Облрада Дніпропетровщини: кожен четвертий може втратити мандат

Фото: Облрада Дніпропетровщини: кожен четвертий може втратити мандат

До кандидатів на відкликання потрапили 65% депутатів фракції “Опоблок”. З 30 прогульників 13 не відвідали 100% засідань комісій у 2016 році. Такої кількості кандидатів на відкликання ЧЕСНО не виявив у жодній раді України.

Після формування широкої коаліції “Опозиційний блок” самоусунувся і “голосує ногами”. Відсутність на сесіях та комісіях свідчить про те, що інтереси виборців “Опоблоку” не представлені. Тітка Юлії Тимошенко - Ульяхіна - теж ледь не стала кандидаткою на відкликання.

Дніпропетровська облрада одна з найбільших в Україні. Таких обласних рад в Україні залишилося лише дві — Дніпропетровська і Харківська. Навіть Київській облраді зменшили склад депутатського корпусу зі 120 до 84. Після моніторингу депутатів Дніпропетровської облради постає цілком логічне питання: чи потрібна така кількість депутатів ради, якщо кожен четвертий став кандидатом на відкликання і не працює належним чином?

За законом, якщо депутат пропустив понад 50% засідань протягом року, його можна позбавити мандату (ст. 37, ЗУ "Про статус депутатів місцевих рад").

Моніторинг відвідуваності депутатів ЧЕСНО виявив, що тут депутати відвідують засідання найгірше в Україні. 31 депутат став кандидатом на відкликання. Окрім 1 представника “Самопомочі”, всі решта — представники “Опоблоку”.

Понад третина кандидатів на відкликання пропустили взагалі 100% засідань комісій.

Натисніть для збільшення

Депутат від “Опоблоку” Олександр Герасимчук не відвідав жодного засідання комісії. Це при тому, що він за рік встиг побувати у трьох різних комісіях і так і не знайшов ту, де хотів би працювати. Герасимчук також пропустив 4 з 6 сесійних засідань.

 

А чего вы решили, что больше половины? Это вам скучно там? Что вы “підщитуєте”? Чего я должен перед вами отчитываться? Вы кто такой вообще? Ну, молодец, что ты журналист, я рад за вас. Вот возьми по району походи, по Широковскому, и узнай как ко мне, как к депутату, относятся. И показушно сидеть там в вышиванке и улыбаться журналистам, которые делают подсчет количества депутатов, нихрена не делающих, это не мой удел, понял? И не звоните мне больше!, — каже Герасимчук.

 

Загалом 14 депутатів з “Опоблоку” протягом 2016 року побували членами трьох різних комісій, серед інших фракцій немає жодного представника, який би міняв комісії.

Антоніна Бєльська, яка теж стала 100% прогульницею комісій, пояснює, чому так склалося, що депутати бігали з однієї комісії в іншу:

 

Це не я, не я це робила. Це стасувала більшість обласної ради. Я з самого першого дня подавала заяву на комісію з питань культури і духовності… я заслужений діяч мистецтв України, я зверталася п’ять разів до голови обласної ради, перевести мене в комісію з питань культури і духовності. Це питання до сих пір не розглядалося, і як я виступала на сесії у листопаді. Голова облради (Гліб Пригунов - прим. ЧЕСНО) сказав, що він на це питання зверне увагу, але до сих пір нічого не робиться.

 

Ось як депутатка пояснює, чому пропустила 100% засіднь.

 

Ну, по-перше, комісії ставлять упродовж робочого дня, а я живу в іншому місті у Кривому Розі. По-друге, у 2016 році я хворіла дуже довго: спочатку перелом кісток, а потім перелом коліна, я не могла фізично там знаходитись.

 

Депутатка, якій з Кривого Рогу на засідання далеко їздити, про складання мандату і словом не обмовилася.

“Опоблоківець” Микола  Пономарчук не йме віри, що не був на жодному засіданні комісії:
 

Я затрудняюсь сказать, какое количество я пропустил, но это не более двух… Та о чем вы говорите, это исключено! Там есть Андрей Николаевич, который может подтвердить. Я выступал на комиссии по ряду направлений. Так что это что-то не то. Я пропустил пару в связи с нахождением в отпуске и раз по состоянию здоровья. Вот, например, сегодня на заседании комиссии, в котором я участвовал, нигде не отражались личные росписи и так далее. Не было такого, чтобы там где-то нужно было расписываться.

 

З питанням про те, чи був-таки на засіданнях Микола Пономарчук, ми звернулись до голови комісії з питань забезпечення правохоронної діяльності “укропівця” Владислава Бородіна.

 

Он у нас был в комиссии два раза. В том году (2016) один раз и в этом тоже один раз. Почему его не было? Он очень просто болел.

 

Депутат відсутній, згідно з протоколами 2016 року, які оприлюднені на сайті. Бородін порекомендував нам подивитись більш уважно протоколи за 2017 рік.

 

В протоколе он есть. Посмотрите хорошо протокол, который был в этом году, он есть.

 

Громадський рух ЧЕСНО наголошує, що згідно з законом, моніторинг стосується повного календарного року — 2016. Тому виборці мають повне право відкликати депутата.

З питанням про причини систематичної відсутності представників “Опоблоку” на зібраннях комісій ми звернулися до голови фракції Євгена Удода. Він вважає, що депутатам від “Опозиційного блоку” немає сенсу ходити на комісії, оскільки вони не займають у їх складі керівних позицій та достатньої кількості голосів для ухвалення рішень.

 

А смысл? Смысл был бы, если бы депутатский голос слышался…. Мы обращались в суд по двум вопросам: по нарушению регламента во время выбора глав комиссий и по исключению из регламента облсовета статьи 104 (о соблюдении нормы пропорциональности при формировании комиссий). У нас в ключевых комиссиях нет в принципе руководителей, это ненормально, потому что когда я был главой областного совета, у меня в ключевых комиссиях был БЮТ, был “Фронт Змін”. Мы примерно пропорциональным образом разделили. То есть как выглядит: нас 40% и мы говорим: “Коллеги, когда я был головой, мы эту позицию выдерживали, то есть мы пропорционально разделяли участие в комиссиях и руководство в комиссиях”... Нам сказали: “Нет, мы не хотим, мы по-своему”. У меня какой приоритет? Я не хочу сидеть и просиживать штаны”.... У нас нет шкурняков. Вы знаете сколько было создано фиктивных КП. 10 фейковых КП для отмывания денег.


 

Тут варто зауважити, що закон дійсно передбачає пропорційний розподіл головувань в комісіях.

Якщо “Опоблок” отримав 40% підтримки виборців, то фракція має право на квоти в головуванні. “Опозиційний блок” дійсно оскаржував це в судовому порядку, але програв першу та другу інстанції. Вищий адмінсуд ще не розглядав справу. У постанові суду першої інстанції йдеться, що позивач, депутат від “Опоблоку” надав до суду заяву про розгляд справи без його участі. Відповідач — представник облради, надав заяву з проханням розглядати справу в порядку письмового провадження. Таким чином депутат від “Опоблоку”, який подав позов до суду, у зал засідань навіть не з’явився, щоб відстоювати права всієї фракції та своїх виборців.

Позицію голови фракції розділяє і депутат “Опоблоку” Анатолій Адамський, зауваживши, що склад комісій було сформовано таким чином, що “опоблоківці” не можуть впливати на результати роботи комісій:

 

Из 48 руководящих должностей ( у складі комісій) 3: два заместителя и один секретарь, во второстепенных комиссиях.

 

Євген Удод, який як голова фракції не може похвалитися успішною роботою “Опоблоку” в облраді,  запевняє, що у нього є свої персональні здобутки.

 

...Я могу сказать за свои успехи. Я принес в область 350 млн грн небюджетных донорских инвестиций, лично я… Мы первыми в стране создали наибольшее количество громад... Каждый год мы создаем 1214 громад. В прошлом году создали 18. Это я в отношении успешности, и о том, чем занимается “Оппозиционный блок”. Я могу выйти к людям и сказать, что я, Удод, реально сделал. Что скажут остальные? Хоть они и ходят на комиссии, вопрос не в том, чтобы ходить на комиссии, вопрос в результате.

 

Зауважимо, що рішення про створення громад приймають самі громади з місцевими депутатами, а депутати області голосують колективно за межі новоутворених громад, відповідно це не є індивідуальною заслугою якогось окремо депутата облради.

На запитання про те, чи планують покращити відвідуваність, голова фракції відповів:

 

А какой смысл ходить, если у нас нет решающего голоса по комиссиям. Мы не решаем, мы находимся в оппозиции, из 12 человек в бюджетной комиссии нас двое.

 

Голова бюджетної комісії “укропівець” Андрій Ніконоров каже, що на місці депутата Удода все одно ходив би на комісію, хоча б для того, щоб сказати, що він голосує проти. На його думку, якщо депутат не ходить, то краще скласти мандат і займатися іншими справами.

 

Вот Удод вообще не ходит, так он и не надо. Понимаете?.. Это его политическая позиция. Мое понимание этого процесса состоит в том, что он не влияет на обеспечение рабочего процесса. Я б на его месте ходил, даже, если был бы против бы! Это была б позиция бы, правильно?.. Но это ж не значит, что не нужно ходить на работу? Тогда сдай мандат и занимайся другими делами, - каже голова бюджетної комісії.

 

Щоправда, депутат Вадим Щокін в коментарі ЧЕСНО признався, що на останньому засіданні фракції Удод попередив всіх депутатів, про необхідність відвідування комісій.

Представник “Солідарності” — голова облради Гліб Пригунов так коментує  причини відсутності депутатів від “Опоблоку” на керівних посадах постійних комісій:

 

За регламентом вони можуть займати керівні посади в профільних комісіях, але коаліція визначила таким чином, що ми були проти участі депутатів від “Опозиційного блоку” на керівних посадах профільних комісій. Їх там немає. Це відповідальність їхня особиста або відповідальність виборців, які не мають представництва в цих комісіях. Це спільна відповідальність суспільства і політиків. Я вважаю, що це двосторонній шлях і як політики мають відповідальність перед виборцями, так і виборці повинні мати відповідальність за свій вибір. Контролювати своїх депутатів і дивитись як вони голосують, за що голосують або не ходять на сесії.

 

Найзатятішим обласним депутатом-прогульником був Володимир Горб (УКРОП), який майже через рік від свого обрання достроково припинив повноваження за особистою заявою. Горб не відвідав 100% комісій та сесій.

Єдиним кандидатом на відкликання в “Самопомочі” є Євгеній Мартиненко.

 

Повністю всі запитання, які би ви хотіли мені задати, є на сайті. Откривайте, читайте, беріть усю інформацію….Тому що в мене є основна робота, командировки і батько в мене хворий.

 

Зауважимо, що за законом, роботодавець звільняє на час проведення сесійних засідань та засідань комісії депутата від виконання службових обов’язків, щоб він міг виконати свою представницьку функцію перед громадою.

Голова бюджетної комісії “укропівець” Андрій Ніконоров, який звинувачує у неробстві голову фракції “Опоблоку” Удода, чомусь не має претензій до іншого прогульника - Мартиненка.

 

Ничего плохого тоже не могу сказать - нормальный парень… Ходит, не пропускает, не более, чем… я так не фиксирую, для меня главное - кворум, который есть, а дальше - это уже дела партийные, - відповідає голова комісії.

 

Мартиненко, прогулів якого голова комісії не помічає, пропустив 13 засідань бюджетної комісії з 25 і став кандидатом на відкликання.

 

Чому “присутні” депутати не голосують?

Аналіз електронного голосування показав, що є депутати, які ходять на сесії і не мають багато пропусків, але часто не голосують на сесіях. Найбільшу кількість голосувань проігнорував депутат від “Опоблоку” Ростислав Ботвінов. Він не голосував за 91 питання і ще при розгляді 33 був відсутній. Таким чином він усунувся від прийняття рішень, які виносились на голосуваннях у 74% випадків.

Сам Ботвінов стверджує, що не пропустив жодного засідання сесії, і що результати персонального голосування, опубліковані на сайті облради, нібито не відповідають дійсності.

 

Я не знаю де така статистика, я жодного засідання не пропустив, тому я не думаю що вона відповідає дійсності. Я ж не знаю, може вони там помиляються (сайт облради - прим. ЧЕСНО), як вони там вищитують. Так були питання по яким я не голосував, це була спільна позиція політичної сили в чомусь. Але щоб більше половини, як ви кажите, то воно не відповідає дійсності.

Я не кажу що я постійно голосував, були питання в яких я утримувався, не голосував, але я не думаю що їх так було багато, як ви кажете. Мабуть, це якась помилка, тих, які цю статистику виставляли.

 

Така ж ситуація з голосуванням у багатьох депутатів “Опоблоку”. Окрім Ботвінова, найбільше питань проігнорували Артур Геккієв (88 питань), Любов Нестеренко (80 питань), Сергій Баландін (79 питань) та Михайло Разгоняєв (74 питання).

Але навіть ці випадки “нерішучості” не є найбільш зухвалими. Облрада має депутатів, кількість голосувань в яких можна перелічити на пальцях однієї руки. Така ситуація складається через катастрофічну статистику прогулів поєднану з бездіяльністю на тих сесіях, що депутат таки вирішив відвідати. Наприклад депутат від “Опоблоку” Діана Жук, протягом року відвідала одне засідання комісії та одне засідання сесії, на якому проголосувала 5 разів, хоч на голосування ставилось 37 рішень. Ось як вона коментує, чому так склалося:

 

Я была беременна и рожала.

 

Після того, як ми запитали пані Жук, чому вона не складе мандат? Зв’язок обірвався і слухавку вона вже не взяла.

Разом з Діаною Жук 5 разів за рік тиснули на пульт голосування ще два представники фракції: Олександр Фіщенко і Андрій Максімов. Протягом року в них на двох одне відвідування профільної комісії.

 

Як працює коаліція в облраді?

За рік облрада провела лише 6 сесій. Всі були черговими. За цей час депутати провели 169 голосувань. Таким чином на одне питання депутати в середньому витрачають 2 хвилини.

Це зумовлено тим, що в Дніпропетровській обласній раді сформувалася з самого початку коаліція, до якої увійшли УКРОП, “Солідарність”, “Відродження”, “Батьківщина”, “Радикальна партія Ляшка” та “Самопоміч”.

Головою облради обрали Гліба Пригунова, який очолював на виборах список БПП.

Першим заступником голови став представник “Відродження” Святослав Олійник. Перший номер у списку “Батьківщини” Мгер Куюмчан теж отримав посаду заступника.

УКРОП, який отримав 25 мандатів — найбільшу кількість представників з-поміж партій, що увійшли в коаліцію, у керівництві облради не має свого представника (для порівняння, БПП — 14 депутатів, “Відродження” — 10, “Батьківщина” — 9).

Зате УКРОП отримав контроль над ключовими комісіями, зокрема партія має голову бюджетної комісії Андрія Ніконорова, голову комісії з питань комунальної власності та ЖКГ — Андрія Смирнова, голову комісії з питань будівництва і транспорту — Олексія Андрійченка.

Поіменне голосування свідчить, що попри прогули “Опоблоку” партійці є найбільш опозиційні, вони голосують проти або утримуються у 16,35% випадків. Це досить великий рівень опозиційності, попри те, що представники “Опоблоку” не беруть участь у багатьох голосуваннях. Індекс опозиційності дещо вище тільки у Харківській облраді. Тут “Самопоміч” голосує опозиційно за 17% питань.

Найопозиційнішим депутатом у фракції “Опоблок” є депутат Олександр Лазніков. Він голосує проти або утримується у понад 50% випадків і фактично завдяки йому середній рівень опозиційності фракції став таким високим.

 

Так я і є опозиційний депутат. Це моя особиста позиція, от і все. По кожному питанню, я не тільки проти я і утримуюсь. Де я проти - там я проти, де я утримуюсь - там я утримуюсь. Але я майже ніколи не “не голосую”, так же? Є питання коли я голосую за. От коли людина не голосує, моя думка така, то в нього ніякої позиції нема, це неправильно. Має бути позиція, по кожному питанню в мене є виважена позиція.

 

Ми також спитали Олександра Лазнікова, як він ставиться до депутатів прогульників.

 

Я вважаю це не припустимо. Пропускати, ну якщо тільки є важлива причина. У мене мало пропусків і комісій і ради, це хіба шо закордонне відрядження. У мене бувало таке, що я в ночі їхав з Києва, будучи у відрядженні в Києві, щоб вранці бути на засіданні ради, і таке бувало. Тобто я рахую, що пропускати раду ну тільки з дуже поважних причин можна, а так треба працювати. Звичайно я “не одобряю по-русски” такі вчинки.

 

Нагадаємо, що всі депутати “Опоблоку”, фракції, до якої входить і Лазніков, стали прогульниками і значна їхня кількість може не брати участі у голосуванні.

Але у фракції “Опоблок” є і такий депутат, який на противагу колегам і Лазнікову, підтримує понад 50% рішень ради - це Валентин Антіпов.

 

Моя позиція від позиції фракції не отличается, но если я бачу такі вопроси, які впринципі, ну скажем общего значения, я и голосую. Потому что я состою в комиссии по взаимодействию с правоохоронными органами це наші (не разборчиво) “права”, я за них голосую. Я займаюсь по програмі АТО, реабілітацією і адаптацією учасників АТО, тоже голосую за. Потому что кроме того что я являюсь депутатом, я еще и працюю в обласній раді начальником відділу. Тому я так і голосую.

 

Запитали Антіпова чому він дуже часто не голосує, та чи бачить він принципову різницю між тим щоб проголосувати “проти” і не голосувати взагалі.

 

Ну я иногда “проти” нажимаю, есть и “утримуюсь” по деяких позиціях, а деякі що я не підтримую, я просто не голосую. Ну може і є якась різниця, якщо питання дуже гостро стоїть на часі, то я конечно ставлю “проти”. А якщо питання ну таке, що, скажем, ну не проти його, но не ключове таке якесь питання, то я дійсно голосую, утримуюсь або не голосую.

 

Варто зауважити, що депутат, який представляє виборців, має право голосувати за, проти або утримуватися. Якщо депутат не бере участі у голосуванні, то думка виборців не представлена.

“Радикальна партія” за рівнем опозиційних голосувань посідає друге місце. Депутати цієї фракції голосують проти або утримуються за 4,4 % питань. УКРОП - за 3,7%. “Самопоміч” та “Батьківщина” голосує опозиційно за менш, ніж 3% питань. Найнижчий показник у фракції БПП та “Відродження” - 1,4%.

Найчастіше підтримував виставлені на голосування рішення Святослав Олійник. Представник “Відродження” підтримав 96% рішень. Фактично він узяв участь у 163 голосуваннях зі 169, і завжди голосував “За”.

 

Хто з депутатів став прогульником?

Третина депутатів обласної ради потрапила до  списку прогульників.

Це ті депутати, які пропустили від 25 до 50% засідань з фракції “Опоблок”.

Натисніть для збільшення

 

Перша комісія, в яку я був призначений, це була комісія по зв'язкам з пресою, потім - комісія по роботі з ветеранами, а от зараз дивіться. Я єдиний у обласній раді професор, доктор наук, лауреат премії Президента України для молодих вчених. Скажіть, будь ласка, ці комісії: по роботі з ветеранами, зв'язкам з пресою, це мої профільні комісії? Авжеж ні. Я розумію, що там питань теж дуже багато і я був готовий їх вирішувати. Разом з тим профіль моєї роботи це освіта і наука. Чому я попадав в ті комісії? Я не можу вам сказати, — коментує ситуацію член фракції “Опоблок” Вадим Щокін.

 

Насамперед хочу вам сказати, що я звертався до обласного комітету профспілки освіти і науки щодо переводу мене до комісії з питань освіти. Наскільки я розумію, там був направлений лист на голову обласної ради з проханням переглянути перевод на їхню комісію. Впродовж року ця епопея з комісіями продовжувалась. Жодного засідання я не пропустив на цій комісії, — додає Щокін.

 

А це депутати з інших фракцій, які пропустили 25—50% засідань сесій або комісій облради.

Натисніть для збільшення

Голова фракції “Батьківщина”, тітка Юлії Тимошенко — Антоніна Ульяхіна була присутня на 13 комісіях. Якби вона пропустила принаймні ще одне засідання, то потрапила б до списку кандидатів на відкликання.

 

Вы шутите? Вы шутите? О чем вы говорите. Я не пропустила ни одного заседания, только когда была в отпуске. Вы уточните, пожалуйста, эти данные. Вы возьмите официально у руководителя комиссии. Они (данные) не соответствуют действительности. Все комиссии, где важно было вообще, что бы последний человек был мы ждали других, но не меня. Вы представляете, что заседаний столько было практически, как вы говорите у меня пропусков. Значит я сейчас позвоню руководителю и узнаю, кто дает такие данные.

 

Пізніше Ульяхіна надала ще один коментар для ЧЕСНО, вона повідомила про те що її не було проінформовано про скликання шести засідань комісій, і вона вперше про них дізналась від нас.

 

Для меня это был шок, когда вы мне сообщили. Я уже написала письмо Прыгунову по этой ситуации. Меня не пригласили на шесть заседаний комиссий и если вы посмотрите на повестку дня, то вы поймёте почему. Я неудобный человек для них. Там были заседания комиссии по одному вопросу всего. Наверное приглашали тех, кто был рядом.

 

Ульяхіна підтвердила своїх 6 пропусків впродовж року через різні причини: відпустка, хвороба та відрядження.

Голова бюджетної комісії “укропівець” Андрій Ніконоров каже, що справді були проблеми з оповіщенням депутатів через електронну пошту і він не має претензій до Ульяхіної.

 

Антонина Ульяхина у нас не относится к прогульщикам (це депутат каже попри те, що депутатка була відсутня на 50% засідань - прим. ЧЕСНО) - она очень активный член комиссии. Там действительно была проблема с электронной почтой, когда не всегда оповещали, но Антонина Николаевна на кворум не влияет. Бюджетная комиссия работает только в случае, когда собирается кворум, и он всегда есть на всех заседаниях… Если, допустим... кворума не хватает, тогда начинаем звонить и дополнительно какие-то принимать меры, помощников теребить. Как правило, это бывает очень редко, - каже голова бюджетної комісії Андрій Ніконоров.


 

Найбільше пропусків комісій серед депутатів БПП має Сергій Риженко, головний лікар Дніпропетровської обласної клінічної лікарні імені Мечникова.

Вы знаете, я такие вещи не комментирую по телефону. У меня очень тяжелая работа, связанная с жизнью людей. И там, где жизнь человеческая и комиссия, я выбираю человеческую жизнь.

 

Свої пропуски Риженко пов’язує з професійною діяльністю:

 

С бойцами, которые поступают в больницу Мечникова, и которые должны выживать. Я стараюсь все делать чтобы они выжили. Только из-за этого.

 

Попри те, що депутат і лікар не може якісно суміщати ці дві позиції, він не поступається мандатом кандидату від своєї ж партії, який іде наступний у списку.

Кандидатом на відкликання ледь не став Голова комісії з питань комунальної власності, житлово-комунального господарства “укропівець” Андрій Смирнов, який працює в Києві адвокатом і пропустив 50% засідань своєї комісії. Смирнов каже, що його комісія збирається дуже часто, і за його відсутності проводить засідання секретар комісії Віталій Погосян, голова адвокатського об’єднання „Погосян, Томчук і партнери”.

 

Работа любой комиссии… предусмотрена таким образом, что во время отсутствия председателя комиссии работу комиссии обеспечивает либо заместитель (Оксана Томчук, яка пропустила 40% засідань цієї комісії - прим. ЧЕСНО), либо секретарь... Заседания комиссии у нас проводит Виталий Эдуардович Погосян - это секретарь комиссии, - розповідає голова комісії.

 

За словами Смирнова, він бере участь в роботі комісії в телефонному режимі - це не передбачено законом, оскільки депутати мають голосувати персонально.

 

Я в силу возможности конечно же принимаю участие в заседании, обязательно просматриваю все проекты решения комиссии… У нас всегда используется телефонное право, то есть… я обязательно получаю перед каждой комиссией за дня три проекты решений. Те, которые будут выноситься на комиссию, я их обязательно просматриваю. При этом согласовываю в телефонном режиме - это нормальная история. По тем решениям, по которым есть замечания, я вношу свои предложения, а они учитываются или выносятся на обсуждение. В принципе, можно было бы поступить по аналогии с прошлым созывом и проводить комиссию раз в квартал, и тогда бы пропусков бы не было, и вы бы мне бы не звонили. А так комиссия проводится раз в неделю…

 

Зауважимо, що найчастіше у 2016 році засідала бюджетна комісія. Тут депутати збиралися 25 разів. Найменше засідали комісії з питань ветеранів, інвалідів та дітей війни та комісія з питань підприємництва. Ці комісії працювали лише на 4 засіданнях протягом року. Депутати, які не встигають через навантаження у комісіях, які часто засідають можуть свідомо обрати комісію, яка не так часто скликається.

Таким чином, рівень партійної безвідповідальності найвищий у “Опоблоку” та “Відродження”.

Натисніть для збільшення

Громадському руху ЧЕСНО так і не вдалося отримати коментарі від “Відродження”, хоча ми зверталися і до прес-служби парламенту, і до обласної прес-служби партії.

 

Політичний баласт: хто може замінити кандидатів на відкликання

Автори Закону України “Про місцеві вибори” подбали про те, щоб ускладнити умови відкликання депутатів місцевих рад. З 2015 року це питання можуть ініціювати виборці, але остаточне рішення приймає лише партія.

 

Натисніть для збільшення

Кандидатів на відкликання від “Опозиційного блоку”, можуть замінити такі 30 кандидатів зі списку.

Громадський рух ЧЕСНО майже тиждень марно чекав коментарів щодо ситуації, яка склалася в облраді з кандидатами на відкликання “Опоблоку” від прес-секретаря Олександра Вілкула -  Сергія Мілютіна.

Замість кандидата на відкликання від “Самопомочі” Євгенія Мартиненка, до облради може потрапити Інна Гнєда, заступник директора з виховної роботи у криворізькій школі.

Народний депутат від “Самопомочі” Олег Лаврик дивується, що Мартиненко став кандидатом на відкликання, і бере інформацію до уваги.

 

А можете дати мені дані, бо якщо я надішлю запит, відповідь буде тільки через тиждень. Бо в нас нема до нього застережень з точки зору внутрішньої  політики. Коли ми робили аналіз за 2016 рік, то він не входив у цей перелік. Якщо ви бачите застереження, подавайте інформацію, друкуйте… а я розберуся, бо я зараз не в курсі, - каже нардеп Лаврик.


Нагадаємо, Громадський рух ЧЕСНО підготував моніторинг року роботи міськради Дніпра. Найближчим часом буде оприлюднено аналіз декларацій депутатів міської та обласної рад.


[[ action.title ]]

[[ action.description ]]

[[ action.button ]]