Фото: Гетманцев Данило

Гетманцев Данило Олександрович


Опис політика

У 2019 році був обраний народним депутатом 9 скликання від партії “Слуга народу” номером 20 у списку як безпартійний. Член однойменної фракції. Голова Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики.

У 2019 році був представлений як експерт “Команди Зеленського” з податкової політики.

У 2017 році брав участь у конкурсі на посаду судді Верховного Суду України. З 2013 року і до сьогодні - професор кафедри фінансового права юридичного факультету КНУ ім.Т.Г.Шевченка.

У 2007-2013 роках працював на посаді доцента кафедри конституційного та адміністративного права, а згодом фінансового права там само. З 2000 до 2007 року працював асистентом кафедри конституційного та адміністративного права там само.

Є експертом платформи “TaxLink”. З 2015 року - незалежний експерт з українського права у міжнародних спорах. У 2013 році став провідним науковим співробітником у Науково-дослідному інституті інтелектуальної власності. У 2004 році отримав адвокатське свідоцтво.

З 2003 року - почесний президент ТОВ “Юрімекс”, у 2009-2015 роках був директором. У 1997-2010 роках працював юристом, керівником юридичного департаменту, віце-президентом із загальних питань ТОВ “М.С.Л.”

У 4,5 та 6 скликаннях Верховної Ради був помічником-консультантом на громадських засадах народного депутата Володимира Сівковича.

Член Опікунської ради Національної дитячої спеціалізованої лікарні “ОХМАТДИТ” МОЗ України, Асоціації правників України, Національної асоціації адвокатів України, Центру прозорості будівництва, Фонду Розвитку Богуславщини, Ліги професорів права, Ради адвокатів Київської області, Європейської асоціації податкових професорів та її Академічного комітету, Асоціації податкових радників, Науково-методичної ради Національної школи суддів України та редакційної колегії журналу “Слово Національної школи суддів України”, Науково-консультативних рад при Вищому Адміністративному Суді та Верховному Суді України.

Закінчив КНУ ім.Т.Г.Шевченка за спеціальністю “правознавство”. Доктор юридичних наук, професор. Лауреат численних юридичних премій. Член Редакційної ради журналу “Слово Національної школи суддів України” та двох спеціалізованих рад із захисту дисертацій у КНУ ім.Т.Г.Шевченка. Лауреат різних нагород у галузі права.


Балотування Балотування


Фракції Фракції

  • Верховна Рада 9
  • з 29 серпня 2019 - ... Слуга народу

Міжфракційні обʼєднання Міжфракційні обʼєднання


Комітети Комітети

  • Верховна Рада 9
  • з 29 серпня 2019 - ... Комітет з питань фінансів, податкової та митної політики

Помічники Помічники

Статуси помічника