Інформація на сторінках ПолітХаб оновлюється. Вибачте за незручності
Фото: Сольвар Руслан

Сольвар Руслан Миколайович

Рік народження: 1971

Характеристики політика

 • ФАРи: 8
 • Прогульництво
 • Гречкосійство

Опис політика

Гречкосій. Прогульник засідань Верховної Ради 8 скликання. Фігурант антикорупційних розслідувань. Визнаний винним у кримінальній справі про незаконне отримання компенсації за житло з бюджету.

22 вересня 2022 року Апеляція ВАКС скасувала виправдувальний вирок колишньому народному депутату Руслану Сольвару, якого обвинувачують у незаконному одержанні компенсації на оренду житла в Києві. Його засудили до тюремного строку.

14 червня 2021 року антикорупційний суд виправдав екснардепа у кримінальній справі про незаконне отримання компенсації за житло з бюджету.

У 2019 році балотувався до Верховної Ради по 91 округу (Київська область) як безпартійний самовисуванець. 

Неодноразово засівав округу "гречкою". Став одним із тих політиків, чий рівень політичної культури шокував виборців: під час зустрічі з нардепом Сольваром у гатненській раді роздавали секонд-хенд під брендом його благодійного фонду. 

Також до виборів на окрузі тривала дочасна агітація, прізвище нардепа вішали на тракторі і просували поезію, присвячену народному депутату нібито від людей.

У грудні 2019 року Спеціалізована антикорупційна прокуратура повідомила Сольвару про підозру у кримінальній справі про незаконне отримання компенсації за житло з бюджету.

І лише в жовтні 2018 року після публікаціЇ  інформації, на сайті ЧЕСНО та інших ЗМІ відмовився від отримання коштів. За ці півтора року екснардеп безпідставно отримав понад 361 тис. грн компенсації за винайм житла.

У 2017 році, згідно аналітики ЧЕСНО, округ мажоритарника Руслана Сольвара отримав найбільше субвенційних коштів.

Згідно аналітики Руху ЧЕСНО, на початку березня 2017 року, Сольвар отримав у спадщину квартиру в Києві, проте не сповістив про цей факт Управління справами Апарату Верховної ради, тож й надалі отримував компенсаційні виплати з держбюджету.

У листопаді 2014 року Сольвар отримав у користування номер у готелі "Київ" коштом державного бюджету у зв'язку з тим, що не мав власного житла у столиці.

Народний депутат 8 скликання, обраний від "Блоку Петра Порошенка” за 91 округом (Київська область) як безпартійний. Член Комітету Верховної Ради України з питань транспорту.

Під час виборів у 2014 році спостерігачі фіксували гречкосійство з боку політика і роздачу фінансової допомоги в конвертах освітянам.

У 2012 році був обраний народним депутатом 7 скликання від партії "УДАР" за тим же округом як безпартійний.

У 2012 році був головним радником генерального директора Асоціації транспортно-експедиторських організацій "Укрзовніштранс". З 1999 до 2012 року обіймав посаду комерційного директора ТОВ "УКРЗЕРНОТРАНС-К". У 1998-1999 роках працював директором ПП "Укрторгконтракт-С".

У 1997 році був провідним фахівцем відділу маркетингу Управління державних ресурсів, балансів та постачань продуктів тваринництва і сировини "Укрдержресурссировина". З 1993 до 1995 року - інженер відділу матеріально-технічного забезпечення Центру біотехнічних систем "Сонар" при НАН України.

Закiнчив Донецьке вище вiйськово-полiтичне училище iнженерних вiйськ та вiйськ зв'язку за спецiальнiстю "вiйськово-соцiальний педагог", КНЕУ за фахом "фінанси і кредит" та Вінницьке ПТУ №7 (газоелектрозварювання).

Освіта

 • 1989
  Вінницьке професійно-технічне училище №7, спеціальність: "Газоелектрозварювання"
 • 1999
  Київський національний економічний університет, спеціальність: "Фінанси та кредит"

Балотування

Фракції

 • Верховна Рада 8
 • Листопад 2014 — Серпень 2019
  Блок Петра Порошенка "Солідарність"
 • Верховна Рада 7
 • Грудень 2012 — Листопад 2014
  УДАР

Комітети

 • Верховна Рада 8
 • Листопад 2014 — Серпень 2019
  Комітет з питань транспорту

Помічники

Верховна Рада 8

Фігурування в антикорупційних розслідуваннях

Дивитись усі 8

Компенсують і не комплексують: які депутати отримують кошти з бюджету України

 • використання влади чи службового становища всупереч інтересам служби владні зловживання

Руслан Сольвар підкуповував виборців у 2014 році

 • підкуп виборців політична корупція

На матір та родичів нардепа Сольвара записана нерухомість, якої немає в деклараціях

 • порушення вимог фінансового контролю податкові зловживання

Сотні мільйонів на доставку вугілля розіграло оточення Сольвара

 • тендер з фіктивною конкуренцією тендерні махінації

Дивитись більше про політика в інших джерелах

Декларації
Посіпаки
Посіпаки-2
Реєстр національних публічних діячів
Гарна Хата
Вони голосують для тебе
Серпом по рейтингу