Фото: Сюмар Вікторія

Сюмар Вікторія Петрівна


Негативні характеристики


Позитивні характеристики

  • Зразкова відвідуваність сесій Зразкова відвідуваність сесій

Опис політика

У 2019 році балотується до Верховної Ради 9 скликання від партії “Європейська Солідарність” (№16 у списку).

Народна депутатка 8 скликання, обрана від “Народного Фронту” (№7 у списку) як безпартійна. Голова Комітету Верховної Ради України з питань свободи слова та інформаційної політики.

Членкиня МФО “Єврооптимісти” та “Рівні можливості”. Членкиня Політичної ради “Народного Фронту”, заступниця голови однойменної фракції.

У 2015 році була заступницею керівника штабу “Блоку Петра Порошенка “Солідарність” на місцевих виборах. У 2014 році очолювала кампанію “Народного Фронту” на парламентських виборах.

У 2014 році була членкинею Ради Майдану, згодом - заступницею секретаря РНБО. У 2013 році працювала ведучою на “5 каналі” та була однією із засновниць Руху “ЧЕСНО”.

2012-2013 - голова громадської спостережної ради телеканалу “Інтер”, членкиня міжвідомчої робочої групи із захисту прав журналістів. У 2011 році була співзасновницею громадського руху “Стоп цензурі!”.

З 2010 до 2014 року - членкиня Наглядової ради фонду “Відродження”. У 2009-2012 роках працювала хронікеркою програми “Шустер Live” на телеканалі “Україна”. 2008-2010 - викладачка Інституту журналістики КНУ ім.Т.Г.Шевченка.

У 2005-2010 роках була членкинею громадської ради при Комітеті Верховної Ради України з питань свободи слова, Національної комісії з утвердження свободи слова та розвитку інформаційної галузі при Президентові України.

З 2005 до 2014 року працювала виконавчою директоркою ГО “Інститут масової інформації”. У 2002-2005 роках була керівницею відділу політики та ведучою політичних програм “Громадського радіо”.

1999-2003 роки - позаштатна кореспондентка радіостанції “Голос Америки” та журналістка радіостанції “Континент”. До того працювала вчителькою історії у школі.

Членкиня наглядової ради Школи журналістики “Нова Україна”. Авторка статей у виданнях “Українська правда”, “Телекритика” та “Дзеркало тижня”.

Закінчила КНУ ім.Т.Г.Шевченка за спеціальністю “історія” та аспірантуру Інституту історії НАН України.

Фігурантка антикорупційних розслідувань. Рух “ЧЕСНО” звинувачував Сюмар у тиску на редакцію після публікації про статки її родини.


Балотування Балотування


Фракції Фракції

  • Верховна Рада 8
  • з 27 листопада 2014 - ... Народний фронт

Міжфракційні обʼєднання Міжфракційні обʼєднання


Комітети Комітети

  • Верховна Рада 8
  • з 26 листопада 2014 - ... Комітет з питань свободи слова та інформаційної політики

Посади у партіях Посади у партіях


Фігурування в антикорупційних розслідуваннях Фігурування в антикорупційних розслідуваннях

Елітний маєток Сюмар не фігурує у деклараціях нородної депутатки

  • податкові зловживання: порушення вимог фінансового контролю

Помічники Помічники

На громадських засадах

  • Дворовий Максим Володимирович
  • Малий Максим Анатолійович

За строковим трудовим договором на постійній основі

  • Камуз Анна Олексіївна

Архів політичної агітації Архів політичної агітації