Вимкнене світло і закрита зала: головою Київської облради стала дружина нардепа Гунька

Фото: Вимкнене світло і закрита зала: головою Київської облради стала дружина нардепа Гунька

27 квітня депутати Київради обрали нову голову. Нею стала представниця “Слуги народу” Наталія Гунько. Це дружина народного депутата, якого обрали на Чернігівщині. У попередньому складі ради Гунько представляла Радикальну партію, а її чоловік фігурував у дерибані землі у Броварах.

Депутати також переобрали заступників голови ради. Ними стали двоє депутатів облради, які вже були заступниками голови у попередньому скликанні: представник “За майбутнє” Ярослав Добрянський (у попередній каденції представляв “Наш край”) та представниця ЄС Тетяна Семенова. 

Рух ЧЕСНО спостерігав за тим, як проходила сесія облради.

За 2021 рік Київська облрада не засідала жодного разу. Між головою облради від “Слуги народу” Олександром Скляровим та депутатським корпусом був конфлікт, який різко загострився після того, як нардепа Олександра Дубінського вигнали з партії. Осередок “Слуги народу” замість Дубінського очолив нардеп Андрій Мотовиловець.

Після цього проти Склярова виступили не лише ЄС і “За майбутнє”, але й сама фракція “Слуги народу”. 

Зранку 27 квітня 60 депутатів намагалися потрапити у сесійну залу. Для прийняття рішення потрібний щонайменше 41 голос.

Двері їм так і не відкрили. Голова фракції Олександр Поляруш звертався до Склярова, але той так і не розпорядився відчинити двері зали. Цю розмову зафіксували на прямій трансляції у Facebook, яку вела зі сторінки одна із депутаток фракції “За майбутнє”.

Наприкінці телефонної розмови Скляров сказав, що бачить, як Поляруш говорить з ним по гучному зв’язку, спустивши з носа маску. Тобто він слідкує за всім, що відбувається у прямому ефірі когось із депутатів.

Депутати рушили до великої сесійної зали. Тут немає електронної системи для голосування, але вона їм була не потрібна, оскільки голосування за голову та заступників таємне: кожен депутат заповнює бюлетень у кабінці для голосування і потім кидає його в урну.

Від початку затвердили порядок денний, головуючого та лічильну комісію. 

Коли дійшло до голосування, у залі вимкнули світло. Але це не завадило процесу. Представник ЄС Роман Титикало, який очолив лічильну комісію, непохитно продовжував заповнювати протоколи і без пауз проводив засідання. Згодом увімкнули резервне освітлення.

Депутатам під підпис роздано по три бюлетеня за звільнення голови Склярова, першої заступниці — “батьківщинівки” Марини Сапожко, та заступника голови від ОПЗЖ Валерія Ксьонзенка. Головою та заступниками голови облради можуть бути обрані лише депутати облради.

З 60 присутніх за проголосували 59 депутатів. По одному бюлетеню в усіх трьох категоріях було зіпсовано шляхом проставлення позначок і за, і проти.

Єдиною кандидаткою на посаду голови облради стала знову ж таки депутатка від фракції “Слуги народу” Наталія Гунько. “За майбутнє” та ЄС підтримали її кандидатуру і своїх представників не висували.

Примітно те, що, коли головою обирали Склярова, був ще один претендент на крісло голови — лідер київської обласної організації “За майбутнє” Ярослав Москаленко. На початку нової каденції рада розкололася майже навпіл — “За майбутнє” та “Європейська солідарність” підтримували обрання Москаленка головою ради, а “Слуга народу”, “Батьківщина” та ОПЗЖ виступили на підтримку Склярова. Обрати Склярова вийшло лише з другої спроби, та й то під тиском народних депутатів. 

Тоді “батьківщинівець” Костянтин Бондарєв та представник “Слуги народу” Олександр Дубінський особисто приїхали контролювати голоси під час таємного голосування. Але ця перемога не змогла забезпечити роботу депутатського корпусу. Більшість депутатів саботували сесії після такого голосування і не приходили, а Скляров, розуміючи, що його можуть відсторонити, кілька разів переносив сесію та не з’являвся на засідання.

За присутності 58 депутатів рішення про обрання Гунько прийнято одноголосно. 

Новообрана голова запропонувала на посаду першого заступника депутата від “За майбутнє” Ярослава Добрянського, а на посаду заступниці — представницю ЄС Тетяну Семенову.

Їх також обирали шляхом таємного голосування, рішення підтримали 58 депутатів.

Журналістка Руху ЧЕСНО написала прес-службі прохання, щоб Скляров прокоментував ситуацію, аби з’ясувати, чи буде депутат судитися і скасовувати це рішення. Але станом на 16.30 коментарі отримати не вдалося.

Рух ЧЕСНО продовжує стежити за подіями в облраді. Нагадаємо, Київська облрада має рекордне недопредставництво виборців. Новообраний склад проаналізували аналітики ЧЕСНО.

 

[[ action.title ]]

[[ action.description ]]

[[ action.button ]]