Інформація на сторінках ПолітХаб оновлюється. Вибачте за незручності
Фото: Гетманцев Данило

Гетманцев Данило Олександрович

Рік народження: 1978

Опис політика

У 2023 році заявив, що вдячний Ігорю Абрамовичу за те, що він зробив для країни та запропонував прощатися з ОПЗЖ "по-людяному".

Наприкінці 2022 року проголосував за містобудівну реформу (#5655), яка впроваджувалася в інтересах забудовників і нівелювала вплив громадян на відбудову України. Публічне обговорення проєкту не проводилося. ГО, ЗМІ та Асоціація міст України закликали нардепів доопрацювати проєкт. За кілька годин після скандального голосування петиція з вимогою до президента накласти вето набрала більше 25 000 голосів. НАЗК повідомила, що подані антикорупційні зауваження враховані не в повній мірі.

Цього ж року не підписав звернення до голови Верховної Ради Руслана Стефанчука із вимогою внести у порядок денний найближчої сесії законодавчі ініціативи, які стосуються позбавлення повноважень народних депутатів та депутатів місцевих рад, які були обрані від заборонених проросійських партій.

Рух "Чесно" проаналізував, що станом на липень 2020 Гетьманцев ввійшов у топ-3 нардепів, які подали найбільше законодавчих ініціатив, а також найбільша кількість яких була ухвалена.

У 2019 році був обраний народним депутатом 9 скликання від партії “Слуга народу” номером 20 у списку як безпартійний. Член однойменної фракції. Голова Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики.

Був представлений як експерт “Команди Зеленського” з податкової політики.

У 2017 році брав участь у конкурсі на посаду судді Верховного Суду України.

З 2013 року і до сьогодні - професор кафедри фінансового права юридичного факультету КНУ ім.Т.Г.Шевченка. Є експертом платформи “TaxLink”.

У 2007-2013 роках працював на посаді доцента кафедри конституційного та адміністративного права, а згодом фінансового права там само. З 2000 до 2007 року працював асистентом кафедри конституційного та адміністративного права там само.

У 2004 році отримав адвокатське свідоцтво.

З 2003 року - почесний президент ТОВ “Юрімекс”, у 2009-2015 роках був директором. У 1997-2010 роках працював юристом, керівником юридичного департаменту, віце-президентом із загальних питань ТОВ “М.С.Л.”

У 4,5 та 6 скликаннях Верховної Ради був помічником-консультантом на громадських засадах державного зрадника Володимира Сівковича.

Закінчив КНУ ім.Т.Г.Шевченка за спеціальністю “правознавство”. Доктор юридичних наук, професор. Лауреат численних юридичних премій. Член Редакційної ради журналу “Слово Національної школи суддів України” та двох спеціалізованих рад із захисту дисертацій у КНУ ім.Т.Г.Шевченка. Лауреат різних нагород у галузі права.

Освіта

 • Освіта
  Освітній рівень: освіта вища

  Балотування

  Фракції

  • Верховна Рада 9
  • Серпень 2019 — ...
   Слуга народу

  Міжфракційні обʼєднання

  Комітети

  • Верховна Рада 9
  • Серпень 2019 — ...
   Комітет з питань фінансів, податкової та митної політики

  Робота помічником для:

  Верховна Рада 4, На громадських засадах
  Верховна Рада 5, На громадських засадах
  Верховна Рада 6, На громадських засадах
  У зв'язку з воєнним станом інформація тимчасово не оновлюється

  Голосування у Верховній Раді 9

  У зв'язку з воєнним станом інформація тимчасово не оновлюється

  Промови у Верховній Раді 9

  Читайте на ЧЕСНО

  Династії зрадників - 3

  Династії зрадників - 3

  За період роботи Реєстру зрадників до нього потрапило понад 1300 осіб. Рух ЧЕСНО дослідив, що 20 пар фігурантів реєстру мають родинні зв’язки. Їх найбі...

  Дивитись більше про політика в інших джерелах

  Декларації
  Посіпаки
  Посіпаки-2
  Реєстр національних публічних діячів
  Гарна Хата
  Вони голосують для тебе
  Серпом по рейтингу