Фото: Федина Софія

Федина Софія Романівна

Верховна Рада 9, ЄС, №5 у списку, Член Центральної Ради Партії ЄС

Опис політика

У 2019 році була обрана народною депутаткою 9 скликання від партії “Європейська Солідарність” номером 5 у списку як членкиня партії. Членкиня однойменної фракції. Членкиня Комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики. Членкиня Центральної Ради партії “Європейська Солідарність”.

У 8 скликанні Верховної Ради була помічницею-консультанткою на громадських засадах народного депутата Ігоря Васюника.

Співачка, членкиня Президії Світової Федерації українських лемківських об'єднань. З березня 2014 року волонтерка АТО/ООС.

Взимку 2013-2014 року разом з громадським діячем Юрієм Шивалою були ведучими львівського Євромайдану. У 2010 році - авторка та ведуча політично-аналітичної програми “Погляд з Високого замку”, Львівська обласна державна телерадіокомпанія

Закінчила Львівський національний університет ім. Івана Франка, факультет міжнародних відносин, спеціальність “політолог-міжнародник, перекладач”. Докторка філософії з політичних наук.

1 листопада 2019 року Генеральна прокуратура України порушила проти Софії Федини кримінальну справу щодо закликів до вбивства людини та повалення державної влади через її висловлювання про Президента України Володимира Зеленського.

Парламентська фракція партії "Європейська Солідарність" назвала ці події політичними переслідуваннями та обмеженням свободи слова в Україні. Сама Софія Федина відреагувала на відкриття кримінальної справи опосередкованим звинуваченням представників партії "Слуга народу" у тому, що вони служать президенту Російської Федерації Володимиру Путіну та бояться його.

Балотування

 • 2019
  список №5
  Верховна Рада 9-го скликання: ЄС
  Обрано

Фракції

 • Верховна Рада 9
 • 29 серпня 2019 — ...
  Європейська Солідарність

Міжфракційні обʼєднання

Комітети

 • Верховна Рада 9
 • 29 серпня 2019 — ...
  Комітет з питань гуманітарної та інформаційної політики

Робота помічником для:

Верховна Рада 8, На громадських засадах

Посади у партіях

 • Період не вказано
  Член Центральної Ради Партії ЄС

Шукати інформацію в інших джерелах

Декларації
Посіпаки
Посіпаки-2
Реєстр національних публічних діячів
Гарна Хата
Вони голосують для тебе
Серпом по рейтингу