ. З травня до листопада минулого року Шкутяк очолював Департамент внутрішньої безпеки Генеральної прокуратури України.

 

Одну сесію я пропустив через хворобу. Ще два засідання і комісії я пропустив через те, що був у відрядженнях, коли працював у прокуратурі.

 

Якщо у Шкутяка немає часу навіть на те, щоб відвідувати засідання, то виникає цілком слушне запитання, як він керує фракцією будучи її очільником?

Голова фракції “Об’єднання “Самопоміч” Ірина Кулинич пропустила 2 із 7 засідань міськради. До Івано-Франківської міської ради Кулинич пройшла першим номером у виборчому списку. Проте, її персона виявилася для Франківська новою. Уже понад 10 років Кулинич очолює департамент економічного розвитку Львівської міської ради, де мером є очільник “Самопомочі” Андрій Садовий. Хоча депутатка і народилась у Франківську і до 2006 року працювала у міській раді.

Попри те, що Кулинич пропустила 28% засідань міськради і за рік не приєдналася до жодної з комісій у міській раді. В коментарі Кулинич зазначила:

 

Я пропустила сесію міської ради через те, що в той же час затверджували бюджет Львівської міської ради, де я була основним доповідачем, оскільки я очолюю тамтешній департамент економічного розвитку.

 

Фото: КУРС

Інший депутат від “Самопомочі” Іван Пуйда пропускав засідання депутатської комісії з питань оренди і приватизації комунального майна. Був відсутній на 2 із 7-ми засідань.

 

Я пропустив два засідання комісії з поважних причин — був у відрядженні. Це трохи ускладнило для мене процес роботи в комісії, але прийняття рішень на сесії я контролюю.

 

Депутат від ВО “Батьківщина” Василь Ревчук був відсутній на 2-х із 6-ти засідань комісії з питань гуманітарної політики.

 

Я стараюсь не пропускати жодне засідання, але на ті, які пропустив, я мав поважну причину. Тоді я хворів, — каже депутат.

 

Ще Ревчук зазначив, що кілька засідань комісії не були проведені через те, що не було кворуму.  Ймовірно, що кворуму не було через відсутність ще двох членів гуманітарної комісії — Володимира Саврея та Андріана Волгіна, які теж потрапили до лав прогульників.

Представник УНП, Володимир Саврей теж міг стати кандидатом на відкликання. Він пропустив 50% засідань комісії. Відсутність хоча б на ще одному дала б підстави за законом говорити про те, що Саврей може втратити мандат.

 

Я працюю сімейним лікарем у селі Вовчинець і два рази комісія була призначена на той час, коли я мав прийом. Тому не міг бути присутнім. Ще один раз засідання відбувалося влітку, коли у мене була відпустка і в місті мене не було.

 

Окрім того, Саврей поскаржився на роботу комісії — сказав, що дуже часто до засідання її членам не роздають матеріали розгляду. А після переходу Андріана Волгіна в земельну комісію у гуманітарній залишилось лише 4 депутати і є загроза, що потрібний кворум може не зібратись.

Саврей не подав на сайт міської ради звіт про рік діяльності як депутата міської ради. Відсутність звіту, як і прогули, депутат знову пяснив тим, що працює лікарем. Звітував він нібито перед пацієнтами-виборцями.

Андріан Волгін пропустив 50% засідань комісії з питань гуманітарної політики. Пропустив депутат ці засідання через те, що регулярно їздить в зону АТО.  На останній в 2016 році сесії Волгін був переведений в комісію з питань містобудування та земельних відносин. Протягом року Волгін постійно виступав проти незаконних забудов в Івано-Франківську. Одним з перших звернув увагу на незаконне будівництво на території ДОСААФ, ініціював там виїзне засідання земельної комісії. Є членом тимчасової контрольної комісії щодо незаконної забудови навколо міського озера. Перехід у комісію з питань містобудування та земельних відносин Волгін розглядає як можливість протистояти незаконним забудовам в місті.

Два представники ВО “Свобода” також стали прогульниками. Петро Гавриш пропустив половину засідань бюджетної комісії, де він є секретарем.  Андрій Строїч пропустив 2 із 7-ми сесійних засідань ради.

 

Чому депутати Івано-Франківської міськради не беруть участь у роботі комісій?

Окрім депутатів, які пропускали засідання міськради та комісій, у Івано-Франківській міськраді є ще 5 депутатів, які не беруть участь у роботі жодної комісії. Серед депутатів, що не знайшли для себе комісій, — Ірина Кулинич та Петро Гречанюк із “Самопомочі”, Володимир Олійник, Ігор Саварин та Дмитро Чміль із УКРОПу.

УКРОПівець Дмитро Чміль вже неодноразово висловлював бажання увійти до складу бюджетної комісії, однак дотепер не став її членом через те, що його заяви не отримували належної кількості голосів на сесії. Коментуючи роботу гуманітарної комісії, Володимир Саврей зазначив, що досвід Чміля, який протягом довгого часу керує однією з місцевих шкіл, дуже б допоміг роботі саме в гуманітарній сфері.

Як і Чміль, Ірина Кулинич подавала заяву на участь у роботі бюджетної комісії, оскільки має досвід у цій сфері. Проте заяви не набирали належної кількості голосів. Також Кулинич зазначила, що міський голова Руслан Марцінків пропонував їй очолити комісію з питань підприємництва та інвестицій. Однак, представниця “Самопомочі” відмовилась, оскільки переконана, що таку комісію повинен очолити депутат від більшості щоб мати підтримку на сесіях. Комісія так і не була створена.

 

Хто може замінити в раді кандидатів на відкликання?

Загалом, з 42-х депутатів Івано-Франківської міськради мандату можуть позбутися троє депутатів. Перед місцевими виборами 2015 року депутати Верховної Ради України ускладнили процедуру відкликання. Навіть якщо громада виконає всі умови, — в кінцевому результаті рішення прийматиме партія.

За результатами місцевих виборів, при позбавленні Балагури і Ковальчука мандатів їхні місця можуть зайняти два місцеві підприємці —  Юрій Теличкан, комерційний директор ТОВ “Лідер-Нет”, та гендиректор фірми “Калуський бровар”Денис Іваненко.

Віктора Анушкевичуса в раді може замінити його колишній заступник та соратник по УНП Михайло Верес.

Нагадаємо, що ще у 2015 році під час проведення кампанії “Чесна весна відповідальна осінь” активісти Громадського руху ЧЕСНО розпочали моніторити відвідування депутатами місцевих рад сесійних засідань та засідань профільних комісій.

Рік роботи міськради - спецпроект Громадського Руху ЧЕСНО з моніторингу роботи місцевих рад. Спецпроект - частина "Політичної пам'яті" ЧЕСНО - онлайн-хабу для українських виборців з інформацією про партії та політиків, які йшли на вибори до Верховної та місцевих рад України.


[[ action.title ]]

[[ action.description ]]

[[ action.button ]]