Інформація на сторінках ПолітХаб оновлюється. Вибачте за незручності
Фото: Безугла Марʼяна

Безугла Марʼяна Володимирівна

Рік народження: 1988

Характеристики політика

  • Гречкосійство

Опис політика

Наприкінці 2022 року проголосувала за містобудівну реформу (#5655), яка впроваджувалася в інтересах забудовників і нівелювала вплив громадян на відбудову України. Публічне обговорення проєкту не проводилося. ГО, ЗМІ та Асоціація міст України закликали нардепів доопрацювати проєкт. За кілька годин після скандального голосування петиція з вимогою до президента накласти вето набрала більше 25 000 голосів. НАЗК повідомила, що подані антикорупційні зауваження враховані не в повній мірі.

У липні 2022 року звернулася до керівника партії Слуга народу Олени Шуляк та керівника фракції Давида Арахамії з вимогою виключити Миколу Тищенка з партії. Мотивувала це тим, що ресторан Тищенка “Велюр” працював попри ковідні обмеження, та іншими звинуваченнями. У партії Слуга народу заявили, що не будуть втручатися в конфлікт і не схвалюють позицію Безуглої, бо подібні суперечки між представниками однієї партії шкодять іміджу Слуги народу. Водночас партія усунула Миколу Тищенка від керівництва Закарпатської організації. 

Раніше, цього ж року Безугла вимагала від Служби безпеки України відреагувати на діяльність журналіста Юрія Бутусова. За словами депутатки, він постійно “безнаказанно викладає тонни інформації щодо наших військових, позицій, оперативної обстановки, розхитує, дезорієнтує і підіграє Росії”. Юрій Бутусов, у свою чергу, заявив, що вважає звинувачення Безулої брехнею, та вважає її вказівки СБУ незаконними. 

Безлуга певний час перебувала на фронті. Отримала звинувачення, зокрема від голови Луганської цивільно-військової адміністрації Сергія Гайдая, в намаганні керувати військовими, які народна депутатка заперечувала.

У 2021 року очолила тимчасову слідчу комісію, яка розслідує справу "вагнерівців". Безугла розповіла, що це була не спецоперація, а "спеціальний захід". Згодом вона заявила, що парламентська опозиція намагається зірвати розгляд справи. На засідання ТСК був запрошений Юрій Бутусов, який наголосив на тому, що колишній керівник головного управління розвідки Міноборони підтвердив, що витік секретної інформації до КДБ Білорусі відбувся з Офісу президента.

Була ініціатором законопроекту, яким пропонувалося фактично дозволити командирам вбивати військовослужбовців (зміни до статті 22-1 Статуту внутрішньої служби Збройних Сил України щодо забезпечення можливості припинення кримінальних правопорушень в умовах особливого періоду). Головне науково-експертне управління апарату Верховної Ради України у своєму висновку щодо закону вважало необхідним його перегляд, зокрема в частині щодо “допустимості” можливості смерті військовослужбовця. 

У 2021 році поправки до законопроектів від Безуглої враховуються досить часто. З-поміж мажоритарників Києва вона мала найбільшу кількість виступів.

У 2020 році поставила свій підпис під постановою про звільнення Авакова з посту міністра внутрішніх справ.

У 2019 році була обрана народною депутаткою дев’ятого скликання по 217 округу, отримала 38,41% (Оболонський район міста Києва) від партії “Слуга народу” як безпартійна. Членкиня однойменної фракції. З 10 листопада 2019 року - членкиня партії.

Після обрання стала заступницею голови Комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки та увійшла до ТСК, яка розслідувала вибухи на складах з боєприпасами (2014 - 2018 рр.). Наприкінці року стала членом міжфракційного об’єднання “Гуманна країна”, яке має на меті захищати тварин, та увійшла до МФО “Рівні можливості”.

Напередодні виборів агітатори дарували безкоштовні футболки та кепки в обмін на підписку на фб-спільноти Безуглої.

На момент балотування працювала старшою інспектором з контролю за виконанням доручень відділу цивільних експертів Центру забезпечення службової діяльності Міністерства оборони України та Генерального штабу Збройних Сил України.

Працювала за медичним напрямком у Проектному офісі реформ при Міністерстві оборони України, була керівницею програми “Реформа системи медичного забезпечення Збройних сил України”.

Закінчила Національний медичний університет імені О.О.Богомольця за спеціальністю "Лікувальна справа". Отримала спеціалізації "Внутрішні хвороби", "Загальна практика - сімейна медицина", "Організація і управління охороною здоров’я".

Також закінчила Міжнародну програму лідерства Державного департаменту США “Охорона здоров'я та маргіналізовані популяції”. Отримала спеціалізацію “Організація і управління охороною здоров'я”.

Балотування

Фракції

  • Верховна Рада 9
  • 29 серпня 2019 — ...
    Слуга народу

Міжфракційні обʼєднання

Комітети

  • Верховна Рада 9
  • 29 серпня 2019 — ...
    Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки
У зв'язку з воєнним станом інформація тимчасово не оновлюється

Голосування у Верховній Раді 9

У зв'язку з воєнним станом інформація тимчасово не оновлюється

Промови у Верховній Раді 9

Дивитись більше про політика в інших джерелах

Декларації
Посіпаки
Посіпаки-2
Реєстр національних публічних діячів
Гарна Хата
Вони голосують для тебе
Серпом по рейтингу