Інформація на сторінках ПолітХаб оновлюється. Вибачте за незручності
Фото: Загоруйко Аліна

Загоруйко Аліна Леонідівна

Рік народження: 1984

Опис політика

Народна депутатка Верховної Ради 9 скликанні від “Слуги народу”.

У 2022 році підписала звернення до Голови Верховної Ради Руслана Стефанчука із вимогою внести у порядок денний найближчої сесії законодавчі ініціативи, які стосуються позбавлення повноважень народних депутатів та депутатів місцевих рад, які були обрані від заборонених проросійських партій.

Того ж року Комітет з питань організації держвлади та місцевого самоврядування підтримав проєкт закону  №7654. Автором законодавчої ініціативи є Андрій Клочко (“Слуга народу”). Загоруйко голосувала проти цього законопроєкту. Рух ЧЕСНО та інші ГО також висловились проти цього законопроєкту, який є спробою зірвати конкурс на призначення очільника НАБУ. Окрім цього, підтримка такої ініціативи негативно вплине на систему антикорупційних та правоохоронних органів — НАЗК, ДБР, БЕБ.

21 грудня 2021 року після заяви голови фракції "Слуги Народу" Давида Арахамії про можливу підтримку повернення до змішаної системи виборів, висловила свою позицію про недопустимість таких змін. Своєю чергою, Рух ЧЕСНО закликав проводити вибори лише за пропорційною системою з відкритими списками. Заяву підписали майже 50 ГО та партій.

8 листопада 2021 року Ексспікер Верховної Ради Дмитро Разумков оприлюднив список депутатів, які увійдуть до створеного ним міжфракційного об’єднання під назвою "Розумна політика". Була серед цього списку. 

У 2019 році була обрана народною депутаткою 9 скликання від партії “Слуга народу” номером 59 у списку як безпартійна. Членкиня однойменної фракції. Заступниця голови Комітету з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування.

Під час президентських виборів 2019 року була довіреною особою у ЦВК кандидата на посаду президента України Володимира Зеленського 

До 2017 року працювала головною консультанткою управління забезпечення діяльності членів Комісії Секретаріату Центральної виборчої комісії, також працювала помічницею членкині ЦВК Юлії Швець.

У 2016 році була у списку пропозицій на нових членів ЦВК від “БПП “Солідарність”.

З 2007 до 2012 року була помічницею-консультанткою на громадських засадах народного депутата Верховної Ради 6 скликання від "Блоку Юлії Тимошенко" Віктора Швеця.

Також працювала старшою консультанткою парламентського Комітету з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності.

Здобула кваліфікацію юристки в Академії муніципального управління.

Народилася 11 квітня 1984 року у місті Немирів Вінницької області.

Освіта

 • Освіта
  Освітній рівень: освіта вища

  Балотування

  Фракції

  • Верховна Рада 9
  • Серпень 2019 — ...
   Слуга народу

  Міжфракційні обʼєднання

  Комітети

  • Верховна Рада 9
  • Серпень 2019 — ...
   Комітет з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування

  Робота помічником для:

  Верховна Рада 6, На громадських засадах
  У зв'язку з воєнним станом інформація тимчасово не оновлюється

  Голосування у Верховній Раді 9

  У зв'язку з воєнним станом інформація тимчасово не оновлюється

  Промови у Верховній Раді 9

  Читайте на ЧЕСНО

  Династії зрадників - 3

  Династії зрадників - 3

  За період роботи Реєстру зрадників до нього потрапило понад 1300 осіб. Рух ЧЕСНО дослідив, що 20 пар фігурантів реєстру мають родинні зв’язки. Їх найбі...

  Дивитись більше про політика в інших джерелах

  Декларації
  Посіпаки
  Посіпаки-2
  Реєстр національних публічних діячів
  Гарна Хата
  Вони голосують для тебе
  Серпом по рейтингу