Опис політика

Демократичні Ініціативи та Київський Міжнародний Інститут Соціології включили у перелік потенційних кандидатів.

Особиста заява про можливість балотування.

Голова партії “Громадський рух Миколи Томенка “Рідна Країна”.

2014-2016 - народний депутат ВР України 8-го скликання. Обраний по багатомандатному виборчому округу від БПП під №8, заступник голови фракції БПП. Голова комітету Верховної Ради України з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи.

У 2015 подав заяву на вихід із фракції, яка була підтримана лише у 2016 році. За це був позбавлений депутатського мандату.

На президентських виборах 2014 року був довіреною особою Петра Порошенка.

2012-2014 - народний депутат від ВО “Батьківщина” під №10 у списку по багатомандатному округу, голова комітету Верховної Ради з питань свободи слова та інформації.

2007-2012 -  народний депутат від БЮТ під №3 у списку по багатомандатному округу. За підсумками 6 скликання став одним з трьох народних депутатів, що повністю відповідали критеріям доброчесності Руху ЧЕСНО.

2006-2007 - обраний до ВРУ по багатомандатному загальнодержавному округу від "Блоку Юлії Тимошенко", також балотувався до Київської міської ради.

У 5 та 6 скликаннях ВРУ - заступник голови депутатської фракції "Блок Юлії Тимошенко", голова парламентського Комітету з питань сім'ї, молодіжної політики, спорту та туризму.  

Із лютого по червень 2007, а також із вересня 2008 по середину грудня 2012 -  заступник голови Верховної Ради.

Із лютого до вересня 2005 року - віце-прем'єр міністр України з гуманітарних та соціальних питань в уряді Тимошенко.

У 2002 році обраний народним депутатом від блоку Ющенка «Наша Україна» (№ 62). Очолював Комітет з питань свободи слова та інформації.

2000 — 2001 — начальник Головного управління преси та інформації Київської міської державної адміністрації.

У 1998 році балотувався до Верховної Ради 3-го скликання від партії “Реформи і порядок”. Є головою благодійного фонду “Рідна Країна”, займається науковою та викладацькою діяльністю (в тому числі - на керівних посадах).

Доктор політичних наук та кандидатом історичних наук, професором КНУ ім.Шевченка. Закінчив історичний факультет КНУ та аспірантуру при ньому. Брав участь у бойових діях в Афганістані.


Освіта

  • 1989 Київський національний університет імені Тараса Шевченка, історичний факультет
  • доктор політичних наук
  • кандидат історичних наук

Балотування Балотування


Фракції Фракції

  • Верховна Рада 8
  • 2 лютого 2016 - 25 березня 2016 Позафракційні
  • 27 листопада 2014 - 2 лютого 2016 Блок Петра Порошенка "Солідарність"
  • Верховна Рада 7
  • 12 грудня 2012 - 27 листопада 2014 ВО "Батьківщина"
  • Верховна Рада 6
  • 16 жовтня 2010 - 12 грудня 2012 Позафракційні
  • 21 вересня 2010 - 16 жовтня 2010 Блок Юлії Тимошенко
  • 23 листопада 2007 - 21 вересня 2010 Позафракційні
  • Верховна Рада 5
  • 8 лютого 2007 - 14 червня 2007 Позафракційні
  • 25 травня 2006 - 8 лютого 2007 Блок Юлії Тимошенко
  • Верховна Рада 4
  • 15 травня 2002 - 3 березня 2005 Наша Україна

Комітети Комітети

  • Верховна Рада 8
  • 27 листопада 2014 - 25 березня 2016 Комітет з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи

Посади Посади

  • 2 вересня 2008 - 12 грудня 2012 Заступник Голови Верховної Ради
  • 8 лютого 2007 - 14 червня 2007 Заступник Голови Верховної Ради
  • 4 лютого 2005 - 8 вересня 2005 віце-прем'єр-міністр

Посади у партіях Посади у партіях


Помічники Помічники

На громадських засадах

За строковим трудовим договором на постійній основі

  • Биданцева Ніна Вікторівна
  • Царенко Юлія Вʼячеславівна
  • Чумак Юлія Ярославівна

З поширенням дії Закону України «Про державну службу»

  • Биданцева Ніна Вікторівна
  • Гресь Володимир Анатолійович
  • Федоренко Олександр Вікторович
  • Царенко Юлія Вʼячеславівна

Архів політичної агітації Архів політичної агітації