Опис політика

National Democratic Institute, Київський Міжнародний Інститут Соціології, Демократичні Ініціативи включили у перелік потенційних кандидатів.

5-ий президент України, обраний у 2014 році як самовисуванець у 1 турі голосування. Почесний голова партії БПП. У минулому народний депутат України 7-го скликання, самовисуванець, обраний від округу №12 (частина м. Вінниця, частина Вінницького району). Був членом Комітету Верховної Ради України з питань європейської інтеграції. Березень — грудень 2012 - міністр економічного розвитку і торгівлі України (на цю посаду був призначений Віктором Януковичем); 2007—2014 - член Ради НБУ. 2009—2010 - міністр закордонних справ. У 2006 р. - обраний народним депутатом України 5-го скликання від Блоку "Наша Україна" під №33 у списку. Був головою Комітету Верховної Ради України з питань фiнансiв i банківської діяльності; Був членом фракції Блоку "Наша Україна" та членом Політичної партії "Народний Союз - Наша Україна".


8 лютого 2005 призначений на посаду секретаря РНБО. 5 вересня 2005 року після висунення проти нього звинувачень з боку колишнього Державного секретаря Олександра Зінченка подав заяву про відставку. Тоді Зінченко звинуватив Порошенка у корупції та вимагав від нього відокремлення бізнесу від влади. Проти Порошенка відкрили кримінальну справу, але її було закрито З липня 2004 — заступник керівника штабу коаліції «Сила народу», з моменту створення партії Наша Україна — в її керівництві.
У 2002 році - обраний народним депутатом України 4-го скликання як самовисуванець за виборчим округом №12 (м. Вінниця) член фракції "Наша Україна". З 2005 року - позафракційний. Був головою комітету Верховної Ради України з питань бюджету.


У грудні 2001 партія “Солідарність” увійшла до виборчого блоку Ющенка «Наша Україна», а Порошенко став керівником виборчого штабу. До того партія увійшла до Партії Регіонального Відродження України (яка потім стала Партією Регіонів), Порошенко спочатку став співголовою, згодом - заступником голови ПРВУ.
У 2000 році створив фракцію Солідарність, згодом — однойменну партію. 1998-го року - обраний народним депутатом України від округу №12 (м. Вінниця), самовисуванець. Також, був №11 у списку СДПУ(о), був членом цієї партії. Обраний в мажоритарному окрузі.

Займався великим бізнесом, володів заводами, медіа (зокрема, 5 каналом), банками. Найвідоміший актив - корпорація "Roshen". Закінчив КІМВ КНУ ім. Т.Г. Шевченка за спеціальністю “міжнародні економічні відносини”, також закінчив аспірантуру там же. Кандидат юридичних наук.

Прогульник. За час сьомого скликання ВР України пропустив більше половини пленарних засідань. Фігурант антикорупційних розслідувань. Підприємство, яке пов'язують з Порошенком, Кононенком та Гладковським, не повернуло кредит збанкрутілому банку. У 2009 році Київрада на чолі з Олесем Довгим через ланцюжок фіктивних підприємств безкоштовно передала дві земельні ділянки площею загалом у гектар у центрі столиці структурам Петра Порошенка та Ігоря Кононенка. На річці Козинці поруч з маєтком Петра Порошенка знаходяться буйки, які забороняють підпливати до берега та патрулює човен Водної поліції. За словами колишнього депутата Онищенка, Порошенко допомагав йому "купити" можливість зареєструватися кандидатом на парламентських виборах 2014-го року. Голос, схожий на президентський, обговорює з Онищенком домовленості з екс-міністром екології Миколою Злочевським щодо закриття кримінальних справ проти нього і з приводу бізнесу. Прихована відпустка президента Порошенка.
Фірма ТОВ «Аркона Газ-Енергія», яка без аукціону отримала спецдозвіл на видобування газу в Полтавський області на 20 років, пов’язана з оточенням президента України Петра Порошенка.

Був фігурантом “офшорного скандалу”, коли корпорація Roshen була передана офшорній компанії, зареєстрованій на Британських Віргінських Островах. Сам Порошенко заявив, що передав свій бізнес у “сліпий траст”. Журналісти знайшли три нові офшорні компанії, які Порошенко відкрив на своє ім’я, вже будучи президентом.


Освіта

 • 1982 - 1989 Київський державний університет ім. Т.Шевченка, факультет міжнародних відносин і міжнародного права; закінчено з відзнакою за фахом економіст-міжнародник
 • 1989 - 1992 Київський державний університет ім. Т.Шевченка, кафедра міжнародних економічних відносин, аспірантура
 • 2002 кандидат юридичних наук, тема дисертації - "Правове регулювання управління державними корпоративними правами в Україні"

Балотування Балотування


Фракції Фракції

 • Верховна Рада 7
 • 12 грудня 2012 - 27 листопада 2014 Позафракційні
 • Верховна Рада 5
 • 25 травня 2006 - 15 червня 2007 Наша Україна
 • Верховна Рада 4
 • 15 травня 2002 - 8 вересня 2005 Наша Україна
 • Верховна Рада 3
 • 15 січня 2000 - 14 травня 2002 Фракція партії "Солідарність"
 • 12 травня 1998 - 15 січня 2000 Фракція Соціал-демократичної партії України (об'єднаної)

Посади Посади

 • 23 березня 2012 - 23 грудня 2012 міністр економічного розвитку і торгівлі
 • 9 жовтня 2009 - 11 березня 2010 міністр закордонних справ
 • 8 лютого 2005 - 5 вересня 2005 Голова Ради Національної Безпеки та Оборони

Посади у партіях Посади у партіях

 • Почесний голова БПП

Фігурування в антикорупційних розслідуваннях Фігурування в антикорупційних розслідуваннях

Помічники Помічники

З поширенням дії Закону України «Про державну службу»

 • Заболотний Олег Григорович
 • Федорчук Володимир Ярославович

На громадських засадах

За строковим трудовим договором на постійній основі

 • Мороз Леся Іванівна

Архів політичної агітації Архів політичної агітації