Фото: Осадчук Андрій

Осадчук Андрій Петрович


Опис політика

2019 року обраний народним депутатом ВРУ IX скликання від партії “Голос”. Кандидувався 13 номером у списку як безпартійний та безробітний. У парламенті входить до однойменної фракції. Перший заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань правоохоронної діяльності.

З 2016 року й до моменту обрання народним депутатом був радником голови Нацкомісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв’язку та інформатизації Олександра Животовського.

2015 року був обраний депутатом Київської міської ради від “Об’єднання “Самопоміч” як безпартійний у 71-му окрузі (Печерський район). Був секретарем постійної комісії Київради з питань дотримання законності, правопорядку та запобігання корупції, членом комісії з проведення оцінки корупційних ризиків у діяльності Київської міської ради.

Рух ЧЕСНО досліджував декларації депутатів Київради й виявив, що Осадчук – колекціонер. Він колекціонує книжки та старовинні мапи.

2015 року Осадчук став найзаможнішим столичним обранцем за рівнем доходів. Він протягом останніх 10 років працював директором з регуляторно-правового забезпечення ПрАТ “Київстар”. За словами політика, у компанії діють міжнародні правила, тож він не міг суміщати попереднє місце роботи й бути публічною особою – депутатом Київради. Як пояснив Осадчук, після звільнення роботодавець виплатив йому чималі кошти, саме тому його дохід за 2015 рік становив майже 12 мільйонів.

2018 року в “Самопомочі” стався внутрішньопартійний конфлікт через виділення землі родині члена фракції “Самопоміч” у Київраді. У результаті фракція ухвалила рішення про саморозпуск. 16 колишніх її членів, серед яких був і Осадчук, створили нову депутатську групу “Київська команда”, котру очолив ексголова фракції “Самопоміч” Сергій Гусовський.

У Київраді 2018 року Осадчук поповнив лави прогульників, пропустивши 29% засідань постійної комісії.

У 2003-2005 роках був членом правління та директором з міжнародного й корпоративного права агрохолдингу “Кернел Груп”.

У 1997-2001 роках – асоційований партнер юридичної фірми “Василь Кісіль і Партнери”.

З 1995 до 1997 року був радником з юридичних питань у тютюновій компанії “Р. Дж. Рейнолдс Тобакко Україна”. 

У 1994-1995 роках – координатор програм і радник з юридичних питань “Української правничої фундації”. 

Автор проєкту www.vkraina.com.

Закінчив ІМВ КНУ ім. Т. Г. Шевченка за спеціальністю “Міжнародне право”. Пройшов курс післядипломної підготовки з європейського права в коледжі Лондонського університету Королеви Марії.


Балотування Балотування


Фракції Фракції

  • Верховна Рада 9
  • з 29 серпня 2019 - ... Голос
  • Київська міська рада 8
  • 25 жовтня 2015 - 13 вересня 2018 Обʼєднання "Самопоміч"

Депутатські групи Депутатські групи

  • Київська міська рада 8
  • Київська команда з 13 вересня 2018 - ...

Міжфракційні обʼєднання Міжфракційні обʼєднання


Комітети Комітети

  • Верховна Рада 9
  • з 29 серпня 2019 - ... Комітет з питань правоохоронної діяльності